Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов вважає “фейком” версію про причетність СБУ до затримання “вагнерівців” у Білорусі та заявляє про її російський “слід”.
Про це він сказав в інтерв’ю “Укрінформу”, опублікованому ввечері у вівторок, 18 серпня.
“Достатня кількість фактів свідчить про те, що це спецоперація російських спецслужб. По-перше, десятки людей із досвідом бойових дій у гібридних конфліктах у різних країнах, у тому числі на Донбасі, з’явились у столиці Білорусі прямо напередодні доленосних президентських виборів”, – зазначив новий голова ГУР.
По-друге, за його словами, лише необізнана людина може повірити в “казку”, ніби цих “наївних” бойовиків могли обманом затягнути до Мінська.
“Усі ці так звані “приватні” військові компанії працюють у прямому підпорядкуванні російських силових структур і ніколи не діють без їхнього дозволу чи координації. Навіть якщо виконують “приватні” замовлення”, – каже полковник Буданов.
По-третє, зауважив керівник розвідки, докладну фейкову версію про буцімто причетність СБУ до появи “вагнерівців” в Мінську ще 6 серпня опублікували російські спецслужби у російському виданні “Комсомольская правда”.
“По-четверте, паралельно цю версію стали підтримувати в українському публічному просторі деякі політологи та соціальні мережі, які можна впевнено називати проросійськими”, – сказав голова ГУР МОУ.
На запитання, чому сьогодні українські ЗМІ поширили нову інформацію щодо цього скандалу, Кирило Буданов сказав: “Думаю, тут є дві складових. З одного боку, цю тему підтримують російські агенти інформаційного впливу в Україні, закріплюючи вигідну Росії версію подій. Їм потрібно переконати не лише міжнародне співтовариство, а й українське суспільство.
З другого боку, напередодні виборів українські політичні сили чи корупційно-бізнесові клани вирішили використати ситуацію задля критики влади і запускають на базі російського фейку свої додаткові інформаційні хвилі.
Окрім того, режим тиші на Донбасі, про який домовлено в рамках Мінської переговорної групи, явно не подобається певним силам і в Україні, і в Росії. Тому – це ще один привід зірвати перемир’я та покласти відповідальність на українську владу”.
При цьому у відповідях голови ГУР немає пояснень щодо інтерв’ю російських найманців із зізнаннями про участь у бойових діях на Донбасі, які були записані нібито підставним агентом СБУ.
Читайте також:
Оприлюднено записи вербування СБУ “вагнерівців”, які воювали на Донбасі. ВІДЕО
Як писала “Новинарня“, 17 серпня агент НАБУ Євген Шевченко оприлюднив інформацію про те, що затримання в Білорусі групи ПВК “Вагнер” було спланованою і тривалою операцією контррозвідки Служби безпеки України, проте її проведення зірвав очільник офісу президента Андрій Єрмак.
Згодом журналіст Юрій Бутусов оприлюднив дані джерел у силових органах, відповідно до яких президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва офісу глави держави до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”.
За інформацією Бутусова, Зеленський, Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко фактично зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” в зоні ООС. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.
Читайте також:
Російське ТБ показало інтерв’ю висланих з Білорусі “вагнерівців”
Нагадаємо, 29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер” (32 – під Мінськом, ще одного – в іншому регіоні). Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня, за два тижні до виборів.
Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав це “надзвичайною подією”, зібрав Раду безпеки країни і звинуватив Росію у “брудних намірах”. Також Лукашенко викликав українського та російського дипломатів через затримання “вагнерівців”.
Секретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков 30 липня повідомив, що на території країни триває пошук ще близько 200 бойовиків. Росія такі версії білоруської сторони заперечила.
Усі затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – також є українськими громадянами (в офісі генпрокурора України заявляли про дев’ятьох таких).
Україна зробила запит до Білорусі про екстрадицію загалом 28 затриманих під Мінськом бойовиків, яким оголошено про підозру за фактом участі у терористичній діяльності на Донбасі.
Однак 14 серпня Білорусь видала Російській Федерації всіх 32 “вагнерівців” (крім одного громадянина РБ), проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.
Читайте також:
В’ятрович: СБУ відкрила кримінальну справу щодо держзради Кучми та Єрмака
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!