Іран визнав збиття ракетою літака МАУ. Зеленський реагує

 

Ісламська Республіка Іран офіційно визнала, що ракета “земля-повітря” іранських військових на тлі протистояння зі США 8 січня збила літак “Міжнародних авіаліній України” рейсу PS752 поблизу Тегерана, внаслідок чого загинули 176 осіб.
Про це зранку в суботу, 11 січня, повідомило державне телебаченні Ірану.

В офіційній заяві йдеться про те, що трагедія сталася через “людський фактор”, а винних обіцяють притягнути до відповідальності.

В Ірані зазначили, що літак помилково сприйняли за ворожий об’єкт після того як він повернув у бік військового центру Корпусу вартових Ісламської революції.

“Причиною катастрофи українського літака стала “людська помилка”, допущена в кризовий період через “авантюризм” США. Наші глибокі співчуття та вибачення нашому народу, сім’ям усіх жертв та іншим постраждалим країнам”, – написав на своїй сторінці у Twitter голова МЗС Ірану Джавад Заріф.

Іран продовжить розслідування “непрощенної помилки”, яка привела до авіакатастрофи українського літака. Про це йдеться у твіттері президента Ірану Хасана Рухані.

“Внутрішнє розслідування збройних сил прийшло до висновку, що, на жаль, ракети, вистрілені через людські помилки, спричинили жахливу катастрофу українського літака і загибелі 176 невинних людей. Розслідування продовжують виявляти і переслідувати цю велику трагедію і непрощенну помилку”, – ідеться в дописі президента.

Рухані висловив співчуття родинам загиблих.

“Ісламська Республіка Іран глибоко шкодує про цю страшну помилку. Мої думки та молитви йдуть до всіх сімей. Я висловлюю свої найщиріші співчуття”, – зазначив президент.

Він розпорядився вжити всіх заходів для компенсацій за збитий український літак, який летів рейсом Тегеран-Київ.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський оприлюднив заяву післч зізнання Ірану.

“Ранок сьогодні не був добрим, але приніс правду. Ще до закінчення роботи міжнародної комісії Іран визнав свою провину в збитті українського літака. Але наполягаємо на цілковитому визнанні вини. Ми очікуємо від Ірану запевнень у готовності до повного й відкритого розслідування, притягнення винних до відповідальності, повернення тіл загиблих, виплат компенсацій, офіційних вибачень по дипломатичних каналах», — написав президент України на своїй сторінці у фейсбуці.

Він висловив сподівання, що розслідування надалі відбуватиметься без штучних затримок і перепон.

“Наші 45 фахівців мають отримати повний доступ і взаємодію для встановлення справедливості”, — додав Зеленський.

Як інформувала “Новинарня“, у Тегерані вранці 8 січня після зльоту з міжнародного аеропорту імені імама Хомейні пасажирський “Боїнг-737” авіакомпанії МАУ зазнав катастрофи і впав неподалік летовища. Усі люди на борту літака загинули в аварії.

“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена всіх 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців.

Інцидент стався на тлі того, як Іран обстріляв американські військові бази в сусідньому Праці після ліквідації американцями іранського генерала Сулеймані.

Влада Ірану одразу назвала імовірною причиною катастрофи технічну несправність Boeing 737-800, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. У свою чергу МАУ відкидає можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

8 січня Рада національної безпеки та оборони України, за дорученням президента Володимира Зеленського створила оперативний штаб у зв’язку з авіакатастрофою літака МАУ в Ірані. Зеленський оголосив, що повертається з відпочинку в Омані до України.

Пізно ввечері 8 січня з аеропорту “Бориспіль” до Ірану вилетів  військово-транспортний літак Іл-76МД Повітряних сил ЗСУ. На ньому – експертна та пошуково-рятувальна група українських фахівців, залучена до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та повернення тіл загиблих громадян України. До складу групи увійшли фахівці Національного бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з повітряними цивільними суднами, Державіаслужби, представники “Міжнародних авіаліній України”, спеціалісти Головної інспекції Міноборони України, які є експертами у сфері розслідування авіаційних катастроф.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Рада нацбезпеки і оборони України висунула версію про збиття українського “Боїнга” ракетою ЗРК “Тор”.

Американські ЗМІ, а слідом за ними прем’єр-міністри Канади, Великої Британії, Австралії та президент США заявили, що рейс PS752 був збитий іранською ракетою ЗРК “Тор” російського виробництва.
Було оприлюднено відповідне відео.

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде назвав інформацію про збиття ракетою літака Boeing 737- 800 української авіакомпанії МАУ “нелогічними чутками”.

10 cічня президент України Володимир Зеленський публічно закликав уряди США, Канади та Великої Британії надати дані та докази, які стосуються катастрофи літака МАУ рейсу PS752 в Ірані, у розпорядження комісії з розслідування причин.

Читайте також:
Трюдо: літак МАУ був збитий іранською ракетою

Британський прем’єр також заявив про ймовірне збиття рейсу PS752 іранською ракетою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна