Протести у Білорусі: з державних телеканалів звільняються журналісти

 

Кілька білоруських журналістів, що працюють на державних телеканалах, оголосили про своє звільнення.

Вони не погоджуються з тим, що відбувається в країні,  поінформував сайт tut.by в середу, 12 серпня.

Про звільнення з каналу ОНТ (Загальнонаціональне телебачення) повідомили ведучі Євген Перлін і Ольга Богатиревич.

Перлін наголосив, що на його рішення ніхто не вплинув – він ухвалив його сам.

“Нас мало, але ми є”, – підкреслила своєю чергою Богатиревич.

Також звільнилася колега Перліна, ведуча телешоу “Доброго ранку, Білорусь!” на телеканалі “Білорусь 1” Віра Каретникова. Напередодні з цього же каналу пішов ведучий Сергій Козлович.

Відеозвернення про звільнення з військової програми “Арсенал” на каналі “Білорусь 1” записав у інстаграмі й Володимир Бурко.

“П’ять років я негласно був медійним обличчям міністерства оборони республіки Білорусь… Я ніколи би, навіть у найстрашнішому сні, не подумав, що солдати і техніка, про які я розповідав, можуть бути застосовані проти свого народу”, – заявив він.

Як інформувала “Новинарня“, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з поліцією.
Після першого вечора протестів в МВС РБ заявили про понад три тисячі затриманих внаслідок протестів. У наступні три дні число затриманих досягло шести тисяч.

Тоді з’явилася інформація про першого загиблого з боку демонстрантів (чи то через збиття автозаком, чи внаслідок побиття). Загиблим називали Євгена Заічкіна. Але згодом стало відомо, що Заічкін живий.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.

Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але під тиском виїхала до Литви.

На великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк.

Увечері 10 серпня протестні акції відновилися. У Мінську противники Лукашенка збиралися великими групами біля станцій метро. Їх жорстоко била й затримувала міліція.
Силовики почали застосовувати світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ. З боку протестувальників – сотні поранених. Вони використовують “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будують барикади й намагаються відбивати в міліції затриманих.

11 та 12 серпня протести продовжилися у багатьох містах Білорусі.

За повідомленням міністерства внутрішніх справ Білорусі, ввечері 10 серпня у Мінську від вибуху загинув протестувальник. Це перший офіційно підтверджений випадок загибелі учасників післявиборчого протесту.
12 серпня помер ще один чоловік – 25-річний житель Гомеля Олександр Віхор, затриманий силовиками. За словами матері, він не брав участь у протестах.

Читайте також:
Посольство в Мінську з’ясовує, де перебувають затримані українці з “Восток SOS”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна