COVID-19: в Італії почало скорочуватися добове число померлих та інфікованих

 

Станом на 18:00 неділі, 22 березня, кількість смертей від коронавірусу в Італії сягнула загалом 5476 осіб – найбільше у світі.

За попередні 24 години в країні зафіксовано 651 новий летальний випадок серед хворих на COVID-19. Це менше, ніж у попередню добу (793).

Про це інформує агентство ANSA з посиланням на черговий звіт керівництва Департаменту цивільної оборони країни.

Загалом в Італії 46638 інфікованих коронавірусом. Приріст порівняно з вчорашнім становив 3957 особи. Це також менша цифра, ніж 21 березня (4821).

Обнадіює, що за минулу добу суттєво зросла кількість тих, хто вилікувався від COVID-19 – 952 особи (напередодні – 943). Загалом в Італії одужали вже 7024 людини.

Як інформує ANSA, із 22 березня в Італії наказом МОЗ і МВС запроваджено заборону на вільне пересування між населеними пунктами (муніципалітетами). Всім фізичним особам заборонено пересуватися громадським або приватним транспортним засобом до муніципалітету (крім того, де вони перебувають), за винятком перевірених потреб у роботі, з абсолютно терміновою потребою або за станом здоров’я.




Читайте також:
Ватикан відпустив гріхи хворим на коронавірус, лікарям та доглядальникам

Нагадаємо, в Китаї з грудня 2019 року почали реєструватися випадки захворювання на пневмонію, спричинену новим коронавірусом (2019-nCoV), який доти не спостерігався у людей. Вважається, що вірус походить від заражених тварин на ринку морепродуктів та м’яса в місті Ухань.
Згодом стало відомо, що виліковуються у багато разів більше людей, ніж помирають (летальність становить ~3,4%, за іншими даними – близько 4%). Однак вакцини від COVID-19 наразі не винайшли.

Хвороба супроводжується жаром, сухим кашлем, задухою, пневмонією. Приблизно у 80% заражених людей захворювання проходить у легкій формі, у 15% – у важкій. Частина людей не підлягають інфікуванню.

Серед молодих людей кількість летальних випадків не перевищує 0,2%, тоді як для людей старшого й похилого віку рівень смертності може сягати 15% і зростати залежно від рівня медичної допомоги (зокрема наявності апаратів штучного дихання). Ускладнюють ситуацію також хронічні захворювання.

11 березня ВООЗ офіційно оголосила глобальну пандемію Covid-19.

За даними інфографіки Інститут Гопкінса, станом на полудень 22 березня у світі лабораторно зафіксовано понад 307,3 тис. випадків зараження коронавірусом. Щонайменше 13049 осіб померли від ускладнень, викликаних COVID-19. Вилікувалися – 92,4 тис. осіб.
Країни з найбільшим поширенням коронавірусу – Китай, Італія, США, Іспанія, Німеччина, Іран, Франція, Південна Корея, Швейцарія, Велика Британія, Нідерланди, Австрія.

У Китаї епідемія пішла на спад, після того як померли близько 3200 осіб і було запроваджено найжорсткіший карантин. Натомість COVID-19 масово поширюється в Європі.

Дедалі більше країн світу запроваджують жорсткі обмежувальні заходи для протидії поширенню коронавірусної інфекції – із закриттям кордонів, скасуванням масових заходів та зібрань, навчання у школах і ВНЗ, переведенням підприємств і установ на віддалений режим роботи, обмеженням сполучення між регіонами й деякими країнами, зупинкою виробництва тощо.
Найпершим в Італії 10 березня почав діяти урядовий декрет під назвою “Я залишаюся вдома”, який поширює дію карантинних заходів, запроваджених раніше лише в Ломбардії, на всю територію Італії.
Деякі країни запроваджують надзвичайний стан – це зокрема й Молдова, Грузія та ін.

Читайте також:
“Коронавірус_інфо”: МОЗ запустив канал сповіщень через Viber

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.