Стали відомі імена ще двох підозрюваних, яких Херсонський міський суд арештував на 60 діб у справі про напад на громадську діячку Катерину Гандзюк із сірчаною кислотою.
Як повідомив “Українській правді” 21 серпня речник Національної поліції Ярослав Тракало, це АТОвці Сергій Торбін і Володимир Васянович.
Обидва арештовані на два місяці без права застави.
Адвокат зачитав звернення від “Української добровольчої армії”, де вказано, що Торбін брав активну участь у зоні проведення антитерористичної операції і захищав українські позиції біля селища Піски, був в складі батальйону, який у 2014 році захищав українські позиції в Донецькому аеропорту, брав активну участь у захисті українських позицій біля шахти “Бутівка”, також був у складі батальйону неподалік Авдіївки.
Адвокат клопотав про обрання для Торбіна запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
У 2015 році Торбін отримав кульове поранення. Чоловік, за словами адвоката, має багато нагород.
Торбін і Васянович підозрюються у співучасті у замаху.
Торбін і Васянович у 2016 році були нагороджені орденом “За мужність” ІІ ступеню.
Торбін також очолює дві громадські організації – “Херсонська фортеця” та ГО “Добровольців учасників АТО “Добровольці Божої Чоти” .
З березня 2018-го Торбін очолює “Херсонський загін Української добровольчої армії”.
Бійцем УДА був і Васянович. Він також відомий за участю в проекті “Переможці” (має протез на нозі).
Читайте також:
У справі про замах на Гандзюк загалом шість підозрюваних, – Князєв
Геращенко перепросив Новикова за “подонка”.
Та назвав “подонками і злочинцями” нових підозрюваних
Як інформувала “Новинарня“, Катерину Гандзюк – проукраїнську політичну і громадську активістку, керуючу справами міськвиконкому Херсона, радницю мера міста, політтехнолога, автора “Новинарні” – вранці 31 липня облив кислотою невідомий.
Прес-служба ГУ Нацполіції Херсонщини згодом опублікувала перезняте на телефон відео з камери спостереження, на якому видно зловмисника в чорній футболці, сірих чи бежевих шортах і кепці, що тікає з місця злочину.
У лікарні Херсона заявляли, що стан пацієнтки важкий, але стабільний.
У Гандзюк хімічні опіки ІІІ-ІІ ступеня рук, тулуба, шиї, частини обличчя й правого ока (воно не відкривається), волосяного покриву голови – зловмисник вилив на жінку близько літра сірчаної кислоти.
Херсонські правоохоронці спершу кваліфікували злочин лише як “хуліганство”, згодом перекваліфікували на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування. А після того, як 1 серпня праві активісти влаштували пікети ГУ Нацполіції і прокуратури Херсонщини з піротехнікою, напад ще раз перекваліфікували – як замах на вбивство.
Серед версій у розробці поліцейського слідства: службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутовий конфлікт.
Сама Гандзюк не довіряє слідству ГУ НП Херсонщини, яке може бути причетне до нападу чи до організаторів нападу на неї.
Надвечір 1 серпня Катерину Гандзюк перевезли літаком санавіації ДСНС до Києва в опіковий центр, там підтвердили її “стабільно важкий стан”.
Дівчині надали державну охорону.
Заяву з вимогою розслідувати замах на активістку зробило посольство США.
3 серпня їй зробили першу операцію на руці, 6 серпня – другу (на руці, шиї й грудях), надалі робили інші операції з пересадки шкіри.
3 серпня генпрокурор Юрій Луценко провідав Гандзюк у лікарні і після розмови з нею вирішив передати розслідування від поліції в СБУ. Катерина висловила свої версії щодо можливої причетності правоохоронців і місцевих керівників до замаху.
Однак надалі слідство залишається в херсонському ГУ Нацполіції – паралельно з провадженням центрального апарату СБУ, який припускає, що замах на Гандзюк замовили херсонські силовики.
Увечері 3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала підозрюваного в замаху на Гандзюк, але, як пояснив заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін, докази його причетності збирають.
6 серпня цього чоловіка – херсонця Миколу Новикова з кримінальним минулим – суд арештував на два місяці.
Водночас журналісти знайшли людей, які підтвердили алібі Новикова (у час скоєння замаху на Гандзюк він відпочивав на морі і не міг встигнути приїхати до місця замаху на Катерину). Крім того, в нього на руках і ногах не було слідів від кислоти.
7 серпня в поліції заявили про розшук по фото другого підозрюваного в нападі, який нібито купував сірчану кислоту.
Його затримали й арештували на два місяці. Ім’я цієї особи Віктор Горбунов.
20 серпня голова НПУ Сергій Князєв заявляв загалом про п’ятьох затриманих за підозрою в причетності до організації злочину, 22-го – про шістьох.
22 серпня стало відомо, що поліція закрила провадження щодо першого підозрюваного – Новикова, визнавши, що він до злочину не причетний.
Катерина Гандзюк активно протистояла корупції та свавільним діям ГУ Нацполіції і керівництва ОДА Херсонщини, Департаменту захисту економіки, Укртрансбезпеки тощо; була рішучим опонентом проросійських сил у південному регіоні, зокрема силам, які діють у змичці з Соцпартією Іллі Киви; брала участь у політичних процесах на центральному рівні.
На підтримку Гандзюк проходить трафаретна кампанія по всій країні.
Читайте також:
Ультрас “Динамо” на матчі з “Шахтарем” підняли банери на підтримку
Каті Гандзюк. ФОТО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!