Активісти РОК подали до прокуратури клопотання про негайне виконання ухвали Печерського суду щодо “вагнергейту”

Колишні народні депутати Андрій Тетерук, Ігор Лапін та адвокат Віталій Коломієць подали клопотання до Офісу генпрокурора про негайне виконання ухвали Печерського районного суду Києва, яка зобов’язує ОГП відкрити провадження щодо бездіяльності Державного бюро розслідувань та невідкриття провадження щодо державної зради у справі “вагнерівців”.

Про це “Новинарні” повідомили в четвер, 23 вересня, у пресслужбі Руху опору капітуляції.

Зазначаться, що тепер ОГП має 24 години, щоб виконати рішення суду – внести відомості до ЄРДР.

“В Офісі Генпрокурора до нас вийшли представники канцелярії і поставили відмітку про отримання документа. Вже 24 вересня ми зможемо побачити, чи виконав ОГПУ ухвалу суду і відкрив провадження. Причетні до саботажу розслідування і покривання злочину, зокрема очільники правоохоронних органів, генеральний прокурор Ірина Венедіктова, в.о. голови ДБР Олексій Сухачов, слідчі мають понести кримінальну і політичну відповідальність”, – сказали заявники.

Колишній командир роти батальйону “Айдар” Ігор Лапін зазначив: “Ми не будемо ходити по колу кругової поруки. Якщо ОГПУ на чолі з Венедіктовою (а це 100% прокурор Зеленського) покриватиме зрадників, то нашими подальшими кроками буде ініціювання відставки Венедіктової через парламентський комітет”.

Хронологія юридичного пікурування активістів Руху опору капітуляції
з ДБР та прокуратурою у справі “вагнергейту”

6 липня 2021 року Андрій Тетерук, Ігор Лапін, Юрій Гудименко подають заяву до Державного бюро розслідувань про вчинення злочину Зеленським та його оточенням за статтею 111 “Державна зрада”.

13 липня Андрій Тетерук намагається отримує відповідь від ДБР щодо відкриття провадження. Бюро стверджує, що звернуло увагу на “звернення” і приєднає інформацію до чинного провадження (номер якого не вказано). Тетерук звертається зі скаргою про бездіяльність ДБР до Шевченківського районного суду.

22 липня суддя Шевченківського районного суду Євген Сидоров ухвалою суду зобов’язує ДБР відкрити провадження.

26 липня ДБР отримує копію ухвали суду від адвоката Ігоря Волошина.

30 липня заявник Юрій Гудименко та адвокат Ігор Волошин у ДБР дізнаються, чому не відкрито провадження, і отримують відповідь, що ДБР не отримувало ухвали суду.

6 серпня суддя Євген Сидоров, який виніс рішення щодо відкриття провадження, отримав дисциплінарне стягнення у вигляді попередження від Вищої ради правосуддя за скаргою депутата від “Слуги народу”.

19 серпня ухвалу оприлюднюють у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

27 серпня активісти РОК подають до Державного бюро розслідувань заяву про виконання ухвали суду (відкриття провадження) і додають витяг ухвали із Єдиного державного реєстру судових рішень.

27 серпня ДБР надсилає заяву до Шевченківського районного суду для роз’яснення судового рішення.

3 вересня подають до Офісу генерального прокурора заяву про злочин через бездіяльність Державного бюро розслідувань.

10 вересня подають до суду скаргу на Офіс генпрокурора через ігнорування ним заяви про злочин ДБР. Печерський районний суд реєструє заяву про злочинну бездіяльність Офісу генерального прокурора за скаргою Андрія Тетерука та Ігоря Лапіна.

14 вересня Андрій Тетерук отримує відповідь від Офісу генерального прокурора щодо заяви. ОГПУ вважає, що ігнорування ухвали про відкриття провадження не є злочином. У листі прокурор пише, начебто вони не знайшли у заяві Тетерука, Гудименка і Лапіна даних про вчинення злочин з боку ДБР і маніпулюють тим, що докази зводяться до незгоди з ДБР.

16 вересня  Печерський районний суд ухвалив зобов’язати Офіс генерального прокурора внести відомості до ЄРДР та відкрити провадження щодо бездіяльності ДБР. Справа 757/48560/21. Слідча суддя Світлана Волкова.

23 вересня заявники Андрій Тетерук, Ігор Лапін та адвокат Коломієць подали клопотання до Офісу Генпрокурора про негайне виконання ухвали Печерського районного суду, яка зобов’язує ОГП відкрити провадження щодо бездіяльності Державного бюро розслідувань.

Читайте також:
“Вагнергейт”: як ДБР та ОГПУ, всупереч рішенням судів, захищають Зеленського від кримінальної відповідальності

Як писала “Новинарня”, 29 липня 2020 року білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер”. Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня.
Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів.

Затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – є також українськими громадянами.

Україна просила Білорусь екстрадувати 28 затриманих під Мінськом бойовиків. У Києві їм було оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації та у війні на Донбасі.

Проте 14 серпня Білорусь видала 32 бойовиків ПВК “Вагнер” Росії, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію. Через це Київ відкликав із Мінська посла.

17 серпня агент НАБУ Євген Шевченко оприлюднив інформацію про те, що виманювання в Білорусь бойовиків групи ПВК “Вагнер” було спланованою тривалою операцією контррозвідки Служби безпеки України. Її проведення зірвав очільник офісу президента Андрій Єрмак.

Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив дані джерел у силових органах, відповідно до яких президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва ОП до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”.

За даними, які отримала також “Новинарня“, українські спецслужби вербували “вагнерівців” нібито на роботу з охорони вишок у Венесуелі, з цього приводу відбувалися телефонні співбесіди, і частина найманців визнавали, що були причетні до збиття українських літаків улітку 2014 року. Розмови були записані.

За інформацією Бутусова, Зеленський, Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко фактично зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” в зоні ООС. Один із них “злив” інформацію з цього приводу за кордон. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.

Новий голова ГУР Буданов назвав “фейком” версію про причетність СБУ до затримання “вагнерівців”. Публічно заперечив цю версію і ексглава ГУР Бурба.
Водночас колишній генпрокурор Луценко заявив, що СБУ і МОУ справді проводили масштабну операцію із затримання “вагнерівців”.

4 вересня 2020 року Володимир Ар’єв на інші нардепи від “ЄС” у Верховній Раді оприлюднили нові документи на докази проведення спецоперації СБУ із затримання “вагнерівців” та виступили з вимогою створити слідчу комісію з цього приводу.

9 вересня 2020 року Шевченківський райсуд Києва зобов’язав Службу безпеки України розслідувати справу про ймовірну державну зраду керівник офісу президента України Андрія Єрмака щодо звільнення “вагнерівців”.

13 вересня 2020 року петиція з вимогою створити в Раді ТСК щодо “справи вагнерівців” набрала необхідні 25 тис. голосів. Однак влада її проігнорувала.

14 вересня 2020 року до ДБР на допит у цій справі  викликали колишнього керівника офісу президента Андрія Богдана, який заявляв, що операція із затримання “вагнерівців” була зірвана через дзвінок з ОП. Богдан сказав, що справа має судову перспективу.

19 травня 2021 року, монобільшість у Раді створила ТСК “проти всього поганого”, яка включає зокрема й “вагнерівську” спецоперацію. Опозиція вважає, що таким чином влада намагається спустити цю справу на гальмах. До складу комісії не увійшли представники опозиції.

Наприкінці липня 2021 року Шевченківський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань почати досудове розслідування щодо можливої державної зради з боку президента Володимира Зеленського та його оточення через зрив операції із затримання членів ПВК “Вагнера”.

На початку вересня 2021 року на CNN вийшла статті із визнанням, що операція з “вагнерівцями” відбувалася з відома і підтримки США.

10 вересня 2021 року голова ТСК Мар’яна Безугла на брифінгу озвучила позицію слідчої комісії щодо “вагнергейту”, яка повторює позиції Банкової.

Читайте також розслідування “Новинарні“:
Хронологія спецоперації “Вагнерівці”: жива історія в документах, відео та свідченнях учасників. ЧАСТИНА 1

Ціна зради – $40 мільйонів.
Чому влада заперечує проведення “вагнерівської” спецоперації та до чого тут Єрмак. ЧАСТИНА 2

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна