Радник Байдена заявив, що Росія може анексувати окупований Донбас

Радник президента Сполучених Штатів Америки з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Російська Федерація може атакувати Україну у різних формах, в тому числі, – анексувати Донбас.

Про це він заявив в ефірі кількох американських ЗМІ, інформує “Європейська правда” в понеділок, 7 лютого.

“Ми віримо, що росіяни створили можливості для проведення значної військової операції в Україні, і ми наполегливо працюємо, щоби підготувати відповідь”, – сказав Салліван.

Він зазначив, що форма атаки може приймати різні форми. Ймовірні атаки можуть включати анексію українського Донбасу, кібератаки або повномасштабне вторгнення.

“Частково причиною того, чому ми так інтенсивно працювали протягом останніх кількох місяців, є не просто підготовка до однієї надзвичайної ситуації, а й підготовка до всіх непередбачених ситуацій і робота з нашими союзниками та партнерами над тим, як буде виглядати відповідь у кожному з цих випадків”, – сказав Салліван.

В інтерв’ю ABC Салліван заявив, що існує “дуже чітка” ймовірність, що Росія атакує Україну “будь-коли”.

“Ми віримо, що існує дуже велика ймовірність того, що Володимир Путін віддасть наказ про атаку на Україну. Це може приймати різні форми. Це може статися як завтра, так і за кілька тижнів”, – заявив радник.

“Він поставив себе в позицію з розгортанням військ, щоби мати можливість діяти агресивно проти України будь-коли”, — додав він, наголосивши, що Сполучені Штати співпрацюють з союзниками і продовжують наполягати на дипломатії.

Салліван сказав, що

США готові відповісти незалежно від рішення Росії.

“Якщо вони замість цього виберуть піти шляхом ескалації, це обійдеться українцям величезною людською ціною. Але, ми віримо, з часом це обійдеться справжньою стратегічною ціною для Путіна”, – зазначив він.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський на пресконференції для закордонних ЗМІ закликав світових лідерів і ЗМІ “не нагнітати паніку” на шкоду Україні. Перед тим він нібито посперечався з президентом США Джо Байденом щодо ступеня загрози масштабного вторгнення ЗС РФ.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Сполучені Штати “дуже серйозно” ставляться до нарощування десятків тисяч російських військ на кордоні з Україною. Водночас, за його словами, конфлікт із Росією через Україну “не є неминучим”.

Читайте також:
РФ накопичила на кордоні з Україною 70% військ, необхідних для наступу, – Reuters з посиланням на чиновників США

Передісторія

Наприкінці жовтня 2021 року американські ЗМІ, зокрема The Washington Post i Politico, оприлюднили дані, що свідчать про концентрацію Росією військ та військової техніки біля кордонів з Україною. Крім того, супутникові знімки, зроблені Maxar Technologies, продемонстрували накопичення російських військ та озброєнь біля міста Єльня у Смоленській області.

Цю інформацію спершу заперечили в ГУР Міноборони та РНБО України, зазначивши, що це “свідома дезінформація”. Українські силовики дали зрозуміти, що йдеться про звичну присутність російських військ неподалік кордонів України.

При цьому 6 жовтня речник Пентагону офіційно підтвердив “незвичайну” концентрацію військ РФ біля кордону України.

Речник Кремля Дмитро Пєсков називав “безпідставним нагнітанням напруженості” інформацію у західних ЗМІ про “плани РФ щодо вторгнення на територію України” та заявляв, що це “внутрішня справа Росії”.

Міністр оборони України Олексій Резніков у США 19 листопада заявив, що не вірить у “великий наступ Росії”.

Однак 21 листопада вийшло інтерв’ю начальника ГУР МОУ Кирила Буданова американському військовому виданню, який наголосив, що Росія сконцентрувала понад 92 тисячі військовослужбовців біля кордонів з Україною, а масштабне вторгнення з трьох напрямків готується на січень-лютий 2022 року.

3 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив у Раді, що Російська Федерація може досягнути найбільшої готовності для ескалації агресії проти України наприкінці січня 2022 року.

Концентрація військ РФ біля північного і східного кордонів України з політичною метою спостерігалася також навесні 2021 року.

Читайте також:
“Дзеркальне вторгнення”: московська пропаганда анонсує наступ ЗСУ на Донбасі. Якби ж то

17 грудня 2021 року міністерство закордонних справ Росії опублікувало проєкти договору зі США та угоди з НАТО про так звані “гарантії безпеки”, яких вимагає Володимир Путін. Зокрема йдеться про неприпустимість розширення НАТО, заборону на розміщення зброї НАТО і проведення навчань у Східній Європі включно з Україною тощо. 15 грудня Москва передала ці вимоги американській стороні.

Вимоги є вочевидь неприйнятними не лише для України, а й для країн-членів НАТО у Східній та Південній Європі.

Речниця Білого Дому Джен Псакі 17 грудня заявила, що Сполучені Штати не почнуть консультації з питання безпеки в Європі без європейських союзників і партнерів.

Прессекретар МЗС України Олег Ніколенко наголосив, що лише Україна та члени НАТО мають право вирішувати вектор подальшого розвитку своїх відносин, зокрема і в питанні набуття Україною членства в Альянсі.

21 січня 2022 року Росія висунула нові вимоги до НАТО з приводу невступу України і Грузії в Альянс. У МЗС РФ додали, що російські пропозиції щодо “гарантій безпеки” мають на увазі також виведення сил НАТО з Болгарії та Румунії.
Влада Болгарії та Румунії різко відреагувала на цю заяву, категорично відкинувши російські ультиматуми.

Читайте також:
Розвідка США отримала план можливого вторгнення Росії в Україну, – The Washington Post

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна