Авіакатастрофа МАУ: Україна наполягає на кваліфікації “особливо тяжкий злочин”

 

Україна наполягає на кваліфікації “особливо тяжкий злочин” в справі про збиття на початку року біля Тегерана літака МАУ.

Проте це категорично не сприймає іранська сторона, яка розслідує ненавмисне вбивство з максимальним терміном покарання у три роки.

Про це повідомив заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов, інформує “Цензор.нет” в четвер, 12 листопада.

“Іранська сторона розслідує факт ненавмисного вбивства. Але без встановлення всіх обставин ми не можемо оцінити об’єктивність слідства. І я змушений констатувати, що ми таки рухаємося окремо. Тегеран категорично не сприймає нашу кваліфікацію, вони неодноразово говорили, що це дуже жорстке звинувачення. Як неодноразово особисто я пояснював, що без відповідей на наші запитання для встановлення всіх деталей події, ми не маємо права ,згідно із законом, виключати можливий характер скоєння умисного злочину в даному випадку. Для іншої кваліфікації потрібні вагомі підстави і факти”, – сказав Мамедов.

Він додав, що розслідування іранською стороною ведеться, зокрема, за статтями “ненавмисне вбивство” або “вбивство з необережності”.

“Щоби ви розуміли, максимальна санкція передбачає до трьох років позбавлення волі і виплату грошової компенсації сім’ям загиблих. Ви можете уявити собі, що максимальне покарання за вбивство 176 цивільних осіб із застосуванням військової техніки, повне руйнування пасажирського літака і заподіяння, таким чином, мільйонних збитків авіакомпанії та іноземній державі, становить всього три роки в’язниці?”, – сказав Мамедов.

Гюндуз Мамедов зазначив, що іранська сторона також ретельно замовчує інформацію про фігурантів справи.

“Ще в січні ми просили надати копії процесуальних документів для підтвердження провини. Відповіді немає досі. Цілеспрямовано замовчуються дані про підозрюваних, їхні анкетні дані, повноваження і обов’язки, ступінь причетності і рівень відповідальності кожного”, – вказав заступник генпрокурора України.

Читайте також:
Єнін: Іран погодився взяти відповідальність за катастрофу МАУ

Як інформувала “Новинарня“, в передмісті Тегерана вранці 8 січня зазнав катастрофи пасажирський “Боїнг-737” рейсу PS752 авіакомпанії МАУ. Він упав невдовзі після зльоту з міжнародного аеропорту імені імама Хомейні. Усі люди на борту літака загинули в аварії.

“Міжнародні авіалінії України” та Мінінфраструктури оприлюднили імена 176 жертв аварії із семи країн. Серед них 11 українців (двоє пасажирів та дев’ять членів екіпажу), а найбільше – іранців (82 особи) та канадців (62). Також на борту було 10 громадян Швеції, 4 – Афганістану, 3 – Німеччини і 3 – Великої Британії.

Інцидент стався після того, як уночі Іран обстріляв американські військові бази в сусідньому Іраці після ліквідації американцями іранського генерала Сулеймані.

Влада Ірану одразу назвала імовірною причиною катастрофи технічну несправність Boeing 737-800, що спричинила пожежу в моторному відсіку лайнера. Своєю чергою МАУ відкидали можливість помилки пілотів і називає мінімальною ймовірність технічної несправності літака.

Уряд України із 9 січня закрив вітчизняним авіакомпаніям польоти над Іраном та Іраком.

Рада нацбезпеки і оборони України висунула версію про збиття українського “Боїнга” ракетою ЗРК “Тор”.

Американські ЗМІ з посиланням на розвідку, а слідом за ними прем’єр-міністри Канади, Великої Британії, Австралії та президент США заявили, що рейс PS752 був збитий іранською ракетою ЗРК “Тор” російського виробництва. Було оприлюднено відповідне відео.

Голова Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде називав інформацію про збиття літака ракетою “нелогічними чутками”.

Однак 11 січня керівництво Ірану визнало, що літак рейсу PS752 був збитий іранською ракетою на тлі військового протистояння зі США, але “ненавмисно” і “через людську помилку”.
Командувачі Корпусу вартових Ісламської революції вибачилися за помилку.

14 січня Верховна Рада України ухвалила заяву щодо відповідальності Ірану за збиття літака МАУ.

19 січня тіла загиблих у катастрофі українців привезли до Борисполя.

24 липня Міністерство закордонних справ України заявило, що розшифровка бортових самописців рейсу PS752 підтвердила: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а також що на той момент він був справний.

МЗС України вважає, що суперечка з Іраном через збитий літак МАУ завершиться позовом до Міжнародного суду ООН.

Читайте також:
Іран готовий компенсувати МАУ збитки за знищений літак

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна