COVID-19: Грузія оголосила надзвичайний стан на місяць слідом за Молдовою

 

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі у зв’язку з епідемією COVID-19 офіційно оголосила надзвичайний стан на території всієї країни терміном на місяць.

Відповідну заяву вона зробила на екстреному брифінгу в суботу, 21 березня, інформує “Грузія онлайн”.

«На підставі звернення прем’єр-міністра, відповідно до 71-ї статті конституції Грузії, я оголошую надзвичайний стан на всій території Грузії. Це рішення вступає в силу з моменту оголошення”, – сказала Зурабішвілі.

Надзвичайний стан діятиме до 21 квітня.

Раніше цього дня про рішення запровадити режим НС заявив прем’єр-міністр Грузії Георгій Гахарія після засідання координаційної ради з питань протидії коронавірусу.

За його словами, всі фізичні та юридичні особи зобов’язані дотримуватися режиму надзвичайного стану. За порушення вводиться адміністративна відповідальність – фізичним особам у розмірі 3000 ларі (870 євро), юридичним особам – 15 тисяч ларі (4350 євро). Ті ж дії повторно викличуть кримінальну відповідальність строком до трьох років.

За порушення режиму ізоляції або карантину особи будуть примусово переведені до відповідної установи, за порушення правил будуть застосовані санкції.

Уряд матиме право обмежити приватним організаціям, бізнес-структурам виконання конкретної діяльності. Також уряду буде надано право в разі необхідності, з метою карантинної ізоляції для медичних цілей, обмежити право власності й використовувати майно фізичних або юридичних осіб та матеріальні кошти.

У разі необхідності уряд забезпечить регулювання цін на медикаменти, медичні послуги та продукти першої необхідності.

На міжнародне пасажирське сполучення встановлюються обмеження, крім вантажних перевезень.

Встановлюються інші терміни та правила надання державних послуг.

Обмежується можливість збиратися більш ніж 10 особам (це стосується і церков).

При цьому НС у Грузії не передбачає комендантської години.

Нагадаємо, 17 березня також Молдова оголосила 60-денний надзвичайний стан, щоб сповільнити поширення коронавірусу SARC-CoV-2. Раніше країна вже закрила свої кордони та зупинила всі міжнародні авіарейси з 17 березня.

Станом на 21 березня в Грузії 43 виявлені випадки хвороби COVID-19, яку спричиняє коронавірус (без летальних випадків). У Молдові – 66 інфікованих (1 смерть).

Читайте також:
Надзвичайну ситуацію доведеться оголошувати й в інших регіонах, – Шмигаль

Комендантська година і надзвичайний стан: у Авакова анонсували обмеження проти вірусу як у Китаї

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить близько 3,4%). Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на ранок 21 березня у світі лабораторно зафіксовано 275,5 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 11402 особи померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – понад 88258 людина.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – Китай, Італія, Іспанія, Німеччина, Іран, США, Франція, Південна Корея, Швейцарія, Велика Британія, Нідерланди.

Найбільше людей померли в Італії – 4032 (за минулу добу – щонайменше 627).

3 березня в Україні зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19. Інфікованим виявився житель Чернівецької області, який прилетів з Італії разом із дружиною.
Першу смерть від коронавірусу в Україні зафіксували 13 березня : 71-річна жінка з Радомишля померла в лікарні. Вона повернулася 1 березня з Польщі до Львова, а потім поїхала на Житомирщину.

Станом на 21 березня в Україні зареєстровано 41 випадок COVID-19, три з них – летальні.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.

Згідно з рішенням РНБО, Україна також закрила на два тижні кордон для іноземних громадян із 17 березня, а також пункти пропуску для авіа-, залізничного і автобусного сполучення із закордоном.
Із 17-18 березня в Україні припинено рух метро, міжміське й міжобласне пасажирське сполучення, введено обмеження на роботу закладів обслуговування й торгівлі, на пересування в населених пунктах та встановлено відповідальність за їх порушення.

Читайте також:
В Україні зафіксовано вже понад 40 хворих із коронавірусом у 10 областях

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна