“А в чому, власне, новина?”: Зеленський виступив зі зверненням щодо ймовірної агресії РФ

Президент України Володимир Зеленський виступив зі зверненням з приводу ймовірної агресії Російської Федерації.

Відеозвернення опубліковане в мережі у середу, 19 січня.

“Зараз всі новини та інформаційний простір сповнені повідомленнями про війну з Росією, про те, що вторгнення може початися просто завтра, будь-якої миті, і це вже точно, і воно відрізняється від того “точно”, яке було місяць тому, і “точно” минулого року. А ще “точно” те, що ми нібито не готові. Але, начебто, нас не залишать самих. Всі у світі нас підтримують, але всі в Україні будуть мобілізовані. Хоча все це ще не точно.

Всю цю риторику в офіційних політичних заяв, новинах, ЗМІ, чутках біля під’їзду об’єднує одне логічне питання: “А в чому, власне, новина?” Хіба це не є реальністю вже вісім років? Хіба вторгнення розпочалося не в 2014 році? Хіба загроза війни з’явилася тільки зараз?

Ці ризики існують вже не один день. І вони не стали більшими. Більшим став ажіотаж навколо них.

І зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви, щоб у вас було постійне відчуття тривоги”, – звернувся президент до українців.

“Зараз єдиний привід для паніки – якщо після восьми років війни ми будемо досі піддаватися паніці, знімати з рахунків гроші, знімати все з полиць, скидати знайомим та друзям фейки та страшилки. Всім нашим громадянам, особливо – похилого віку, потрібно це зрозуміти – потрібно видихнути, заспокоїтися, не бігти по гречку й сірники. Всім ЗМІ бути саме засобами масової інформації, а не засобами масової істерії. В гонитві за хайпом не допомагати ворогу.

Повідомляти щодня про те, що війна буде завтра – це точно її не зупинить”, – переконаний глава держави.

Також Зеленський порадив усім партнерам України бути дієвими не лише на словах.

“Важлива не лише інформація про те, що може зробити Росія, а й про те, що в цьому випадку буде робити світ, без абстрактних “їм це не минеться”, а називаючи конкретні санкції, заходи, на які готовий весь світ”, – наголошує президент.

Володимир Зеленський заявив, що “Україна не хоче війни, але Україна повинна завжди бути готовою до неї”.

“І це не новина – Україна постійно посилює свої оборонні можливості. У нас сильна, смілива, готова кожного дня до всього армія. І це не новина. Кожен мій ранок починається з інформації про реальну ситуацію на Донбасі і поблизу наших кордонів, ми знаємо про всі можливі загрози і розуміємо всі можливі наші дії у відповідь. І це не новина.

Ми розраховуємо передусім тільки самі на себе – не тому, що в нас немає підтримки. Вона в нас є. А тому, що в нас є гідність і гордість, і саме через це у нас є міжнародні партнери – їхній рівень підтримки високий як ніколи. І це не новина. Ми про все знаємо, до всього готові, але робимо все, аби врешті нам це не знадобилося. Робимо все для вирішення дипломатичним шляхом, робимо все для настання миру в Україні”, – сказав глава держави.

Українцям Зеленський порадив зберігати спокій, холодну голову, впевненість у своїх силах, армії, в країні, “не накручувати самих себе, на все реагувати мудро, а не емоційно, головою, а не серцем”.

Варто зазначити, що це перше подібне звернення Володимира Зеленського після багаторазових повідомлень зі США та інших країн Заходу про значне зростання ймовірності масштабного російського вторгнення та, відповідно, наростання невизначеності в суспільних настроях в Україні.

Президент України виступив із такою заявою після того, як із ним у Києві зустрівся державний секретар США Ентоні Блінкен. Він приїхав в Україну з несподіваним візитом, про який стало відомо лише напередодні.

Читайте також:
“Західні ЗМІ вкидують фейки”: Арахамія каже, що ситуація на Донбасі нічим не гірша за ту, яка була навесні 2021-го

Росія почне нове вторгнення з імовірністю 70%, – Волкер

Передісторія

Як інформувала “Новинарня“, наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ, зокрема The Washington Post i Politico, оприлюднили дані, що свідчать про концентрацію Росією військ та військової техніки біля кордонів з Україною. Супутникові знімки, зроблені Maxar Technologies, продемонстрували накопичення російських військ та озброєнь біля міста Єльня у Смоленській області.

Цю інформацію заперечили в ГУР Міноборони та РНБО України, зазначивши, що це “свідома дезінформація”. Українські силовики дали зрозуміти, що йдеться про звичну присутність російських військ неподалік кордонів України.

6 жовтня речник Пентагону офіційно підтвердив “незвичайну” концентрацію військ РФ біля кордону України.

Речник Кремля Дмитро Пєсков називав “безпідставним нагнітанням напруженості” інформацію у західних ЗМІ про плани РФ щодо вторгнення на територію України та заявляв, що це “внутрішня справа Росії”.

Міністр оборони України Олексій Резніков у США 19 листопада заявив, що не вірить у “великий наступ Росії”.

Однак 21 листопада вийшло інтерв’ю начальника ГУР МОУ Кирила Буданова американському військовому виданню. Він наголосив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів з Україною, а масштабне вторгнення з трьох напрямків готується на січень-лютий 2022 року.

3 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив у Раді, що Російська Федерація може досягнути найбільшої готовності для ескалації агресії проти України наприкінці січня 2022 року.

4 грудня видання Washington Post написало: американська розвідка робить припущення, що Росія планує наступ на Україну на кількох фронтах на початку 2022 року за участі до 175 тисяч військовослужбовців.

Як інформувала “Новинарня“, 13 січня радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Російська Федерація може сфабрикувати привід для нового вторгнення в Україну.
Наступного дня він сказав, що Росія готується провести спецоперацію на Донбасі під чужим прапором, щоб створити привід для вторгнення, і вже підготувала групу оперативників для проведення цієї спецоперації.

Концентрація військ РФ біля північного і східного кордонів України з політичною метою спостерігалася також навесні 2021 року.

Читайте також:
У США готові 18 сценаріїв на випадок наступу РФ на Україну

17 грудня міністерство закордонних справ Росії опублікувало проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані “гарантії безпеки”, яких вимагає Володимир Путін. Зокрема йдеться про неприпустимість розширення НАТО, заборону на розміщення зброї НАТО і проведення навчань у Східній Європі включно з Україною тощо.
Згодом представники МЗС РФ висунули вимогу, аби НАТО “забирало манатки” зі Східної Європи й поверталося на рубежі, які були до 1997 року.

Вимоги є вочевидь неприйнятними не лише для України, а й для країн-членів НАТО у Східній та Південній Європі.

Речниця Білого Дому Джен Псакі 17 грудня заявила, що Сполучені Штати не почнуть консультації з питання безпеки в Європі без європейських союзників і партнерів.

Прессекретар МЗС України Олег Ніколенко наголосив, що лише Україна та члени НАТО мають право вирішувати вектор подальшого розвитку своїх відносин, зокрема і в питанні набуття Україною членства в Альянсі.

10-13 січня в Женеві, Брюсселі та Відні відбулися переговори щодо російських вимог на рівнях США-РФ, НАТО-РФ та ОБСЄ. Однак вони були безрезультатними. Росіяни не погодилися на деескалацію біля кордонів України.

На цьому тлі США заявляють про готовність застосувати проти РФ “небачені досі” санкції та ухвалили рішення про додаткову військову допомогу Києву в розмірі 200 млн доларів.

Читайте також:
Глава МЗС Польщі вважає, що ризик війни у Європі зараз – найбільший за останні 30 років

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна