Міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила і назвала “необачним” рішення адміністрації Байдена вперше відправити протипіхотні міни в Україну, та закликала переглянути його.
Про це йдеться в пресрелізі Amnesty International у четвер, 21 листопада.
“Це необачне рішення і крок назад, що глибоко розчаровує, для президента, який колись визнавав, що міни збільшують ризик завдання шкоди цивільним особам. Гнітюче і, чесно кажучи, шокуюче, що президент Байден ухвалив настільки значуще й небезпечне рішення якраз перед тим моментом, як його спадщина на державній службі буде остаточно закріплена в історії”, – сказав директор Amnesty International США з адвокації в Європі та Центральній Азії, якого цитує “УП”.
Правозахисники зазначили, що протипіхотні міни за своєю суттю є невибірковою зброєю, яка калічить і вбиває мирних жителів ще довгий час після закінчення конфліктів, і їм не повинно бути місця в арсеналі жодної з країн”.
Також в Amnesty International вважають, що, незважаючи на російську агресію, “міни не можуть бути відповіддю на завдання забезпечення безпеки мирних жителів”.
Тим часом Вероніка Вельч, директорка Amnesty International в Україні, не погодилася із заявою центрального офісу організації, у якій рішення адміністрації Байдена передати протипіхотні міни Україні названо “безрозсудним”.
“Щойно мала розмову з представниками Amnesty США, які зробили заяву щодо протипіхотних мін. Їхня позиція доволі проста: адміністрація Байдена постійно знижує поріг у сфері застосування міжнародного гуманітарного права. Це не про Україну, а про зобовʼязання США. Водночас жодних претензій до України щодо використання протипіхотних мін для захисту не висувається,” — підкреслила Вельч, її коментар надали “Новинарні” в українському офісі АІ.
Вона додала: “На жаль, міжнародне право доволі безлике. Але ми теж послуговуємось його нормами, коли звертаємось до питань справедливості. Окрім роботи в Amnesty, я маю ще й ідентичність громадянки, мами та людини зі здоровим глуздом. Протипіхотні міни дуже небезпечні і залишатимуться небезпечними багато років після війни — для цивільних, насамперед для дітей. Але, обираючи між жахливими довгостроковими наслідками протипіхотних мін і миттєвими наслідками окупації, я впевнена, що все, що дає змогу захистити українських цивільних від агресії, тортур і фізичного знищення вже зараз, має право на існування. І ми дякуємо за цю допомогу також”.
Читайте також:
Байден схвалив передачу Україні протипіхотних мін, – ЗМІ
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!