“Слуга народу” погодилася на ТСК щодо “вагнерівців”. Однак лише “паровозом” до “плівок Суркова-Медведчука”

 

Фракція “Слуга народу” ініціює створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка об’єднала б розслідування “справи вагнерівців” та “плівок Суркова-Медведчука”.

Як передає “Укрінформ“, про це на брифінгу після з’їзду партії в суботу, 13 березня, заявив голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Вато зазначити, що досі монобільшість блокувала створення ТСК щодо “справи вагнерівців”.

“Ми створюємо ТСК. Вона не про “вагнерівців”, але ситуація з “вагнерівцями” входить і має бути розглянута в першу чергу в цій ТСК. Вона буде ширша. Чому вона ширша? Тому що нещодавно також були оприлюднені “плівки Суркова-Медведчука”, які викликали чималий резонанс в суспільстві. Тому два перших епізоди, які мають розслідуватися на цій ТСК, – це ситуація з “вагнерівцями” і ситуація з цими “плівками”, – сказав Арахамія.

Він також повідомив, що надіслано відповідні листи з пропозиціями надати свої представників до ТСК всім парламентським фракціям.

За словами Арахамії, станом на зараз відповіли депутатська група “Довіра”, партії “За майбутнє” і “ОПЗЖ”. Не надали своїх представників у ТСК фракції “Голос”, “Європейська солідарність”, “Батьківщина” – ті самі, які раніше ініціювали створення тимчасової слідчої комісії суто щодо “вагнерівців”.

“У понеділок це буде розглядатися на регламентному комітеті. Якщо буде позитивна відповідь, я думаю, що буде, то ця ТСК буде винесена на голосування до Верховної Ради”, – зазначив Давид Арахамія.

Читайте також:
“Вагнергейт”: Зеленський запропонував ексголові ГУР ганебну угоду за мовчання
та виселив із Кончі-Заспи, – ЗМІ

Порошенко санкціонував спецоперацію із затримання “вагнерівців” ще 2018 року, – заява

Як писала “Новинарня”, 29 липня 2020 року білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер”. Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня.
Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів.

Затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – є також українськими громадянами.

Україна просила Білорусь екстрадувати 28 затриманих під Мінськом бойовиків. У Києві їм було оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації та у війні на Донбасі.

Проте 14 серпня Білорусь видала 32 бойовиків ПВК “Вагнер” Росії, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію. Через це Київ відкликав із Мінська посла.

17 серпня агент НАБУ Євген Шевченко оприлюднив інформацію про те, що виманювання в Білорусь бойовиків групи ПВК “Вагнер” було спланованою тривалою операцією контррозвідки Служби безпеки України. Її проведення зірвав очільник офісу президента Андрій Єрмак.

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив дані джерел у силових органах, відповідно до яких президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва ОП до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”.

За даними, які отримала також “Новинарня“, українські спецслужби вербували “вагнерівців” нібито на роботу з охорони вишок у Венесуелі, з цього приводу відбувалися телефонні співбесіди, і частина найманців визнавали, що були причетні до збиття українських літаків улітку 2014 року. Розмови були записані.

За інформацією Бутусова, Зеленський, Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко фактично зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” в зоні ООС. Один із них “злив” інформацію з цього приводу за кордон. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.

Новий голова ГУР Буданов назвав “фейком” версію про причетність СБУ до затримання “вагнерівців”. Публічно заперечив цю версію і ексглава ГУР Бурба.
Водночас колишній генпрокурор Луценко заявив, що СБУ і МОУ справді проводили масштабну операцію із затримання “вагнерівців”.

4 вересня Володимир Ар’єв на інші нардепи від “ЄС” у Верховній Раді оприлюднили нові документи на докази проведення спецоперації СБУ із затримання “вагнерівців” та виступили з вимогою створити слідчу комісію з цього приводу.

13 вересня петиція з вимогою створити в Раді ТСК щодо “справи вагнерівців” набрала необхідні 25 тис. голосів. Однак влада її проігнорувала.

9 вересня Шевченківський райсуд Києва зобов’язав Службу безпеки України розслідувати справу про ймовірну державну зраду керівник офісу президента України Андрія Єрмака щодо звільнення “вагнерівців”.

14 вересня 2020 року до ДБР на допит у цій справі  викликали колишнього керівника офісу президента Андрія Богдана, який заявляв, що операція із затримання “вагнерівців” була зірвана через дзвінок з ОП. Богдан сказав, що справа має судову перспективу.

У березні 2021 року очікується вихід на платформі Netflix фільму із розслідуванням групою Bellingcat дій української влади щодо “вагнергейту”.

Нагадаємо також, що 25 лютого 2021 року в мережі оприлюднили аудіозапис розмови двох людей з голосами, схожими на голоси нинішнього лідера проросійської партії “ОПЗЖ” Віктора Медведчука і тодішнього помічника президента Росії Владислава Суркова, які обговорюють постачання електроенергії до захопленого Криму та обмін полоненими на Донбасі.
За даними ЗМІ, розмова датована 2014 роком. Медведчук вказує на те, що президент Петро Порошенко попросив його через контакт з РФ долучитися до звільнення українських військових, які потрапили в полон на Донбасі. Сурков називає проросійських терористів на Донбасі “ці наші там підопічні” та обіцяє допомогти з обміном”.

Читайте також розслідування “Новинарні“:
Хронологія спецоперації “Вагнерівці”: жива історія в документах, відео та свідченнях учасників. ЧАСТИНА 1

Ціна зради – $40 мільйонів.
Чому влада заперечує проведення “вагнерівської” спецоперації та до чого тут Єрмак. ЧАСТИНА 2

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна