Україна уклала рамковий договір із Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини. ДОПОВНЕНО

доповнено

Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання десяти мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Про це у вівторок, 6 квітня, повідомила пресслужба глави держави.

“Сьогодні дуже важливий день для України і для українців – ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт з компанією Pfizer на постачання десяти мільйонів доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою – в мене з ним була розмова 8 лютого – він пообіцяв, що зробить усе можливе й неможливе. І зробив це”, – сказав президент Володимир Зеленський.

У пресслужбі президента зазначили, що переговорним процесом щодо постачання препарату в Україну за дорученням глави держави займався керівник ОП Андрій Єрмак.

“Висловлюємо подяку доктору Альберту Бурлі та його колегам за підтримку українського народу в цей важкий час”, – сказав Єрмак.

Він додав, що “співпраця з американськими фармацевтичними компаніями буде продовжуватися й розширюватися”.

При цьому міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що угода з Pfizer – “рамкова”, тобто вочевидь передбачає укладення додаткових договорів.

“Тепер можу відкрито говорити про переговори, які тривали кілька місяців. Сьогодні Pfizer нарешті зі свого боку підписав рамковий договір про постачання в Україну 10 млн доз вакцин.
Ми очікуємо, що перші партії за цим контрактом почнуть надходити вже найближчими місяцями. А всі 10 млн доз будуть поставлені протягом 2021 року”, – ідеться в дописі у ФБ Степанова.

Як писала “Новинарня“, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.
Відтак вакцинація відбувається в п’ять етапів. Перший передбачав імунізацію, насамперед, медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.
19 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна переходить до другого етапу вакцинації – розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів. Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.
Усі щеплення є добровільними й безоплатними.
Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac.

Читайте також:
Київ проситиме уряд про дозвіл на пряму закупку COVID-вакцин

ПЦУ: Вакцинація не є порушенням релігійних норм

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна