Мюнхенська конференція: Шольц закликав партнерів швидше надати танки Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав міжнародних партнерів, які мають на озброєнні бойові танки західного зразка, надіслати їх Україні.

Про це він сказав у виступі на Мюнхенській конференції з питань безпеки в п’ятницю, 17 лютого, передає “Європейська правда”.

Федеральний канцлер заявив, що сьогодні Німеччина пропонує лідерство у сфері безпеки.

“Ми беремо на себе відповідальність, яку в такі часи мусить нести країна такого розміру, розташування та економічної потужності, як Німеччина”, – сказав Шольц.

Він закликав партнерів, які можуть відправити танки західного зразка в Україну, зробити це.

“Усі ті, хто можуть надіслати бойові танки цього типу, повинні зробити це. Міністр оборони Пісторіус, міністр закордонних справ Бербок та я особисто інтенсивно закликаємо до цього. Німеччина робитиме все, що у її силах, аби зробити ці рішення легшими для партнерів. Наприклад, навчаючи українських солдатів керувати танками тут у Німеччині або надаючи підтримку з точки зору поставок і логістики”, – сказав канцлер Німеччини.

Раніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус зазначив, що західним союзникам буде важко зібрати два повних батальйони сучасних танків Leopard 2, щоб відправити їх в Україну, як було обіцяно.

Міністр оборони України Олексій Резніков після зустрічі з німецьким колегою у Києві повідомив, що Україна має отримати 80 старіших танків Leopard 1 до кінця року, а перші два десятки мають надійти “до літа”.

Танкова коаліція для України: передісторія

Україна тривалий час закликала західних партнерів надати сучасні бойові танки для відбиття російської агресії та деокупації своїх територій. 15 січня Велика Британія оголосила про намір передати Україні ескадрон із 14 танків Challenger 2. Це рішення стало каталізатором для подальших рішень партнерів по НАТО нарешті надати Україні основні важкі танки, які можуть вплинути на хід війни.

Президент США Джо Байден 25 січня підтвердив наміри передати Україні 31 танк M1 Abrams, що дорівнює одному українському батальйону. Того ж дня, після тривалих вагань і акцій громадського впливу, нарешті погодився надати “леопарди” уряд Німеччини. Також Берлін дозволив реекспорт Україні танків свого виробництва і з інших країн.

Наразі відомо, що Британія передасть 14 танків Challenger 2, Німеччина – 14 танків Leopard 2A6.

Також Німеччина погодила також надання ЗСУ більш як сотні танків Leopard 1 старого зразка – вони використовують снаряди калібру 105 мм, яких майже ніде не залишилося на озброєнні (крім Бразилії).

Про свої наміри надати “леопарди” оголошували ПольщаНорвегія, Канада тощо. Водночас Франція ще не ухвалила рішення про передачу танків Leclerc.

Посол України у Франції Вадим Омельченко 27 січня оприлюднив інформацію про те, що західні країни загалом пообіцяли надати Києву 321 важкий танк.

Перший “Леопард 2” 4 лютого послала Канада.

5 лютого стало відомо, що українські танкісти починають навчання на “леопардах”.

7 лютого данське видання DR Nyheder повідомило, що Данія планує передати Україні танки Leopard 1A5, які вже не входять до складу збройних сил країни, у рамках коаліції з Нідерландами та ФРН.

15 лютого стало відомо, що Нідерланди нададуть Україні 20 тисяч снарядів до танків Leopard 2, запчастини й вишкіл.

Читайте також:
Танкісти ЗСУ почали навчання на Leopard у Німеччині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна