Авіакатастрофа МАУ: слідчі СБУ отримали доступ до телефонних даних пілотів “Боїнга”

 

Шевченківський районний суд Києва надав слідчим Служби безпеки України доступ до інформації про мобільні дані пілотів збитого в Ірані літака за п’ять років.

Як повідомляє “Новинарня“, про це йдеться в судовій ухвалі від 20 січня 2020 року.

У матеріалах зазначається, що кримінальне провадження відкрито 8 січня 2020 року.

У ході досудового розслідування встановлено, що 8 січня о 06:30 недалеко від аеропорту імама Хомейні в Тегерані “шляхом вибуху” було навмисно знищено літак, що “спричинило умисне протиправне заподіяння смерті 176 осіб, серед яких 11 громадян України”.

СБУ в рамках розслідування вирішила дослідити інформацію про мобільні розмови двох пілотів, бортпровідника та пасажирів вказаного рейсу.

“Не виключено, що незадовго до смерті на борту літака…вказані особи, використовуючи належні їм номери мобільних телефонів, могли спілкуватися з особами, які потенційно причетні до вчинення розслідуваного злочину, або яким можуть бути відомі факти та обставини, які досліджуються в рамках кримінального провадження”, – йдеться в ухвалі.

Відтак, суд надав слідчим СБУ доступ до інформації щодо:

  • дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з’єднань вказаного абонента за період з 15.01.2015 по 08.01.2020, з посиланням на ретранслятор та прив’язку до базових станцій та їх адресу в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з’єднання;
  • вхідних, вихідних SMS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків вказаних номерів телефонів;
  • номерів абонентів, з яких та на які здійснювалися дзвінки та SMS-повідомлення;
  • щодо належності вказаних абонентських номерів конкретній особі (у випадку, якщо абонент є контрактним).

Кримінальне провадження розслідується за трьома статтями Кримінального кодексу: умисне вбивство; умисне знищення або пошкодження майна; порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту

Читайте також:
В Ірані затримали чоловіка, що зняв відео влучання ракети в літак МАУ, – Aljazeera

Оприлюднено нове відео ракетного удару по літаку МАУ в Ірані

Як інформувала “Новинарня“, у Тегерані вранці 8 січня після зльоту з міжнародного аеропорту імені імама Хомейні пасажирський “Боїнг-737” рейсу PS752 авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік летовища. Усі люди на борту літака загинули в аварії.

“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців.

Інцидент стався на тлі того, як Іран обстріляв американські військові бази в сусідньому Іраці після ліквідації американцями іранського генерала Сулеймані.

Влада Ірану одразу назвала імовірною причиною катастрофи технічну несправність Boeing 737-800, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. У свою чергу МАУ відкидає можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

8 січня Рада національної безпеки та оборони України, за дорученням президента Володимира Зеленського створила оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою літака МАУ в Ірані. Зеленський оголосив, що повертається з відпочинку в Омані до України.

Пізно ввечері 8 січня з аеропорту “Бориспіль” до Ірану вилетів  військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ. На ньому – експертна та пошуково-рятувальна група українських фахівців, залучена до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та повернення тіл загиблих громадян України. До складу групи увійшли фахівці Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними цивільними суднами, Державіаслужби, представники “Міжнародних авіаліній України”, спеціалісти Головної інспекції Міноборони України, які є експертами у сфері розслідування авіаційних катастроф.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Рада нацбезпеки і оборони України висунула версію про збиття українського “Боїнга” ракетою ЗРК “Тор”.

Американські ЗМІ з посиланням на розвідку, а слідом за ними прем’єр-міністри Канади, Великої Британії, Австралії та президент США заявили, що рейс PS752 був збитий іранською ракетою ЗРК “Тор” російського виробництва.
Було оприлюднено відповідне відео.

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде назвав інформацію про збиття ракетою літака Boeing 737- 800 української авіакомпанії МАУ “нелогічними чутками”.

10 cічня президент України Володимир Зеленський публічно закликав уряди США, Канади та Великої Британії надати дані та докази, які стосуються катастрофи літака МАУ рейсу PS752 в Ірані, у розпорядження комісії з розслідування причин.

11 січня керівництво Ірану визнало, що літак МАУ був збитий іранською ракетою на тлі військового протистояння зі США, але “ненавмисно” і “через людську помилку”. Командувачі Корпусу вартових Ісламської революції вибачилися за помилку.

Того ж дня стало відомо, що бортові самописці рейсу PS752 можуть бути передані на розшифровку до Франції.

14 січня Верховна Рада ухвалила заяву щодо відповідальності Ірану за збиття літака МАУ.

19 січня тіла загиблих у катастрофі українців привезли до Борисполя.

Читайте також:
РФ могла порушити санкції, продавши Ірану систему, якою збили літак МАУ

Іран був зобов’язаний закрити аеропорт, але не зробив цього, – брифінг МАУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна