Міністр оборони США Ллойд Остін підтвердив, що українські військові через кілька тижнів почнуть навчання в Німеччині на американських танках M1 Abrams.
Як передає “Європейська правда“, таку заяву Остіна зробив за підсумками 11-го засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі “Рамштайн” у Німеччині в п’ятницю, 21 квітня.
“Ми прискорили графік постачання M1 Abrams, щоб надати Україні більше бронетехніки в найближчі місяці. А машини, які українці використовуватимуть для тренувань, прибудуть сюди, до Німеччини, протягом наступних кількох тижнів”, – сказав глава Пентагону.
За його словами, за останні кілька місяців Україна вже отримала від союзників “понад 230 танків, понад 1550 броньованих автомобілів, а також іншу техніку та боєприпаси для оснащення більш як дев’яти нових бронетанкових бригад”.
“Усе це – величезний прогрес, і я впевнений, що обладнання й тренування, які його супроводжують, дозволять українським військам і надалі досягати успіху на полі бою”, – наголосив Остін.
Раніше цього дня ЗМІ інформували, що 31 танк зі США доставлять на полігон Графенвер у Німеччині наприкінці травня, після чого за “пару тижнів” українські війська почнуть навчання, які триватимуть близько 10 тижнів.
15 січня Британія оголосила про намір передати Україні ескадрон із 14 танків Challenger 2. Це рішення стало каталізатором для подальших рішень партнерів по НАТО нарешті надати Україні основні важкі танки, які можуть вплинути на хід війни і звільнення окупованих Росією територій.
Президент США Джо Байден 25 січня підтвердив наміри передати Україні 31 танк M1 Abrams, що дорівнює одному українському батальйону. Раніше адміністрація Байдена кілька місяців стверджувала, що танки M1 Abrams занадто складні й важкі в обслуговуванні та ремонті.
Водночас надання Вашингтоном танків Abrams фактично розблокувало рішення Німеччини про передачу танків Leopard 2. Того ж дня, 25 січня, після тривалих вагань і акцій громадського впливу, уряд ФРН нарешті погодився надати “леопарди” та дозволив реекспорт Україні танків свого виробництва з інших країн.
Надалі стало відомо, що Британія передасть 14 танків Challenger 2, Німеччина – 14 танків Leopard 2A6 (пізніше це число зросло до 18). Згодом Британія збільшила удвічі кількість обіцяних “челленджерів”.
Про свої наміри надати “леопарди” оголосили Польща, Норвегія, Канада тощо. Водночас Франція ще не ухвалила рішення про передачу танків Leclerc.
Посол України у Франції Вадим Омельченко 27 січня оприлюднив інформацію про те, що західні країни загалом пообіцяли надати Києву 321 важкий танк.
Перший “Леопард 2” 4 лютого послала Канада.
5 лютого стало відомо, що українські танкісти починають навчання на “леопардах”.
8 лютого під час візиту до Великої Британії президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ріші Сунак зустрілися з українськими військовими, які тренуються на британських танках “Челленджер” у Дорсеті.
20 березня Ан-124 привіз вісім норвезьких танків Leopard 2A4.
В Україну перші чотири Leopard 2 прибули з Польщі 24 лютого.
27 березня стало відомо, що в Україну прибули британські танки Challenger 2.
28 березня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус підтвердив, що всі обіцяні Німеччиною 18 танків Leopard 2 вже передані Україні.
Німеччина погодила також надання ЗСУ більш як сотні танків Leopard 1, старого зразка – вони використовують снаряди калібру 105 мм, яких майже ніде не залишилося на озброєнні (крім Бразилії).
Крім того, стало відомо, що Пентагон прискорить постачання танків Abrams в Україну та з цією метою вирішив відправити Києву відремонтовану старішу модель танка замість новішої M1A2.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!