“Слуги народу” вийшли із зали, коли Рада розглядала петицію про ТСК щодо “вагнерівців”

 

Під час обговорення петиції щодо створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради у “справі вагнерівців” майже вся фракція партії “Слуга народу” покинула залу засідань.

Як передає “Новинарня“, на це звернули увагу народні депутати, які брали участь в обговоренні документа у вівторок, 29 вересня.

“Прошу звернути увагу, що минулого тижня ми стали свідками заяви представника монобільшості пана Арахамії про те, що в жодному випадку не повинно здійснюватися розслідування цієї справи, а сьогодні фактично монобільшість залишила залу, коли розглядається це питання”, – заявив народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович.

На цьому ж під час свого виступу акцентувала й Олександра Устінова (“Голос”).

“Мені прикро зараз бачити пусту залу – всі пішли пити каву та їсти обід, коли ми зараз розглядаємо питання національної безпеки, державної зради. Думаю, що можна було б почекати з обідом і з бутербродом, коли ми говоримо про те, що відпустили людей-вбивць… А ми замість того, щоб створити ТСК в пустому залі, бо всі пішли їсти бутерброди, обговорюємо петицію – це замилювання очей”, – висловилася народна депутатка.

Формально доповідачка від “СН” Мар’яна Безугла заявила, що керівництво Ради не змогло сконтактуватися з ініціаторкою петиції Віталіною Тарасовою, вдовою Героя України Костянтина Могилка – командира літака Ан-30Б, що був збитий російськими військами на Донбасі в червні 2014 року. Ще два тижні тому ця петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів на сайті парламенту.

Однак інші представники монобільшості під час обговорення в залі не виступали і не пояснювали відмову своєї фракції надати депутатів до складу ТСК, ініційованої опозицією. Раніше голова фракції “СН” Давид Арахамія заявляв, що влада не хоче створювати ТСК щодо “вагнерівців” з міркувань секретності.

“За” створення ТСК виступили лише представники “Європейської солідарності”, “Голосу” і “Батьківщини”.

При цьому депутат від “ЄС” Володимир Ар’єв пообіцяв і надалі оприлюднювати матеріали, які засвідчують існування та провал спецоперації ГУР/СБУ щодо “вагнерівців”.

Депутати від “ОПЗЖ” (Скорик, Плачкова та ін.) у своїх виступах, як і “Слуга народу”, висловилися проти створення слідчої комісії щодо “вагнерівців”. Вони пояснили це нібито “вибірковим підходом” до створення ТСК в парламенті та вимагали створення таких комісій з приводу ринку землі, подій 2 травня тощо.

Нардеп від “ЄС” Олексій Гончаренко зробив висновок, що фракції Зеленського і Медведчука зайняли спільну позицію щодо “вагнергейту”.

“Хочу звернути вашу увагу, як синхронно діють і мають позицію фракції “Слуга народу” і “ОПЗЖ” в цьому питанні. Збіг? Не думаю. Не вірю я в такі збіги. Я впевнений, що це є свідомий акт, коли діюча влада намагається приховати щось дуже важливе для суспільства. А мова йде про державну зраду на найвищому рівні,  і допомагають їй в “ОПЗЖ”. Це дуже красномовно свідчить про те, що відбувається”, – сказав Гончаренко.

Він наголосив, що до складу тимчасової слідчої комісії свої кандидатури подали тільки фракції “Європейська солідарність”, “Батьківщина” і “Голос”.

“Де подача від “Слуги народу”? Немає. Де подача від “ОПЗЖ”? Немає. Знов абсолютно синхронні дії”, – констатував Гончаренко.

“Ми зараз з вами розглядаємо петицію, яку підписали більше 25 тисяч громадян України. Але я хочу проінформувати суспільство і народних депутатів, що керівництво парламенту відмовлялося ставити сьогодні це питання, хоча зобов’язане згідно з регламентом. Зобов’язане, але відмовлялося – доки не була взята перерва на вимогу фракцій “Європейська солідарність” і “Голос”, де ми вимагали, щоб сьогодні був виконаний регламент і ця петиція була розглянута. І тільки після цього ми зайшли в розгляд цього питання”, – зауважив нардеп.

Перший віцеспікер Руслан Стефанчук повернувся на робоче місце після виступів нардепів з опозиції. Він заявив, що це був перший в історії ВР випадок такого обговорення петиції в сесійній залі парламенту, і парламент лише бере його до відома, без ухвалення рішення. Відтак Стефанчук відправив депутатів на перерву.

Читайте також:
Ціна зради – $40 мільйонів.
Чому влада заперечує проведення “вагнерівської” спецоперації та до чого тут Єрмак. ЧАСТИНА 2

Як писала “Новинарня”, 29 липня білоруські державні ЗМІ повідомили про затримання 33 бойовиків російської приватної військової компанії “Вагнер” (32 – під Мінськом, ще одного – в іншому регіоні). Вони прибули до Білорусі в ніч із 24 на 25 липня.
Слідчий комітет Білорусі підозрював затриманих у підготовці масових заворушень напередодні президентських виборів.

Затримані мали російські паспорти. Дехто з них – вихідці з України, з Донецької і Луганської областей – є також українськими громадянами.

Україна просила Білорусь екстрадувати 28 затриманих під Мінськом бойовиків. У Києві їм було оголошено про підозру за фактом участі у терористичній організації та у війні на Донбасі. Частина з найманців була причетна до збиття українських літаків улітку 2014 року.

14 серпня Білорусь вида 32 бойовиків ПВК “Вагнер” Росії, проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.
Через це Київ відкликав із Мінська посла.

17 серпня агент НАБУ Євген Шевченко оприлюднив інформацію про те, що виманювання в Білорусь групи ПВК “Вагнер” було спланованою тривалою операцією контррозвідки Служби безпеки України. Проте її проведення зірвав очільник офісу президента Андрій Єрмак.

Юрій Бутусов оприлюднив дані джерел у силових органах, відповідно до яких президент Володимир Зеленський звільнив начальника Головного управління розвідки МОУ Василя Бурбу, бо той вимагав розслідувати причетність керівництва офісу глави держави до провалу великої операції СБУ із затримання групи “вагнерівців”.

За інформацією Бутусова, Зеленський, Єрмак і перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко фактично зірвали цю операцію, щоб не псувати відносини з Росією напередодні початку “всеохопного перемир’я” в зоні ООС. Один із них “злив” інформацію з цього приводу за кордон. Таким чином Україна не змогла наповнити “обмінний фонд” російськими бойовиками, які воювали на Донбасі, щоб провести вигідний обмін полоненими.

Новий голова ГУР Буданов назвав “фейком” версію про причетність СБУ до затримання “вагнерівців”. Заперечив цю версію і ексглава ГУР Бурба.
Водночас колишній генпрокурор Луценко заявив, що СБУ і МОУ справді проводили масштабну операцію із затримання “вагнерівців”.

4 вересня Володимир Ар’єв на інші нардепи від “ЄС” у Верховній Раді оприлюднили нові документи на докази проведення спецоперації СБУ із затримання “вагнерівців” та виступили з вимогою створити слідчу комісію з цього приводу.

9 вересня Шевченківський райсуд Києва зобов’язав Службу безпеки України розслідувати справу про ймовірну державну зраду керівник офісу президента України Андрія Єрмака щодо звільнення “вагнерівців”.

Читайте також:
“Так, і навіть гірше”: Богдан підтвердив, що затримання “вагнерівців” зірвав дзвінок з Банкової

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна