“Новинарня” – це від моменту заснування сайту в січні 2016 року “Новини України, що воює”.
У фокусі нашої уваги – російсько-українська війна та протидія російській агресії в різних сферах, зокрема в інформаційній; реформування української армії й оборонного сектору в цілому; проблеми військовослужбовців та ветеранів, зокрема психологічної реабілітації та адаптації колишніх учасників бойових дій, осіб з ПТСР; ситуація на тимчасово окупованих та деокупованих територіях України, зокрема питання фіксації воєнних злочинів РФ, соціальної та психологічної адаптації ВПО й мешканців звільнених територій тощо.
Також ми переконані, що зміцнення національної безпеки неможливе без ствердження української ідентичності, для якого особливо важливим є знання і розуміння історії та культури, тому приділяємо цій тематиці особливу увагу.
Підвищувати рівень обізнаності й громадянської свідомості суспільства шляхом донесення чіткої правдивої інформації про захист України та про її захисників.
В Україні існує добре поінформоване, свідоме, патріотично налаштоване громадянське суспільство, що готове захищати українську державність.
Наше видання є повністю незалежним від будь-яких як політичних сил та структур, так і окремих осіб у владі чи бізнесі.
“Новинарня” існує виключно на добровільні пожертви читачів, гранти від внутрішніх і міжнародних донорів та доходи від офіційної реклами, маркованої позначкою ℗ у заголовку та/або повідомленням у верхній чи нижній частині тексту про те, що матеріал опубліковано на правах реклами.
Ми залишаємо за собою право відмовити рекламодавцю в публікації, якщо вона не відповідає нашим цінностям або може зашкодити нашим читачам.
Ми принципово не публікуємо “джинси” та замовних матеріалів.
Із вдячністю приймаючи всі пожертви від читачів та прибічників нашої діяльності, ми категорично не сприймаємо будь-які та будь-чиї спроби чинити на нас тиск, щоб вплинути на нашу позицію або вимагати оприлюднення матеріалів, публікацію яких редакція вважає недоцільною з тих чи інших причин.
Ми прагнемо точно та правдиво висвітлювати події, уникаємо хайпу та жовтизни і спираємося на надійні джерела інформації. Точність для нас є важливішою за швидкість.
Водночас ми також люди і можемо помилитися або опублікувати інформацію, яка після подальшої перевірки виявляється хибною чи не зовсім точною. У таких випадках ми визнаємо свої помилки, виправляємо неточності й перепрошуємо за них.
Якщо інформацію в опублікованій на сайті новині було оновлено, доповнено або уточнено, ми повідомляємо про це в заголовку і згори в самому “тілі” новини та/або безпосередньо в абзаці, що уточнюється.
Ми з повагою ставимося до наших джерел інформації. Джерела інформації, яким ми обіцяли конфіденційність, зберігають захист за будь-яких умов.
Ми дотримуємося принципів верховенства права й поваги до людської гідності та виступаємо проти дискримінації за ознакою кольору шкіри, сексуальної орієнтації, статі, віку, фізичних або психічних захворювань тощо.
Ми прагнемо відображати різні думки та позиції, зокрема і щодо конфліктних чи резонансних тем, які викликають дискусії й обговорення в суспільстві. Також ми готові надати право на відповідь тим особам чи структурам, які вважають, що у наших публікаціях їхню позицію висвітлено хибно або про них опубліковано неправдиву інформацію.
Водночас ми категорично проти публікації думок та позицій, що суперечать інтересам української державності та національної безпеки, підтримують ворожу/проросійську риторику, пропагують антиукраїнські погляди.
Ми в жодному разі не погодимося зі “стандартами”, які вимагають від засобів масової інформації не називати ворога (Росію) ворогом, терориста – терористом, окупанта – окупантом. Для нас українські військовослужбовці – це наші військовослужбовці, українське військо – наше військо, Сили оборони України – це наші. А війна Росії проти України – це війна Росії проти України, а в жодному разі не “конфлікт” чи інші евфемізми.
Редакція може не поділяти думок та позицій авторів, чиї дописи ми публікуємо в рубриці “Колонки”.
Матеріали, які редакція приймає для публікації від інших авторів, обов’язково вичитують редактори. Якщо в авторському тексті є граматичні, синтаксичні або стилістичні помилки, ми їх виправляємо (окрім тих випадків, де необхідно зберегти особливості орфографії та граматики; тоді це зазначається окремо).
Це стосується також цитат з інших джерел чи соцмереж, у тому числі публікацій у рубриці “Соцмережі”, де ми передруковуємо резонансні або цікаві з нашої точки зору дописи користувачів соцмереж, розміщені у відкритому доступі.
“Новинарня” дотримується правил українського правопису.