ОБСЄ: після початку перемир’я на Донбасі не було вбито чи поранено жодного цивільного

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ констатує, що з початку дії “додаткових заходів” щодо посилення “режиму тиші” на Донбасі, з 27 липня, не було вбито чи поранено внаслідок обстрілів жодного цивільного.

Про це заявив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік у зверненні до Постійної ради ОБСЄ у Відні в четвер, 8 жовтня, передає “Укрінформ“.

За його словами, поточне зменшення рівня насильства на Донбасі, після прийняття ТКГ додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню, ще раз демонструє, що “за умови наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів на місцях”.

Водночас голова СММ також поінформував, що досі залишаються обмеження, накладені на лінії зіткнення підконтрольними Росії збройними формуваннями, і це суттєво перешкоджає переміщенню спостерігачів ОБСЄ в райони, не контрольовані урядом України.

Цей факт, а також постійні обмеження свободи пересування, переважно на території ОРДЛО, обстріли і “глушіння” безпілотників, значно обмежує можливості місії з моніторингу та звітування про безпекову ситуацію.

Також Чевік заявив, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ готова сприяти подальшій координації між сторонами конфлікту на Сході України задля мирного врегулювання, однак “не може стати арбітром”.

“СММ може підтримати подальшу координацію між сторонами у рамках своєї функції сприяння діалогу, якщо сторони цього попросять. Однак СММ не може стати арбітром“, – сказав голова місії.

Читайте також:
Біля окупованого села на Донеччині росіяни встановили 225 протитанкових мін, – ОБСЄ

Порушення “перемир’я” окупантами не були масштабними, – начГенштабу

Як інформувала “Новинарня“, 22 липня Тристороння контактна група (Україна, Росія, ОБСЄ) на відеоконференції досягнула домовленостей “стосовно додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню”.

“Всеосяжне, стійке та безстрокове перемир’я” почалося з 00:01 (за київським часом) 27 липня 2020 року. Воно має виконуватися керівництвом Збройних сил України та керівництвом збройних формувань ОРДЛО “на весь період до повного всеосяжного врегулювання конфлікту”.

Офіс президента України назвав ці домовленості “проривом”. Президент Володимир Зеленський закликав усіх лідерів країн “нормандського формату” зафіксувати цю угоду про припинення вогню.

“Перемир’я” має ширші обмеження, ніж попередні подібні “режими тиші” – заборону на наступальні та розвідувально-диверсійні дії, інженерне облаштування позицій, використання будь-яких видів літальних апаратів сторін; застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню тощо.
Уперше для спостереження за дотриманням “режиму тиші” в підрозділи відряджені офіцери зі штабів із досвідом миротворчих операцій.

Протягом серпня, у час дії “перемир’я”, командування відзначило відсутність бойових втрат (загиблих) з боку українських військ. При цьому було зафіксовано 55 випадків, коли окупанти відкривали вогонь – у штабі здебільшого називали це “провокативними пострілами”.
Також протягом періоду “перемир’я” штаб ООС неодноразово фіксував інженерне облаштування позицій противника (копання окопів) у бік фронту.

У вересня внаслідок бойових дій загинули п’ять українських воїнів (із них унаслідок обстрілів – один, Тарас Кубійович), зафіксовано щонайменше 60 обстрілів.

Після загибелі Кубійовича командування ОС дало “ще одну можливість так званим “ДНР” та “ЛНР” виконати вимоги” укладеної ТКГ домовленості про дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню”.

Президент Зеленський неодноразово заявляв, що “режим тиші” на Донбасі триває.

Читайте також:
“Інколи буває страшно від цієї тиші. Ми до неї не звикли”. Як у фронтовій Жованці вчаться жити без обстрілів і вперше за шість років перекривають дахи

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна