Після чергового протестного маршу по всій Білорусі затримані сотні людей. До побиттів долучилися “тітушки”

 

Кілька сотень людей були затримані силовиками під час протестних акцій 6 вересня в Мінську та інших містах Білорусі.

Імена затриманих назвав правозахисний центр “Вясна“.

За цими даними, лише в Мінську нарахували щонайменше 194 затриманих. У поіменному списку є журналісти, члени опозиційної координаційної ради.

Цього дня, в неділю, у Мінську відбувся вже четвертий щотижневий протестний марш. За оцінками опозиції, він зібрав близько 100 тисяч учасників, тобто був меншим за попередні.

Протестувальники вже звично пройшли вулицями столиці до огорожі перед президентським Палацом незалежності.

Після цього почалися масові затримання, облави, побиття протестувальників.

За повідомленням білоруської служби “Радіо Свобода”, людей били кийками не тільки міліціонери й омонівці, а й невідомі в масках у цивільному одязі (відео). Схожі особи брали участь у затриманнях спільно з міліцією.

Як передає “Наша ніва”, щоб уникнути арешту, частина мітингарів стрибали з мосту в річку Свіслоч.

Частину ідентифікованих учасників протесту забирали з домівок.

Щоб схопити деяких, силовики розбили скляні двері закладу громадського харчування. За даними журналістів, серед тих, хто розбивав скло в кафе, щоб провести арешт, був особисто керівник головного управління з боротьби з організованою злочинністю і корупцією МВС РБ Микола Карпенков.

Протестні акції 6 вересня відбулися в багатьох містах Білорусі.

У міністерстві внутрішніх справ країни станом на вечір заявили про “сотні затриманих”.

“Тобто це не одна і не дві сотні. Кого відпустять, а хто залишиться затриманим до суду – інформація буде тільки завтра вранці”, – заявляла речниця МВС РБ Ольга Чемоданова.

Читайте також:
“Кожного Алехандро зустріне леді Гаага”: нардепи у Раді виступили на підтримку протестів у Білорусі

Як інформувала “Новинарня“, після закінчення голосування на виборах президента Білорусі 9 серпня в Мінську та інших містах почалися мітинги та сутички противників чинного глави держави Олександра Лукашенка з міліцією.

10 серпня ЦВК оприлюднила перші результати виборів, заявивши, що за Лукашенка, який залишається при владі 26 років, буцімто віддали свої голоси 80,23% виборців, за опозиціонерку Світлану Тіхановську — 9,9%.

Противники Лукашенка заявляють про грубу фальсифікацію та підробку результатів голосування і показують, що на багатьох дільницях насправді перемогла Тіхановська (а, наприклад, у Бресті згодом у котельні виявили залишки спалених бюлетенів з голосами за Тіхановську).

Світлана Тіхановська подала в Центральну виборчу комісію скаргу з вимогою провести повторний підрахунок голосів, але сама під тиском влади виїхала до Литви.

У перші дні протестів силовики застосовували проти демонстрантів світлошумові гранати, кийки, сльозогінний газ, по-звірячому били громадян кийками, проводили масові затримання. З боку протестувальників сотні людей було поранено.
Опозиціонери використовували “коктейлі Молотова”, спрямовані салютні установки, будували барикади й намагалися відбивати в міліції затриманих.
Точно відомо про трьох загиблих громадян. 22 серпня в Мінську знайшли повішеним ще одного учасника акцій протесту. Число затриманих сягнуло семи тисяч.

Євросоюз не визнав результати виборів у Білорусі. Глави трьох прибалтійських країн і Польща висунули вимоги Лукашенку та запропонували посередництво в діалозі з опозицією.

10 серпня на великому заводі БМЗ у Гомельській області почався перший страйк через результати виборів. Протестувальники ініціювали загальнонаціональний страйк із 17 серпня. До нього приєднуються великі підприємства, як-то МТЗ, БелАЗ, ринки, ЗМІ, театри тощо.

14 серпня ЦВК Білорусі офіційно назвала Лукашенка переможцем виборів (80,1% голосів).

Протидія силовиків протестувальникам вщухла. Мирні виступи опозиції продовжилися.

16 серпня в центрі Мінська відбулися два мітинги. Мітинг на підтримку Лукашенка зібрав переважно бюджетників – загалом 10-12 тисяч. Натомість Марш свободи, влаштований опозицією, став наймасовішою акцією в новітній історії Білорусі – близько 200 тисяч учасників.

На тлі цих виступів Лукашенко щонайменше двічі зідзвонювався з президентом РФ Путіним і говорив про можливу допомогу з боку Росії у протистоянні з опозицією.

21 серпня люди в Мінську утворили живий ланцюг завдовжки 13 кілометрів, щоб висловити протест проти  дій силовиків і солідарність із постраждалими.
23 серпня відбувся черговий марш протесту, який зібрав десятки тисяч учасників. Силовики перекрили демонстрантам підходи до Президентського палацу.
30 серпня відбувся ще один 200-тисячний опозиційний марш, учасники якого своєрідно привітали диктатора Лукашенка з днем народження.

Читайте також:
У Білорусі повинні пройти нові чесні вибори, – заступник глави Держдепу США

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна