Синод УПЦ МП вимагає вислати з України екзархів Константинополя і припиняє співслужіння

 

Священний синод УПЦ Московського патріархату за підсумками засідання 25 вересня оголосив вимогу, аби екзархи, призначені Константинопольським патріархом, покинули “канонічну територію” УПЦ МП.

Відповідна заява була оприлюднена після зборів керівного органу УПЦ МП в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє сайт церкви.

Слідом за синодом РПЦ в Москві єпископат УПЦ МП ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

Представники Московського патріархату назвали призначення Константинопольським патріархатом екзархів Іларіона й Данила до Києва “грубим втручанням” у внутрішні справи Української православної церкви і порушення її “канонічної території”.

“Відповідно, Синод УПЦ закликав Патріарха Константинопольського Варфоломія припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічної території”, – йдеться в заяві.

“Екзархи Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають покинути канонічну територію Української Православної Церкви”, – йдеться в рішенні Синоду церкви, що керується з Москви.

В УПЦ МП вважають, що “їхня діяльність є “антиканонічною” та порушує міжконфесійний мир в Україні”.

Читайте також:
Екзархи Константинополя вже в Києві і починають роботу
з церквами перед томосом

Як інформувала “Новинарня“, після візиту в Стамбул і переговорів у Вселенському патріархаті Петро Порошенко у квітні заявляв, що до Дня хрещення України-Русі (28 липня) Константинополь може надати томос про автокефалію Помісній українській церкві.

За його словами, Вселенський патріархат “як ніколи близький” до визнання автокефалії Української помісної православної церкви (фактично – УПЦ Київського патріархату) і що він та ієрархи УПЦ КП і УАПЦ вирішили офіційно звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія I з цього приводу та просять парламент підтримати це звернення.

19 квітня Верховна Рада ухвалила постанову про підтримку звернення президента до Вселенського патріарха про надання томосу на автокефалію Православної церкви в Україні.

Президент України повідомляв, що Вселенський патріархат почав процедури для надання автокефалії УПЦ КП.

У червні в інтерв’ю ЗМІ патріарх Філарет (УПЦ КП) висловив думку, що томос буде надано у 2018 році.

Проти томосу виступає Росія та Московський патріархат, але історична подія наближається.

У червніні Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що “наше зобов’язання – повернути українців до канонічності“.

У Стамбулі 3 вересня завершився архієрейський синаксис Вселенського патріархату.Українське питання на ньому було головним. Ієрархи були проінформовані про рішення патріарха Варфоломія щодо наміру дати Україні автокефалію і не висловлювали принципових заперечень. Надалі – остаточне ухвалення документів на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні.
Зокрема, архієрейський собор вирішив, що Константинополь може надавати автокефалію Українській церкві, яка про це просить, без згоди інших церков.

7 вересня Вселенський патріархат призначив двох своїх екзархів у Києві, підкресливши, що це відбулося у рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні.

Інтереси Константинополя в Україні представляють архієпископ Даниїл із Памфілона (США) та єпископ Іларіон з Едмонтона (Канада).

Читайте також:
Порошенко в Зарваниці: “Немає підстав вважати, що томос
уже у нас в кишені – протидія надто сильна”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна