Вакциною Pfizer масово щеплюють представників влади, – Сюмар

доповнено

Народна депутатка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар заявила, що в Україні вакциною з найвищим рівнем захисту від Pfizer масово імунізовують представників влади.

Як передає “Новинарня“, про це нардепка сказала під час виступу в парламенті в четвер, 20 травня.

“На одній з погоджувальних рад Петро Порошенко навів дані з офіційного порталу Ради національної безпеки та оборони про те, кого щеплюють вакциною із найвищим рівнем захисту – від Pfizer. Там була одна людина з числа людей, старших за 80 років, і близько 10 тисяч – із категорії “інші“, – зазначила Сюмар.

За її словами, до категорії “інші” належать представники влади.

“Масова вакцинація “Пфайзером” сьогодні відбувається в міністерствах і відомствах, в апараті  РНБО, в МЗС. Тобто, вакцину з найвищим рівнем захисту дають не лікарям, які щоденно ризикують власним життям, не вчителям чи групам ризику, нею щеплюють представників влади. Все відбувається максимально просто: ніхто не створює жодної логістики для масштабної вакцинації, а на територію міністерств і відомств приїжджає автомобіль, де проходить вакцинація”, – сказала Вікторія Сюмар.

“Коли мільйони українців сидять вдома вже понад рік… Це пенсіонери, люди з важкими хворобами, онкохворі… А наші чиновники отримують вже другу дозу Pfizer для того, щоби мати паспорти вакцинації та безперешкодно подорожувати до Європейського Союзу“, – наголосила народна депутатка.

Нагадаємо, у квітні головний санлікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що вакцину від Pfizer насамперед скерують в будинки для людей похилого віку.

“Це спеціалізовані інтернати: і цих людей вакцинують, і працівників цих закладів. Група з другого етапу – працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій і Держприкордонслужби”, – повідомляв урядовець.

Як писала “Новинарня“, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.

Вакцинація відбувається в п’ять етапів. Перший передбачав імунізацію, насамперед, медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.
19 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна переходить до другого етапу вакцинації – розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів. Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.

Усі щеплення є добровільними й безоплатними. Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу індійської вакцини  пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac. Щеплення нею почалося 13 квітня.

6 квітня стало відомо про рамковий договір України на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer.
Також американська вакцина буде поставлена нам у рамках ініціативи ВООЗ COVAX для бідних країн.
Оскільки цей препарат вимагає зберігання при температурі -70 градусів, USAID надасть Україні холодильники цього.

16 квітня в Україну доставили перші вакцини в рамках механізму COVAX – 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech Україна отримує безоплатно.

Читайте також:
В Україні за добу виявили понад 5,1 тис. нових COVID-хворих, майже 18 тис. людей вакцинували

СБУ викрила шахраїв, які продавали підробку вакцини Pfizer

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна