Сльози, лють, вогонь. Херсон і Україна попрощалися з убитою Катериною Гандзюк. ФОТО, ВІДЕО

 

У Херсоні в середу, 7 листопада, поховали вбиту громадську діячку Катерину Гандзюк.
У зв’язку з великою кількістю людей, які приїхали провести Катю в останню путь, прощання в Палаці молоді було призначено на годину раніше.

Тіло з Києва привезли вранці. Процедура ускладнилася тим, що прокурорські працівники різних рівнів у столиці – від Дарницького району до ГПУ – у вівторок тривалий час не надавали погоджувальних документів для перевезення померлої. Довелося апелювати безпосередньо до генпрокурора Юрія Луценка.

Як повідомляє кореспондент “Новинарні“, попрощатися з Катериною прийшли сотні людей з Херсона та інших областей. Серед них – відомі громадські активісти та адвокати з Києва, Одеси, Миколаєва тощо. Зокрема й фігуранти так званого “списку Гандзюк”, на яких також у різний час було здійснено напади – Сергій Стерненко, Віталій Устименко та інші.

Також на похороні були присутні десятки як вітчизняних, так і іноземних журналістів.

Міський голова Херсона Володимир Миколаєнко, радницею якого була Гандзюк, у промові біля її труни закликав соратників Каті: “Борітеся – поборете”.

Похорон-Каті-Гандзюк Похорон-Каті-Гандзюк3 похорон Катерина Гандзюк - Херсон похорон Катерини Гандзюк - батько і мер м. Херсон
<
>
Ліворуч біля труни - міський голова Херсона Володимир Миколаєнко. Фото: Новинарня

Водночас активісти не допустили до Палацу молоді і студентів, де відбувалося прощання, голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, який прийшов зі своїм почтом.
Вони пояснили, що такою є воля рідних та близьких Гандзюк, адже голова ОДА є представником тієї влади, яка вчинила над нею розправу і за три місяці після замаху не сприяв у встановленні винних.

Труну з тілом Катерини Гандзюк виносили під пісню “Плине кача”… Фото: Новинарня

Удень громадські активісти влаштували пікет із піротехнікою біля Головного управління Нацполіції в Херсонській області, з яким перебувала в гострому конфлікті Катерина та представники якого, на її думку, могли бути причетні до нападу на неї.

Пікет під будівлею ГУ НП Херсонщини

Також будівлю ГУ НП розписали трафаретами “Убивць на нари” і “Хто замовив Катю Гандзюк?”.

Після цього до активістів вийшов керівник слідства ГУНП Херсонської області. Як переказує блогер Роман Сініцин, представник поліції розповів, що “за посадженого безневинного Новікова у справі Каті відповідальність ніхто з правоохоронців не поніс, Павловського вони допитали, він сказав, що це не він… Ну і якби все”.

Фото: ФБ Роман Сініцин

Раніше активісти, які проводили власне розслідування щодо співорганізатора замаху Ігоря Павловського в дачному передмісті Херсона, “зафіксували самозаймання” на території його маєтку.

Нагадаємо, джерела і друзі Гандзюк називають саме Павловського (прізвисько “Собака”) посередником між замовником доконаного замаху на вбивство та його організатором Сергієм Торбіним.

“Павловський на кримінальне прізвисько «Собака» заліг на лікарняний. Саме він, згідно з наявною інформацією, передавав кошти нападникам на активістку.
Павловський – екс-помічник нардепа-«регіонала» Журавка, який зараз відсиджується в «ДНР», та діючий помічника нардепа від БПП Паламарчука, якого називають «смотрящим» за МВС в області. Його дім від сорому загорівся. Кожного ката чекає розплата”, – прокоментував подію координатор націоналістичної організації С14 Євген Карась, присутній на події з соратниками.

Поховали Катерину Гандзюк на міському кладовищі поруч з Алеєю героїв. По цивільному, без панахиди, але зі щирими слізьми багатьох, хто її знав.

Раніше з’явилася інформація, що певні сили, наближені до силовиків, збирають у Херсоні близьких до місцевої влади ветеранів АТО на “акцію протесту” проти нібито наміру поховати Катю на самій Алеї героїв.

Та попри повідомлення про можливі провокації, ритуал на Міському кладовищі Херсона в селищі Геологів пройшов без ексцесів.

Коли труну опускали в могилу, кілька десятків активістів запалили фаєри.

За неофіційною інформацією, до могили Катерини Гандзюк приставлять охорону.

Як повідомляла “Новинарня“, 31 липня громадську діячку, радника мера Херсона, друга й автора “Новинарні” Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля будинку в Херсоні.
Після майже трьох місяців боротьби за життя вона померла в Києві 4 листопада.

У Каті були хімічні опіки ІІІ-ІІ ступеня майже 40% тіла – рук, тулуба, шиї, частини обличчя й правого ока, волосяного покриву голови. Зловмисник вилив на жінку близько літра сірчаної кислоти.

Херсонські правоохоронці спершу кваліфікували злочин лише як “хуліганство”, згодом перекваліфікували на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування. А після того, як 1 серпня праві активісти влаштували пікети ГУ Нацполіції і прокуратури Херсонщини з піротехнікою, напад ще раз перекваліфікували – як замах на вбивство.

Серед версій у розробці поліцейського слідства: службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутовий конфлікт.

Сама Гандзюк не довіряла слідству ГУ НП Херсонщини, яке, на думку Катерини, може бути причетне до організації нападу.
Катерина опонувала як проросійським силам, сепаратистам на півдні України, так і багатьом представникам влади, зокрема МВС і поліції.

Надвечір 1 серпня Катерину Гандзюк перевезли літаком санавіації ДСНС до Києва в опіковий центр, там підтвердили її “стабільно важкий стан”. Дівчині надали державну охорону.

3 серпня їй зробили першу операцію на руці, 6 серпня – другу (на руці, шиї й грудях), надалі робили десятки операцій з пересадки шкіри . Катерина відчувала сильні болі.

Заяву з вимогою розслідувати замах на активістку зробило посольство США.

3 серпня генпрокурор Юрій Луценко провідав Гандзюк у лікарні і після розмови з нею вирішив передати розслідування від поліції в СБУ. Катерина висловила свої версії щодо можливої причетності правоохоронців і місцевих керівників до замаху.

Однак надалі слідство залишалося в херсонському ГУ Нацполіції – паралельно з провадженням центрального апарату СБУ, який припускає, що замах на Гандзюк замовили херсонські силовики.

Увечері 3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала підозрюваного в замаху на Гандзюк.
6 серпня цього чоловіка – херсонця Миколу Новикова з кримінальним минулим – суд арештував на два місяці.

Невдовзі журналісти знайшли людей, які підтвердили алібі Новикова (у час скоєння замаху на Гандзюк він відпочивав на морі і не міг встигнути приїхати до місця замаху на Катерину; в нього на руках і ногах не було слідів від кислоти).

7 серпня в поліції заявили про розшук по фото другого підозрюваного в нападі, який нібито купував сірчану кислоту. Його затримали й арештували на два місяці – це був Віктор Горбунов.

Голова НПУ Сергій Князєв 22 серпня заявив загалом про шістьох затриманих за підозрою в причетності до організації злочину.

Того ж дня стало відомо, що поліція закрила провадження щодо першого підозрюваного – Новикова, визнавши, що він до злочину не причетний.

Як з’ясувалося, п’ятеро затриманих і заарештованих у справі про напад на Гандзюк – Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Сергій Торбін, Микита Грабчук, В’ячеслав Вишневський – херсонські добровольці Української добровольчої армії (УДА), ветерани АТО, з них двоє – орденоносці.

Читайте також:
Геращенко перепросив Новикова за “подонка”.
Та назвав “подонками і злочинцями” нових підозрюваних

За даними слідства, Горбунов під час допиту зізнався, що купував кислоту 26 липня на складі у Каховці й за це отримав винагороду від Торбіна – 300 доларів. Горбунов повідомив, що здійснити замах запропонував саме Торбін, 41-річний керівник херсонського загону УДА, колишній співробітник міліції (в підозрі вказано, що Торбін був звільнений з Суворовського РВ МВС Херсона “за зловживання службовим становищем”).

Вишневський розповів, що кожному з виконавців Торбін запропонував по 500 доларів. Поки Вишневський і Васянович чатували, Грабчук підбіг до жертви і облив її кислотою.
Журналісти на суді помітили на обличчі Грабчука рану, схожу на хімічний опік.

Наразі лише Торбін відмовляється визнавати провину й говорити про замовників злочину.

Як розповідав генпрокурор Луценко, Торбін “узяв тайм-аут”, але його допитає СБУ.

Васянович, Вишневський, а з 16 жовтня – і Горбунов за рішеннями суду та прокуратури вже відпущені з СІЗО під домашній арешт.
Під арештом залишаються Торбін і Грабчук.

Днями стало відомо, що Торбіна перевезли в Київ – у слідчий ізолятор СБУ.

Ультрас “Динамо” на матчі з “Шахтарем” підняли банери на підтримку
Каті Гандзюк. ФОТО

У перший день роботи нової сесії Верховної Ради у вересні під парламентом провели фаєр-шоу із питанням “Хто замовив Катю Гандзюк?”

27 вересня відбулася масова акція “Мовчання вбиває. Ніч на Банковій” – із вимогами результативного розслідування замахів та нападів на громадських активістів, яких від початку 2017 року вже понад 55. Багато з них мають ознаки замовних (як і напад на Гандзюк) – але жоден замовник не знайдений.

Напередодні  виступу своїх соратників Катя Гандзюк записала відеозвернення з лікарняного ліжка.

У день смерті Катерини поліція перекваліфікувала справу про замах на Гандзюк – на закінчений злочин – за пунктами 4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, скоєне групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення).

5 листопада Генпрокуратура заявила про передачу всього розслідування в СБУ, щоб там встановили замовників.

Друзі Катерини Гандзюк видали заяву, в якій сказано, що їм відомо про посередника між виконавцями і замовником убивства – це Ігор Павловський на прізвисько “Собака”, раніше судимий помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука, “смотрящого” за МВС у Херсонській області.

Читайте також:
“Будемо вдячні довіку”. Активісти просять виконавців замаху
на Гандзюк назвати замовників

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна