У справі про замах на вбивство громадської діячки, радниці мера Херсона Катерини Гандзюк затримали ще чотири особи.
Про це в понеділок, 20 серпня, повідомив голова Нацполіції Сергій Князєв.
“Був затриманий підозрюваний в цьому провадженні. Декілька днів назад нами була проведена спеціальна операція на сході нашої держави, і були затримані ще декілька підозрюваних… Вчора ще трьох чоловік було затримано, і сьогодні ранком… мені доповіли, що ще затримали на Житомирщині одного з учасників цього правопорушення”, – розповів Князєв.
Князєв зазначив, що загалом затримано п’ять осіб, які “підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство” Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою.
“Зараз відносно п’ятьох чоловіків ведеться кримінальне розслідування. Матеріали щодо обрання запобіжного заходу відносно затриманих буде скеровано до суду”, – повідомив Сергій Князєв.
Голова Нацполіції додав, що більшість затриманих брали участь в антитерористичній операції на сході України.
“Якщо громадянин, незважаючи на його героїчні вчинки в минулому, вчинив правопорушення, його буде притягнуто до кримінальної відповідальності на рівних правах”, – підкреслив Князєв.
Цього ж дня суд у Херсоні арештував на два місяці без права внесення застави другого підозрюваного в нападі на Катерину Гандзюк. Його звуть Віктор Горбунов, 1991 р.н., повідомила журналіст Мар’яна П’єцух.
Його підозрюють у купівлі кислоти для нападу на Гандзюк.
Херсонський міський суд на закритому засіданні обрав Горбунову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці, до 16 жовтня.
“Попередні свідчення [Горбунова] містять відомості, що мають суттєво значення у становленні об’єктивної істини у цій кримінальній справі, розголошення яких у ЗМІ чи інший спосіб, за межами поняття таємниці слідства, можуть зашкодити встановленню всього кола осіб, які вчинили злочин”, – пояснив адвокат підозрюваного, мотивуючи закритий режим розгляду.
Також ці свідчення, за словами адвоката, “становлять небезпеку для життя та здоров’я, адже покази стосуються осіб, що вчинили замах на вбивство”.
Прокурор клопотання підтримав, “оскільки злочин вчинений групою осіб”, з яких, за словами прокурора, декільком уже повідомлено підозру.
22 серпня суд також розгляне апеляцію першого підозрюваного в цій справі – Миколи Новикова.
Нагадаємо, за даними поліції, 17 серпня було затримано ще двох чоловіків за підозрою у нападі із сірчаною кислотою на Гандзюк.
Читайте також:
“Хто замовив Катю Гандзюк? Запитуй щодня, нехай система пручається”
Охорона в лікарні не пустила до Гандзюк поліцію
Як інформувала “Новинарня“, Катерину Гандзюк – проукраїнську політичну і громадську активістку, керуючу справами міськвиконкому Херсона, радницю мера міста, політтехнолога, автора “Новинарні” – вранці 31 липня облив кислотою невідомий.
Прес-служба ГУ Нацполіції Херсонщини згодом опублікувала перезняте на телефон відео з камери спостереження, на якому видно зловмисника в чорній футболці, сірих чи бежевих шортах і кепці, що тікає з місця злочину.
У лікарні Херсона заявляли, що стан пацієнтки важкий, але стабільний.
У Гандзюк хімічні опіки ІІІ-ІІ ступеня рук, тулуба, шиї, частини обличчя й правого ока (воно не відкривається), волосяного покриву голови – зловмисник вилив на жінку близько літра сірчаної кислоти.
Херсонські правоохоронці спершу кваліфікували злочин лише як “хуліганство”, згодом перекваліфікували на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування. А після того, як 1 серпня праві активісти влаштували пікети ГУ Нацполіції і прокуратури Херсонщини з піротехнікою, напад ще раз перекваліфікували – як замах на вбивство.
Серед версій у розробці поліцейського слідства: службова діяльність потерпілої, активна громадянська позиція і побутовий конфлікт.
Позиція Гандзюк полягає в тому, що вона не довіряє слідству ГУ НП Херсонщини, яке може бути причетне до нападу чи до організаторів нападу на неї.
Надвечір 1 серпня Катерину Гандзюк перевезли літаком санавіації ДСНС до Києва в опіковий центр, там підтвердили її “стабільно важкий стан”.
Дівчині надали державну охорону.
Заяву з вимогою розслідувати замах на активістку зробило посольство США.
3 серпня їй зробили першу операцію на руці, 6 серпня – другу (на руці, шиї й грудях), надалі робили інші операції з пересадки шкіри.
3 серпня генпрокурор Юрій Луценко провідав Гандзюк у лікарні і після розмови з нею вирішив передати розслідування від поліції в СБУ. Катерина висловила свої версії щодо можливої причетності правоохоронців і місцевих керівників до замаху.
Однак надалі слідство залишається в херсонському ГУ Нацполіції – паралельно з провадженням центрального апарату СБУ, який припускає, що замах на Гандзюк замовили херсонські силовики.
Увечері 3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала підозрюваного в замаху на Гандзюк, але, як пояснив заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін, докази його причетності збирають.
6 серпня цього чоловіка – херсонця Миколу Новикова – суд арештував на два місяці.
Водночас журналісти знайшли людей, які підтвердили алібі Новикова (у час скоєння замаху на Гандзюк він відпочивав на морі).
7 серпня в поліції заявили про розшук по фото другого підозрюваного в нападі, який нібито купував сірчану кислоту.
Катерина Гандзюк активно протистояла корупції та свавільним діям ГУ Нацполіції і керівництва ОДА Херсонщини, Департаменту захисту економіки, Укртрансбезпеки тощо; була рішучим опонентом проросійських сил у південному регіоні, зокрема силам, які діють у змичці з Соцпартією Іллі Киви; брала участь у політичних процесах на центральному рівні.
Читайте також:
Ультрас “Динамо” на матчі з “Шахтарем” підняли банери на підтримку
Каті Гандзюк. ФОТО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!