У Харкові дерусифікували три станції метро та 48 вулиць. Але українізатори незадоволені

допоанено

У Харкові перейменували станції метрополітену “Проспект Гагаріна”, “Героїв Праці” та “Завод імені Малишева”, а також змінили назви 48 вулиць, бульварів і провулків.

Про це йдеться у розпорядженні очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, повідомляє “Інтерфакс-Україна” 26 липня.

Станцію “Проспект Гагаріна” перейменували на “Левада”, “Героїв Праці” стала “Салтівська”, а “Завод імені Малишева” – “Заводська”.

Відповідно до того ж розпорядження нові назви отримали ще 48 міських топонімів. Серед них:

  • вул. Лермонтовська стала вул. Майка Йогансена,
  • вул. Чайковська – Михайля Семенка,
  • вул. Шолохова – вул. Сергія Параджанова,
  • вул. Красноградська – вул. Миколи Зерова,
  • вул. Нікітіна – вул. Ігоря Малицького,
  • вул. Толбухіна – вул. Володимира Пасічника,
  • бульвар Грицевця тепер названо на честь Дмитра Антоновича,
  • вул. Грицевця стала вул. 92-ї бригади,
  • вул. Рибалка стала вул. Бригади “Хартія”,
  • вул. Дружби народів – вул. Соборності України,
  • проспект Гагаріна – Аерокосмічним.

ДОПОВНЕНО. Водночас українські активісти вимагали значно більшого.

Народний депутат Роман Лозинський (“Голос”) заявляє, що в Харкові “безхребетність перемогла адекватність”. Адже в кількох випадках комісія з перейменувань при Харківській ОВА більшістю голосів обрала нейтральні назви замість того, щоб наповнити вулиці міста українським змістом.

“Проспект Гагаріна, одна із ключових артерій міста. Замість того щоб отримати назву на честь Героя України Левка Лук’яненка, автора тексту Акту проголошення Незалежності України, це тепер проспект Аерокосмічний. При тому, що в Харкові вже є вулиця Космічна.

Вулиця Труфанова. Замість нової назви на честь українського Пласту, це буде вулиця Дегтярна. У Харкові вже є провулок Дігтярний і провулок Дегтярьова. Але топонімічна комісія вирішила, що потрібен ще й третій співзвучний топонім, а голова ОВА це підписав.

Вулиця Героїв Праці замість того, аби носити ім’я Симона Петлюри, отримала абстрактну назву Нескорених.
Провулок Кантемира активна громадськість наполягала назвати на честь легендарного Міська Барбари. Але комісія при ОВА вирішила, що це має бути провулок Привітний. “Привітний, Карл!”

Доки будемо називати вулиці привітними та іншими безхребетно-нейтральними назвами замість увіковічнення достойних українців і державотворчих організацій? Міська влада мала 9 місяців, аби ухвалити рішення щодо нових назв, і успішно саботувала процес. Тепер право на перейменування перейшло до військової адміністрації, де голова міг би взяти відповідальність за формування свідомості нових поколінь харків’ян і підтримати якісну дерусифікацію. Але, на жаль, не проявив державницьку позицію”, – написав нардеп у фейсбуці.

“Дякую всім, хто боровся за українське обличчя Харкова. Можливість дати більше українських сенсів в топоніміці Харкова цього разу втрачено. Але боротьба триває”, – додав Лозинський.

Читайте також:
На Вінниччині в процесі деколонізації перейменували вулицю Надії Савченко
“Дерусифікували” тимчасово: зі станції метро у Харкові прибрали барельєф Пушкіну, але згодом можуть повернути

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна