Сербська церква заявила, що не визнає ПЦУ

 

Архієрейський собор Сербської православної церкви вирішив не визнавати православну церкву України.

На офіційному сайті Сербської патріархії з’явився реліз рішень Архієрейського собору, засідання якого проходило з 9 по 18 травня, повідомляє Cerkvarium.

“В ньому оголошено, що СПЦ не визнає “парацерковну структуру” в Україні, яку вона вважає досі “церковним розколом”, а рішення Вселенського патріарха надати автокефалію — “невдалою спробою вирішити проблему “через коліно”, в односторонньому порядку, без діалогу з УПЦ МП та РПЦ та без всеправославних консультацій”,— йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що Собор висловив незадоволення через інші проблеми, які спіткали Сербську Церкву: нерівна боротьба з державами за збереження Косова та Метохії, ворожість та дискримінація СПЦ в країнах колишньої Югославії, особливо в Хорватії, Боснії та Герцеговині, Північній Македонії та особливо —Чорногорії, неканонічне вторгенння румунських єпископа та священика на канонічну територію СПЦ у Східній Сербії, зростання чисельності різних розкольників та сектантів тощо.

Як повідомляє Cerkvarium, це рішення архієрейського собору СПЦ ухвалене на фоні візиту архієпископа Кіпру Хризостома до Белграда, де він обговорював з патріархом Іринеєм питання визнання ПЦУ.

Як інформувала “Новинарня“, 5 січня 2019 року у Стамбулі, в соборі Святого Георгія, відбулася церемонія підписання томосу про автокефалію Православної церкви України. 6 січня томос було вручено предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію.
На свято Різдва Христового у Софії Київській відбулося святкове богослужіння, де було вперше продемонстровано томос.
Надалі почався процес переходу парафій РПЦ до ПЦУ, який загальмувався з перебігом виборів президента України.

Раніше, 11 жовтня 2018 року, за результатами Синоду в Стамбулі, Вселенський патріархат оприлюднив документ, у якому підтвердив визнання недійсною анафеми патріарха УПЦ КП Філарета і митрополита УАПЦ Макарія (через задоволення їхніх апеляцій) та визнав незаконним томос 1686 року про зверхність Московського патріархату над Київською митрополією.
Патріарх Варфоломій оголосив, що продовжує реалізацію рішення про надання автокефалії церкві України, та заявив про свою ставропігію в Києві.

29 листопада синод Вселенського патріархату затвердив текст томосу про автокефалію для Української помісної православної церкви та проект статуту цієї церкви, частиною якого стане томос. Також було прийнято рішення про проведення Об’єднавчого собору в Києві. Собор у Софії Київській відбувся 15 грудня. Главою церкви обрали митрополита Бориспільського і Білоцерківського Епіфанія.

Інтронізація митрополита Київського Епіфанія відбулася 3 лютого 2019 року. На урочистості нібито через хворобу не прибув почесний патріарх Філарет.

Президент Петро Порошенко, який виступав модератором процесу створення автокефальної церкви, присвоїв Філарету звання Героя України.

23 січня відбулося святкування 90-річного ювілею патріарха Філарета на державному рівні.

14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, у якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він залишається чинним патріархом. Також Філарет додав, що Епіфаній порушує домовленості, досягнуті на об’єднавчому Соборі 15 грудня, що призвело до двовладдя у ПЦУ. За його словами, Епіфаній має нести відповідальність за зовнішнє представництво церкви, а патріарх — за внутрішнє церковне життя в Україні.

15 травня Філарет на прес-конференції заявив, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в церкві між ними виникне розділення.

16 травня предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заперечив звинувачення почесного патріарха Філарета в тому, що йому під час об’єднавчого Собору обіцяли залишити владу над церквою, але обманули.

Читайте також:
“Церковна безпека не менш важлива за військову”.
Потужна стаття митрополита Епіфанія 2015 року

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна