Другий день протестів у Білорусі: силовики підтвердили смерть демонстранта внаслідок вибуху

 

У Мінську загинув учасник акції протесту.

Про це ввечері в понеділок, 10 серпня, повідомило міністерство внутрішніх справ Білорусі. Це перший офіційно підтверджений випадок загибелі учасників післявиборчого протесту проти фальсифікації виборів президента, що супроводжується вуличними сутичками.

За даними МВС РБ, в понеділок близько 23-ї години на вулиці Притицького один із протестувальників нібито намагався кинути невідомий вибуховий пристрій у бійців ОМОНу (загону міліції спецпризначення). Пристрій вибухнув у нього в руці, і чоловік отримав травми, несумісні з життям.

За даними МВС, у цей час натовп будував барикади, щоб перекрити рух транспорту.

На місці події працювала слідчооперативна група.

Видання “Наша ніва” пише, що в цей час демонстрантів “масово обстрілювали” – раніше з вулиці Притицького неодноразово повідомляли про вибухи світло-шумових гранат.
“Белсат” інформує, що вибухи можна почути навіть після повідомлення МВС.

Як інформувала “Новинарня“, після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня в Мінську та інших містах Білорусі почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з поліцією.
Після першого вечора протестів в МВС РБ заявили про понад три тисячі затриманих внаслідок протестів.

Тоді з’явилася інформація про першого загиблого з боку демонстрантів (чи то через збиття автозаком, чи внаслідок побиття). Але згодом стало відомо, що Євген Заічкін живий.

За даними державного екзит-полу, на виборах переміг чинний президент Олександр Лукашенко, який очолює країну з 1994 року. 65-річний політик нібито здобув 79,7% голосів. Друге місце посіла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська (6,8%).
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.

Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів.

Того ж дня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів. Протестувальники ініціюють загальнонаціональний страйк.

Увечері 10 серпня протестні акції відновилися. У Мінську противники Лукашенка збиралися великими групами біля станцій метро. Їх жорстоко била й затримувала міліція.
Силовики застосовують світлошумові гранати. З боку протестувальників – десятки поранених і також зафіксовано перше використання “коктейлю Молотова” та спрямованих салютних установок. Учасники протесту будували барикади й намагалися відбивати в міліції затриманих.

Читайте також:
ЄС засуджує насильство у Білорусі та закликає до чесного підрахунку голосів

Під час протестів у Мінську під роздачу силовиків потрапив російський пропагандист Семен Пєгов

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна