В Україні виявили 549 випадків коронавірусу, 13 померлих. ІНФОГРАФІКА

додано інфографіку

У вівторок, 31 березня, в Україні зафіксовано 549 випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

“За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 31 березня в Україні 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 13 летальних, 8 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 69 нових випадків“, – йдеться у повідомленні.

Таким чином, кількість смертей від COVID-19 за добу зросла на 2.

Коронавірусна хвороба зафіксована у 24 регіонах:

  • Вінницька область — 36 випадків;
  • Волинська область — 3 випадки;
  • Дніпропетровська область — 9 випадків;
  • Донецька область — 6 випадків;
  • Житомирська область — 5 випадків;
  • Закарпатська область — 1 випадок;
  • Запорізька область — 13 випадків;
  • Івано-Франківська область — 45 випадків;
  • Кіровоградська область — 4 випадки;
  • м. Київ — 107 випадків;
  • Київська область — 52 випадки;
  • Львівська область — 6 випадків;
  • Луганська область — 2 випадки;
  • Одеська область — 11 випадків;
  • Полтавська область — 1 випадок;
  • Рівненська область — 13 випадків;
  • Сумська область — 10 випадків;
  • Тернопільська область — 78 випадків;
  • Харківська область — 1 випадок;
  • Херсонська область — 1 випадок;
  • Хмельницька область — 3 випадки;
  • Чернівецька область — 90 випадків;
  • Черкаська область — 50 випадків;
  • Чернігівська область — 2 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями.

“Станом на ранок 31 березня 2020 року (протягом доби – “Н”) до Центру надійшло 378 повідомлень про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 2642 повідомлень про підозру на коронавірус”, – зазначили у МОЗ.

Читайте також:
В Україні щодня виробляють понад пів мільйона масок, – Шмигаль

У Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~4%). Вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на 10:00 31 березня у світі лабораторно зафіксовано понад 786 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 37 820 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 166 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – США (164 тис. випадків), Італія (101 тис.), Китай (82 тис.), Іспанія (87 тис.), Німеччина (66 тис.), Франція, Іран, Велика Британія, Швейцарія, Бельгія, Нідерланди, Туреччина, Південна Корея, Австрія, Канада, Португалія.

Найбільше померлих – в Італії (11 591). Із 22 березня в Італії почало скорочуватися добове число померлих та інфікованих, але тенденція повернулася, і 27 березня стало відомо про новий максимум летальних випадків (969).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною. 20 березня стало відомо, що він вилікувався.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.
Станом ранок 31 березня в Україні зареєстровано 549 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 24 регіонах, 13 із них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема Італія, Молдова, Грузія та ін.

Згідно з рішенням РНБО, Україна також закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення. Раніше оголошено карантин для освітніх закладів. Із 23 березня Київ зупинив всі пасажирські транспортні перевезення, крім критичної сфери.

Читайте також:
На Рівненщині маски-екрани для лікарів друкуватимуть на 3D-принтері

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна