Побитий Балух перебуває в реанімації з важкою черепно-мозковою травмою, – Геращенко

доповнено

Побитий в Києві громадський активіст, колишній політв’язень Кремля Володимир Балух перебуває в реанімації без свідомості, в нього важка черепно-мозкова травма.

Про це у вівторок, 8 вересня, повідомила народна депутатка від “Європейської солідарності” Ірина Геращенко у фейсбуці.

“Володимир Балух знаходиться в лікарні швидкої допомоги, куди швидка привезла його опівдні. Скільки він перебував без свідомості після звірячого побиття – невідомо, встановити це мають правоохоронці. Лікарі зробили і роблять все можливе для стабілізації його стану. Тільки що закінчилася операція, його перевели в реанімацію. У Володі важка черепно-мозкова травма, операція була на голові, стан важкий”, – написала Геращенко близько 17-ї години.

Як повідомила народна депутатка, “за попередньою інформацією, політв’язні Кремля зібралися разом, щоби привітати одне одного з річницею звільнення”.

Поряд знаходилася російськомовна компанія. Володя зробив зауваження, схоже, ці люди могли потім його відстежити”, – припустила Геращенко.

Нагадаємо, невідомі побили колишнього політичного в’язня з Криму, громадського активіста Володимира Балуха вночі 8 вересня в Києві.

Народний депутат від “ЄС” Ахтем Чийгоз розповів, що колишні політв’язні збиралися в ресторані в київському Гідропарку, Балух був у футболці із зображенням козака. Після цього Володимира знайшли побитим. Чийгоз висловив думку, що побиття Балуха безсумнівно пов’язане з його патріотичною проукраїнською позицією.

У відділі комунікації поліції Києва поінформували, що в Балуха “виявили відсутність мобільного телефона та банківської картки”.
Уже створена слідча група з найбільш досвідчених та висококваліфікованих працівників поліції, які встановлюють усі обставини правопорушення.
Правоохоронці відпрацьовують місце скоєння злочину, встановлюють свідків та очевидців цієї події.

Матеріали зареєстровані у Дніпровському управлінні столичної поліції. Проводиться перевірка, за результатами якої буде надана правова кваліфікація цій події, зазначили в поліції.

Як писала “Новинарня“, Володимира Балуха звільнили 7 вересня 2019 року, коли відбувся обмін утримуваними особами між Україною і Росією у форматі “35 на 35”.
В Україну тоді повернулися 24 військовополонені моряки, а також 11 цивільних осіб – Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Євген Панов, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Олексій Сизонович, Артур Панов, Едем Бекіров.

ФСБ РФ в Криму затримала фермера Володимира Балуха 8 грудня 2016 року.

Раніше він встановлював синьо-жовтий прапор на даху свого будинку, а також табличку на стіні будинку “вулиця Небесної сотні, 18”. Тож захисники Балуха та сам підсудний вважали, що його карають саме за українську символіку.

14 березня 2018 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму змінив перший вирок громадянину України Володимиру Балуху. Суддя Тимур Сльозко виключив з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів. У зв’язку з цим вирок скоротили на два місяці – до 3 років і 5 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

У заключному слові на суді Володимир Балух заявив, що справа проти нього “сфабрикована у зв’язку з його політичною позицією” і це не змусить його любити “нову батьківщину”.

19 березня 2018 року Балух уперше оголосив голодування. Згодом стало відомо, що архієпископ Кримський УПЦ КП Климент схилив Володимир під час голодування приймати вівсяний кисіль, мінімальну кількість сухарів і чай з медом (цей режим підтримує “балансування на нульовій позначці”). Влада РФ не вважала Балуха голодуючим, хоча стан його здоров’я значно погіршився.
22 червня 2018 року стало відомо, що Володимир перейшов на жорсткіший режим голодування.
Тоді Балух написав листа Петру Порошенку.

5 липня Роздольненський райсуд в окупованому РФ Криму засудив Балуха додатково до 5 років колонії загального режиму і 10 тис. рублів штрафу у другій кримінальній справі – нібито про його “напад” на начальника ІТТ. Сам українець заявляє, що це тюремник вдарив його у спину, а сам він лише відмахнувся.
10 вересня Верховний суд окупованого Криму відмовив у звільненні Балуха.

8 жовтня 2018 року, перед етапуванням до колонії, Володимир Балух написав листа із заявою про припинення голодування. Про це Володимир оголосив через три дні після аналогічного рішення іншого українського політв’язня РФ із Криму, Олега Сенцова.

У березні 2018 року Балуха етапували у виправну колонію №4 міста Торжок у Тверській області РФ. Там Балуха поміщали в ШІЗО, де він провів, в цілому, близько двох місяців. Після цього його перевели в тюремну лікарню.

25 червня він оголосив нове голодування в колонії у Торжку (Тверська область РФ), не п’ючи також воду.

По поверненні в Україну Балух оселився в Києві та зайнявся активною громадською діяльністю, брав участь у багатьох патріотичних протестних акціях.

Читайте також:
До “ЄС” на місцевих виборах приєдналися колишні політв’язні Сущенко та Балух

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.