Під час поліграфу: у ЗМІ з’явилося фото Савченко, яка голодує вже скоро місяць

 

Народна депутатка Надія Савченко, звинувачена в підготовці терактів, у вівторок, 17 квітня, з власної ініціативи пройшла процедуру судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа.

Про це “Українській правді” розповів її адвокат Олег Соловей.

За його словами, допит мав проходити у КНДІСЕ (Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції), але коли захисники туди приїхали, виявилося, що допит уже проходить у СІЗО.
“Нам невідомо, чи допит завершився, чи ще буде [продовжуватись]”, – сказав адвокат.

Він розповів, що на допиті були присутні три експерти КНДІСЕ, він як адвокат Савченко та охоронець.

“Ставили різні питання, деякі з них повторювались. Надія почувалась впевнено, шкодувала, що це не транслюють, щоб інші експерти мали змогу проаналізувати її відповіді та реакції. Але атмосфера була така, що під час запитань не можна було навіть ворушитись”, – зазначив Соловей.

Він додав, що Савченко почувається нормально і впевнено.

За словами адвоката, через два дні експерти мають визначитися з попередніми висновками і з тим, чи потрібно їм ще продовжувати експертизу.

Водночас представник КНДІСЕ у коментарі каналу “112 Україна” дав зрозуміти, що допит закінчено, а на підготовку висновку, за законом, є до трьох місяців.

Як відомо, що проходження поліграфу не має юридичної сили в розслідуванні кримінального провадження.

13 квітня допит на поліграфі Савченко вже починався, але був призупинений через те, що підозрювана голодує (з 23 березня), а тому провести процедуру коректно неможливо. Після цього вона вирішила на три дні припинити голодування і поїсти для поліграфа.

“Українська правда” поширила фото депутатки Надії Савченко, яка голодує вже 24 дні (з триденною перервою):

Читайте також:
“До Савченко досі не дійшло, що її політтехнологи можуть помилятись”

“Сюр, щоб показати владу смішною”.
Савченко оприлюднила свою версію підготовки теракту у ВР

Як повідомляла “Новинарня“, в четвер, 22 березня, Верховна Рада надала згоду на притягнення народної депутатки Надії Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

Генпрокуратура інкримінує Савченко вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) ; ч. 1 ст. 14 (готування до злочину), ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ст. 112 (посягання на життя державного чи громадського діяча); ч. 3 ст. 258 (терористичний акт); ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації); та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Після голосування Надію Савченко затримали, вона у супроводі слідчого прибула до Управління Служби безпеки України у місті Києві та Київській області.

Раніше, 15 березня, Савченко побувала на допиті у Службі безпеки України у справі керівника ГО “Офіцерський корпус” Володимира Рубана, якого 8 березня було затримано на КПВВ “Майорськ” з арсеналом зброї з “ДНР”.
Вона заявила, що готова взяти Рубана на поруки і що “всі українці хоч раз мріяли підірвати Верховну Раду“.

Після цього у ВР генеральний прокурор Юрій Луценко вніс на розгляд парламенту подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт нардепа Надії Савченко за підозрою в плануванні теракту в парламенті України.

Їй інкримінують кримінальні правопорушення за ч. 1 ст. 109, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28, ст. 112, ч. 3 ст. 258, ч. 3. ст. 258-3, ч. 1 ст. 263 ККУ.

“У слідства є незаперечні докази того, що Надія Савченко (…) особисто планувала, особисто вербувала, особисто давала вказівки про те, як провести терористичний акт тут, в цьому залі, знищивши бойовими гранатами дві ложі: урядову і посадову, мінометами обрушивши купол Верховної Ради і автоматами добиваючи тих, хто виживе”, – сказав Луценко.

Рубану було повідомлено про підозру за ч.1 ст. 263 КК “Незаконне поводження зі зброєю”, та ч.1 ст.14 “Готування до злочину”, ч.3 ст.258 “Терористичний акт”.
Рішенням Шевченківського райсуду Києва Рубана взято під варту на 60 діб без застави.
20 березня Апеляційний суд Києва залишив Рубана під арештом, підозру йому розширили. Савченко намагалася взяти його на поруки.

У справі фігурує помічник Савченко Олег Мезенцев як один зі співучасників групи, яка готувала злочин та причетна до перевезення зброї з непідконтрольної території України. 22 березня він заявив, що виїхав до Швеції.

Голова СБУ Василь Грицак розповідав, що спецслужба має “багато беззаперечних доказів” щодо планів використати зброю, вилучену в Рубана, для здійснення терактів у центрі Києва, а також про зв’язки затриманого з Віктором Медведчуком.

15 березня парламент виключив Савченко з Комітету з питань нацбезпеки й оборони.

Уже після цього вона закликала до військового перевороту.

23 березня Шевченківський райсуд арештував депутатку на два місяці.
Того дня вона оголосила, що починає голодування.

29 березня Апеляційний суд Києва залишив запобіжний захід в силі.

5 квітня Савченко мала розмову з психологом в рамках психофізіологічної експертизи.

Обшук у квартирі Савченко – з вилученням жорсткого диску комп’ютера і нагородної зброї – відбувся лише 10 квітня.

10 квітня адвокат заявляв, нібито депутатка схудла на 11 кг. За її власним зізнанням, “здоров’я від голодування погіршується в межах норми, але не критично”.

Як інформувала “Новинарня“, в лютому 2017 року Надія Савченко разом із Володимиром Рубаном їздила в окупований Донецьк “козьїми тропами”, в обхід КПВВ. Тоді повідомлялося, що вона підбивала на бунт десантників ЗСУ.

Про свої президентські амбіції депутатка повідомляла ще навесні 2017 року; у цьому її підтримував ватажок “ДНР” Олександр Захарченко.

Раніше Савченко кілька тижнів тримала “сухе голодування” під час ув’язнення в Росії 2016 року.

Читайте також:
“В мене не змокріло!” Як Регламентний комітет ВР давав згоду на арешт Савченко

“Ми й так хунта”. Офіцер ЗСУ пояснив, чому в Україні
неможливий військовий переворот за схемою Савченко

13 квітня допит на поліграфі Савченко був призупинений через те, що арештована голодує з 23 березня. Послаблення здоров’я призвело до того, що провести процедуру коректно було неможливо.

Після того арештована погодилася поїсти, щоб мати змогу пройти поліграф.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна