Після виходу з бойових: Асєєв показав фото побратимів з Авдіївського напрямку

виправлено*

Колишній політв’язень Кремля Станіслав Асєєв, який не так давно мобілізувався до Збройних Сил України, виклав у мережу фото своїх побратимів після повернення з Авдіївського напрямку.

Світлину опублікував у понеділок, 15 квітня, у ФБ.

“Так після виходу з бойових виглядають герої нашого 109-го батальйону 109-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, які два тижні в оточенні тримали позиції в Первомайському. Зараз хлопці вже в безпеці та, сподіваюсь, будуть представлені до державних нагород”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:
Журналіст, письменник, колишній в’язень “Ізоляції” Станіслав Асєєв мобілізувався до лав ЗСУ

Детальніше про Станіслава Асєєва

Станіслав Асєєв – український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН, засновник Justice Initiative Fund (JIF) – фонду, який виплачує нагороду за інформацію про воєнних злочинців.

Як повідомляла “Новинарня“, 22 жовтня 2019 року бойовики терористичної організації “ДНР” засудили українського журналіста Станіслава Асєєва з Донецька до 15 років ув’язнення.

Стас Асєєв, який писав до київських ЗМІ з Донецька під псевдонімом Станіслав Васін”, зник на початку червня 2017 року на окупованій території. Пізніше з’ясувалося, що він затриманий бойовиками “ДНР” та обвинувачений у шпигунстві.

Асєєв сподівався на звільнення, однак бойовики не включили його до списків для обміну, що  відбувся 27 грудня 2017 року.

На початку липня 2018 року стало відомо, що Стас оголосив голодування.

Згодом російський пропагандистський телеканал зняв відео, на якому зламаний Асєєв (під тиском) визнає, нібито він шпигував на Головне управління розвідки України.

Книга Станіслава Асєєва (Васіна) отримала спеціальну відзнаку на 25-му Форумі видавців у Львові (BookForum) у вересні 2018 року.

У березні 2019 року польська репортерка Моніка Андрушевська, яка багато працює на Сході України, присвятила свою журналістську нагороду Станіславу.

1 жовтня 2019 року на Філіппінах Міжнародний ПЕН-Конгрес підтримав Асєєва з нагоди його 30-річчя.

У жовтні 2019 року правозахисники зазначали, що здоров’я журналіста погіршується – без меддопомоги він поступово втрачає зір; також загострюються хвороби, які були в нього з дитинства.

Його  звільнили в рамках обміну полоненими між Україною й ОРДЛО 29 грудня 2019 року.

Після цього Станіслав видав книгу “Світлий Шлях”: Історія одного концтабору”. Згодом став лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року за книгу “В ізоляції”.

У травні 2023 року отримав премію імені Діани Ортіс (Dianna Ortiz Award for Courage) – за захист прав людини в Україні та за її межами.

*Раніше в замітці було написано, що на фото є також сам Асєєв, проте він це спростував.

Читайте також:
Колишній в’язень “Ізоляції” Асєєв має намір добитися санкцій проти винних у катуванні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна