У Мінську в неділю, 9 серпня, під час акції протесту силовики затримали російського пропагандиста, автора проекту WarGonzo і однойменного Telegram-каналу Семена Пєгова.
Про це в понеділок, 10 серпня, повідомив український журналіст Олександр Махов у фейсбуці.
“Він автор проекту WarGonzo та однойменного телеграм-каналу. Там подається багато інформації щодо діяльності російсько-окупаційних військ на Донбасі. Семен Пєгов є в базі “Миротворця”. Там вказано, зокрема, що у 2014 році він був нагороджений орденом “За заслуги перед Отечеством” “за об’єктивне висвітлення подій в Криму”, – написав Махов.
Ватажок бойовиків “ДНР” Денис Пушилін називає його “наш друг, товариш і брат”.
Телеграм-канал WarGonzo сьогодні повідомив , що Пєгов перебуває в Центрі ізоляції правопорушників в Мінську.
Російські ЗМІ пишуть , що в Білорусь він приїхав, аби дізнатися про долю 33 найманців ПВК “Вагнер”, затриманих білоруськими правоохоронцями майже за два тижні до виборів.
Як інформувала “Новинарня“, в центрі Мінська після закінчення голосування на президентських виборах 9 серпня відбулися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з поліцією. Опозиційні виступи пройшли також у багатьох інших містах.
Вранці 10 серпня правозахисники звітували, що число затриманих внаслідок протестів у Білорусі сягло щонайменше 120 осіб.
За даними держаного екзит-полу, на виборах переміг чинний президент Олександр Лукашенко, який очолює країну з 1994 року. 65-річний політик нібито здобув 79,7% голосів. Друге місце посіла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська (6,8%).
Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію результатів голосування і показують, що на деяких дільницях насправді перемогла Тіхановська.
10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів: за Лукашенка віддали свої голоси 80,23% виборців, за Світлану Тіхановську — 9,9%.
Того ж дня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався страйк через результати виборів.
На вечір 10 серпня в Білорусі збираються на нову акцію протесту через результати голосування на виборах президента.
Читайте також:
Євген Заічкін, якого вважали загиблим під час протестів у Білорусі, живий
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!