Київ проситиме уряд про дозвіл на пряму закупку COVID-вакцин

 

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати планують звернутися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо дозволу прямої закупівлі вакцин від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Про це у вівторок, 6 квітня, інформує пресслужба Київради.

Цю ініціативу підтримали під час позачергового засідання Постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Депутатка КМР, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко наголосила, що сьогодні, в умовах пандемії коронавірусної хвороби, вакцинація – це один із найбільш ефективних засобів захисту.

” (…) на три мільйони населення Києва Міністерство охорони здоров’я виділило тільки 42 600 доз вакцин. Цього вистачить тільки на 21 300 киян, щоби провакцинуватися двічі. Саме тому є нагальна потреба звернутися до центральних органів влади щодо прямої закупівлі столицею необхідної кількості доз вакцини від COVID-19″, – зазначила Порошенко.

Вона додала, що столиця готова до закупівлі нових вакцин.

“Ще на початку року ми внесли зміни до програми “Здоров’я киян” і виділили 140 млн грн на закупівлю вакцини від коронавірусу”, – наголосила депутатка.

За це рішення тоді проголосувало 89 депутатів Київської міської ради, і відповідно до нього заплановано провести закупівлю напряму від виробника.

Раніше Київрада виділила 140 млн грн на вакцинацію від коронавірусу в столиці.

Київ розраховує найближчим часом підписати контракт на закупівлю одного мільйона доз вакцини для щеплення загалом пів мільйона найуразливіших категорій киян. Вакцину столиця планує закупити напряму – у виробника.

Як писала “Новинарня“, вакцинація від коронавірусу в Україні почалася 24 лютого.
Напередодні з Індії були доставлені 500 тисяч доз вакцини Covishield, розробленої Oxford/AstraZeneca та виробленої на потужностях Serum Institute (Індійського інституту сироватки).
До “груп ризику”, які потребують вакцинації насамперед, в Україні віднесли лікарів та військових у зоні ООС.
Відтак вакцинація відбувається в п’ять етапів. Перший передбачав імунізацію, насамперед, медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті.

19 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна переходить до другого етапу вакцинації – розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення і вакцинації сімейних лікарів. Цей етап передбачає імунізацію медичних працівників, що не входять до першого етапу, людей віком понад 80 років і соціальних працівників.
Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Вакцинація проводиться двома дозами. Другу дозу вакцини пацієнти мають отримати через 12 тижнів після першої.

25 березня в Україну прибула перша партія китайської вакцини CoronaVac.

Читайте також:
ПЦУ: Вакцинація не є порушенням релігійних норм

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна