У Держбюро розслідувань заявили, що за підсумками допиту колишній керівник офісу президента Андрій Богдан не надав доказів за обвинуваченнями державного керівництва у зриві операції із затримання “вагнерівців”.
Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДБР у понеділок, 14 вересня.
“Слідчим Державного бюро розслідувань проведено допит як свідка громадянина Богдана А.Й. щодо відомих йому обставин можливих контактів українських посадовців з російськими органами влади, про які він повідомив у своєму інтерв’ю одному з українських видань.
Метою допиту було з’ясування наявних у свідка достовірних даних та підтвердження здійснення українськими посадовцями можливих протиправних дій на користь іншої держави.
На офіційному допиті свідок повідомив, що такою інформацією не володіє, підтверджень і доказів у нього немає, а про можливі незаконні дії українських посадових осіб він дізнався з відкритих джерел і засобів масової інформації”, – сказано в повідомленні ДБР.
Сам Богдан у коментарі журналістам біля ДБР заявив, що його допитували саме у справі “вагнерівців”, яка була відкрита Державним бюро розслідувань ще 19 серпня.
Богдан не став називати будь-яких прізвищ і навіть статей Кримінального кодексу, за якими відкрито це кримінальне провадження, заявивши, що давав підписку про нерозголошення.
“Ця справа стосується відомої історії “вагнерівців”, і ми маємо надію, що вона завершиться реальними вироками суду щодо осіб, які приймали негативну для України участь у цій історії”, – цитує Богдана УНІАН.
Він висловив думку, що теперішнє керівництво “не зацікавлене розслідувати” справу щодо зриву операції із затримання “вагнерівців”. Але, на його думку, через кілька років ця справа може мати судову перспективу.
Читайте також:
“Спосіб залякування”: Богдан прийшов на допит в ДБР
Нагадаємо, 9 вересня на сайті “Гордон” було опубліковане інтерв’ю з Андрієм Богданом. У ньому він, зокрема, заявив, що спецоперація українських спецслужб із затримання бойовиків ПВК Вагнера справді відбувалася і зірвалася після дзвінка з офісу президента. Також Богдан заявив, що для залякування йому спалили два авто, що нинішнє оточення президента “перетворює Зеленського на Леоніда Брежнєва” тощо.
Як писала “Новинарня”, 29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер” (32 – під Мінськом, ще одного – в іншому регіоні). Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня.
Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів.
Затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – є також українськими громадянами.
Україна просила Білорусь екстрадувати 28 затриманих під Мінськом бойовиків. У Києві їм було оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації та у війні на Донбасі.
14 серпня Білорусь вида 32 бойовиків ПВК “Вагнер” Росії, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.
Через це Київ відкликав із Мінська посла.
17 серпня агент НАБУ Євген Шевченко оприлюднив інформацію про те, що виманювання в Білорусь групи ПВК “Вагнер” було спланованою тривалою операцією контррозвідки Служби безпеки України. Проте її проведення зірвав очільник офісу президента Андрій Єрмак.
Юрій Бутусов оприлюднив дані джерел у силових органах, відповідно до яких президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва офісу глави держави до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”.
За даними ЗМІ, СБУ вербувала “вагнерівців” нібито на роботу з охорони вишок у Венесуелі, з цього приводу відбувалися телефонні співбесіди, і частина найманців визнавали, що були причетні до збиття українських літаків улітку 2014 року.
За інформацією Бутусова, Зеленський, Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко фактично зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” в зоні ООС. Один із них “злив” інформацію з цього приводу за кордон. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.
Новий голова ГУР Буданов назвав “фейком” версію про причетність СБУ до затримання “вагнерівців”. Заперечив цю версію і ексглава ГУР Бурба.
Водночас колишній генпрокурор Луценко заявив, що СБУ і МОУ справді проводили масштабну операцію із затримання “вагнерівців”.
4 вересня Володимир Ар’єв на інші нардепи від “ЄС” у Верховній Раді оприлюднили нові документи на докази проведення спецоперації СБУ із затримання “вагнерівців” та виступили з вимогою створити слідчу комісію з цього приводу.
9 вересня Шевченківський райсуд Києва зобов’язав Службу безпеки України розслідувати справу про ймовірну державну зраду керівник офісу президента України Андрія Єрмака щодо звільнення “вагнерівців”.
13 вересня петиція з вимогою створити парламентську ТСК щодо “справи вагнерівців” набрала необхідні 25 тис. голосів.
Читайте також:
“Так, і навіть гірше”: Богдан підтвердив, що затримання “вагнерівців” зірвав дзвінок з Банкової
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!