Білорусь видала Росії 32 затриманих “вагнерівців”

доповнено

У п’ятницю, 14 серпня, Білорусь видала Російській Федерації тридцять два бойовики російської приватної військової компанії “Вагнер”, проігнорувавши таким чином запит України на їхню екстрадицію.

Про це інформує пресслужба генеральної прокуратури РФ.

“Відповідно до клопотання генерального прокурора Російської Федерації Ігоря Краснова від 5 серпня 2020 року в порядку, передбаченому Мінською Конвенцію про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 2 січня 1993 року, 32 громадянина Російської Федерації, які були раніше затримані на території Білорусі, перетнули державний кордон Російської Федерації і наразі перебувають на території РФ”, –  йдеться у повідомленні.

Ще один громадянин Росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Білорусі.

Офіс президента України Володимира Зеленського відреагував на цю подію заявою “з прикрістю”.

Україна з прикрістю сприймає рішення Республіки Білорусь передати Росії раніше затриману групу осіб, які належать до приватної військової компанії «Вагнера».
Безумовно, Республіка Білорусь – незалежна держава з власною позицією, але українська сторона очікувала більш юридично коректного й зваженого рішення”, – сказано в повідомленні ОП.

Нагадаємо, 29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер” (32 – під Мінськом, ще одного – в іншому регіоні). Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня.
Слідчий комітет Білорусі підозрює затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав це “надзвичайною подією”, зібрав Раду безпеки країни і звинуватив Росію у “брудних намірах”. Також Лукашенко викликав українського та російського дипломатів через затримання “вагнерівців”.
Секретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков 30 липня повідомив, що на території країни триває пошук ще близько 200 бойовиків. Росія такі версії білоруської сторони заперечує.

Усі затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – також є українськими громадянами (раніше називали сім прізвищ, надалі в офісі генпрокурора України заявили про дев’ятьох).

В ОГП заявили, що Україна зробила запит до Білорусі екстрадувати 28 затриманих під Мінськом бойовиків, яким оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації.

Центр “Миротворець”, який документує дані про учасників російських незаконних збройних формувань на Донбасі, раніше реєстрував 24 із затриманих у Білорусі як учасників таких формувань у різні часи. Надалі в ОГП говорять, що серед затриманих є 28 колишніх бойовиків із Донбасу.

Читайте також:
До Білорусі прибули два спецлітаки Повітряно-космічних сил РФ

Bellingcat з’ясували, хто з росіян очолює операції ПВК “Вагнера” в Африці

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна