“Баран” Рубан. СБУ показала, як соратник Медведчука возив зброю від “кураторів в ДНР”. ВІДЕО

 

Голова ГО “Офіцерський корпус” Володимир Рубан у змові з ватажками “ДНР” готував теракт у центрі Києва, в якому мали постраждати тисячі людей.

Про це на брифінгу в п’ятницю, 9 березня, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, оприлюднивши відео з операції стеження за Рубаном.

“Завдяки вжитим СБУ заходам вдалося попередити масштабні теракти в Україні, які могли призвести до великих людських жертв. Жертвами цих терактів могли стати тисячі мирних громадян, а також окремі політики, посадовці та народні депутати”, – сказав Грицак у виступі перед журналістами, який транслювали інформаційні канали.

“В ході здійснення досудового розслідування, зокрема проведення негласних розшуково-слідчих дій, здобуто вагомі докази і достатні докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з очільниками терористичних організацій так званої “ДНР” Олександром Захарченком та Олександром Тимофєєвим, а також іншими особами спланували та вчинили конкретні дії, направлені на підготовку та вчинення серії терактів в центральній частині міста Києва із застосуванням вищевказаної зброї та вибухових пристроїв”, – розповів голова СБУ.

За його словами, Служба має ґрунтовні докази того, що Захарченко й Тимофєєв на прізвисько “Ташкент” причетні до готування кривавого теракту в центрі Києва із застосуванням зброї, в тому числі російського походження.

Грицак пообіцяв пізніше оприлюднити документальні свідчення того, що планувалося вчинити масові теракти. – зокрема, з мінометів мали розстріляти центральну частину Києва і спричинити “хаос”.

“Мало бути якомога більше трупів, крові. Йшлося про тисячі загиблих. І як говорили їхні куратори з “ДНР” і з Москви: “Має бути багато трупів, багато крові і має бути хаос”. Внаслідок чого люди мають вийти на вулицю, а війська мають повернутися з зони АТО і прийти на Київ. Щоб показати, що в Україні є громадянська війна”, – розповів глава СБУ.

Він також переконаний, що підготовка теракту відбувалася за вказівкою Росії.

“Шановні журналісти, громадяни України! Ви вірите в те, що Захарченко чи Ташкент взяли на себе відповідальність, спорядили Рубана такою кількістю зброї, засобів ураження, мінометів, протитанкових мін, щоб вчинити в Києві теракти і щоб про це не знали куратори з Москви, що вони не дали санкцію на ці речі? Ні я, ніхто із працівників СБУ, слідчих, процесуальних керівників у це не вірив”, – заявив голова СБУ.

Грицак нагадав, що 8 березня за результатами довготривалої спецоперації в районі КПВВ “Майорськ”,поблизу Горлівки Донецької області, Служба безпеки України затримала Володимира Рубана, який “організував незаконне перевезення з тимчасово непідконтрольної Україні території Донецької області на автомобілі “Мерседес Бенц Спринтер” великої парії вогнепальної зброї, боєприпасів та інших засобів ураження”.

За даними Грицака, перед цим, 6 березня, Рубан через КПВВ “Майорськ” виїхав на непідконтрольну територію ОРДО.

Голова СБУ продемонстрував відеозапис із мікроавтобуса, де було виявлено зброю.

На відео зафіксовано, як Рубан на КПП “Майорськ” пересідає з автомобіля за кермо мікроавтобуса “Мерседес Бенц Спринтер”, сказав Грицак.

Потім на блокпосту “ДНР” перед в’їздом у Горлівку його чекає машина супроводу і проводить далі в Горлівку. Рубан передає машину представникам сепаратистських збройних формувань.

Грицак відзначив “кураторів” Рубана і те, що меблі теж є, але вони використовуються для приховування зброї.

Пізніше на відео видно, як в мікроавтобус завантажують засоби ураження.

Також показано, як Рубана затримують силовики після повернення на українську сторону.

“Немає тут підстави і немає тут заготовки, що хтось комусь підкинув якусь зброю”, – запевнив Грицак.

Голова СБУ перелічив вилучену в автомобілі Рубана зброю:

 • 5 автоматів Калашникова АК-74;
 • 3 автомата Калашникова АКС-74У;
 • 1 автомат Калашникова АК-47;
 • 2 ручних кулемети Калашникова;
 • 2 пістолети Макарова калібру 9 мм з магазинами;
 • 4 пристрої для безшумної стрільби;
 • 46 одиниць 120-мм мін зі скрученими підривачами М-12, вишибними патронами та додатковими пороховими зарядами;
 • 6 протипіхотних мін осколкової дії МОН-50;
 • 6 мін калібру 82 мм зі скрученими реактивними двигунами до протитанкового гранатомета РПГ-7В та підривачами М-6;
 • 12 порохових вишибних зарядів до пострілів ручного протитанкового гранатомета РПГ-7;
 • 2 протитанкових гранатомета РПГ-22;
 • 6 пострілів до протитанкового гранатомета РПГ-7;
 • 20 гранат Ф-1, 20 запалів до них;
 • 20 гранат РГД-5, 20 запалів до них;
 • 28 гранат до підствольного гранатомета ВОГ-25,
 • предмет, схожий на саморобну мінометну міну діаметром 57 мм масою 2,6 кг з вишибним патроном;
 • 1 міномет із внутрішнім діаметром ствола 62 мм;
 • 320 патронів калібру 12,7 мм;
 • 1280 патронів калібру 9 мм;
 • 700 патронів калібру 7,62 мм;
 • 4320 патронів калібру 5,45 мм;
 • 17 магазинів, споряджених 570 патронами калібру 5,45 мм;
 • 2 магазини, споряджені 60 патронами калібру 7,62 мм.

Грицак звернув увагу на російське виробництво деяких видів зброї.

Фото СБУ:

зброя Рубана _8 зброя Рубана _1 зброя Рубана _7 зброя Рубана _6 зброя Рубана _5 зброя Рубана _4 зброя Рубана _3 зброя Рубана _2
<
>

“Хочу звернути увагу, що виявлено також упаковочний лист, датований 11.06.2016 року у військовій частині 08819. За нашими даними, це військова частина 1-го армійського корпусу “ДНР”, – сказав голова СБУ.

Він також повідомив, що в листопаді 2017 році Рубан організував перше незаконне перевезення зброї з території ОРДО.

Голова СБУ продемонстрував аудіозапис, де нібито після першого ввезення в листопаді з “ДНР” до України Рубан сам перераховує ці засоби ураження – чотири міномети 120-мм, кулемет “Утьос” з набоями, ящик з мінами МОН, два гранатомети РПГ-7 та ін.

Василь Грицак заявив, що робота з документування злочинної діяльності групи тривала не один місяць.

Він запевнив, що зараз всі вилучені засоби ураження перебувають під контролем СБУ та не несуть загрози для громадян.

Також Василь Грицак на брифінгу казав, що СБУ має “багато беззаперечних доказів” щодо планів використати зброю, вилучену в Рубана, для здійснення терактів у центрі Києва.

“У нас є багато беззаперечних доказів, які будуть у подальшому використані у ході судових засідань. Ці докази нами будуть зіграні тоді, коли ми будемо оголошувати про підозру черговим нашим фігурантам. До того часу я їх назвати не можу, але вони будуть”, – заявив Грицак.

“Я чув, він назвав себе в суді “бараном”? Я хочу з цього “барана” зняти його шкуру і одягнути його в його справжню”, – пожартував голова СБУ.

Також Василь Грицак показав журналістам довідку СБУ, в якому йдеться про зв’язки Рубана з “Українським вибором” Віктора Медведчука.

“Ще з 2013 року він з ними активно працював, а зараз активно дистанцюється від цієї історії: повитирали у соцмережах, на своїх сторінках у Facebook згадування… Ми підняли дуже багато цікавої інформації”, – заявив Грицак.

Водночас на запитання, чи причетний сам Медведчук до цього, Грицак сказав: “Можна, я не буду зараз це коментувати?”

Грицак при цьому додав, що Рубан – “лише виконавчий механізм у чужих руках”. 

Продемонстроване оперативне відео він пояснив так: “Велися негласні слідчо-розшукові дії, які проводяться за відповідних санкцій”.

“СБУ змогла зробити те, що вона змогла зробити – щоб задокументувати поїздку, завантаження боєприпасів і роль конкретних осіб”, – додав голова Служби.

Як інформувала “Новинарня“, керівника так званого “Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана затримали 8 березня на КПВВ “Майорськ” в мікроавтобусі “Мерседес Спринтер” з арсеналом зброї, захованої в меблі.

9 березня Шевченківський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід – 60 днів арешту без застави.

Поручитися за нього в суд приходила нардеп Надія Савченко, з якою Рубан їздив в ОРДО в лютому 2017 року.

У суді Володимир Рубан заявляв, нібито переганяв автомобіль з арсеналом зброї за завданням “офіцера СБУ” із позивним “Кедр”, нічого про зброю не знав, і в нього немає пропуску на перехід на непідконтрольну територію, хоча він нібито продовжує займатися обміном полонених.

Він зазначив, що здійснив понад 140 несанкціонованих переходів лінії розмежування.

За словами Рубана, виконуючи доручення “Кедра”, він мав перевезти на окуповану територію якийсь “товар”, після чого забрати звідти меблі.

Читайте також:
Рівень терористичної загрози через Рубана був найбільшим за часів незалежності,
– Грицак

Володимир Рубан. Історія однієї консерви

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна