ОДА не займатимуться харчуванням армійців, – Міноборони

 

У Міністерстві оборони України заявляють, що вже не йдеться про зрив продовольчого забезпечення і харчування Збройних сил.

Про це в четвер, 26 березня, повідомив на брифінгу заступник міністра оборони Олексій Марценюк, інформує пресслужба МОУ.

Він визнав: “16 березня склалася непроста ситуація, коли компанія-переможець торгів по закупівлі послуги організації харчування для небойових частин Збройних сил відмовилась укладати відповідні договори, посилаючись на пандемію коронавірусу”. Це поставило під загрозу харчування близько 250 небойових частин ЗС України (близько 30% від усього складу, що харчується).

Однак урядовці вжили екстрених заходів і домовилися з наявними постачальниками харчування про те, щоб продовжити постачання, а також внесли в Раду законопроєкт щодо продовження договірних відносин з ними.

Марценюк стверджує, що відтак немає потреби харчувати військовослужбовців силами місцевих органів виконавчої влади.

“Дійсно, 18 березня 2020 року за ініціативи заступниці офісу президента України на місцеві органи виконавчої влади був відправлений лист із вказівкою бути готовими за потреби постачати військові частини продуктами харчування. На думку Міноборони, потреба в таких заходах відсутня і не передбачається. Але усвідомлюючи категоричну недопустимість зриву харчування військовослужбовців, Міноборони та Тил ЗС України довели до командирів відповідних військових частин алгоритм дій по взаємодії з органами місцевої влади у разі настання таких екстрених, хоча й малоймовірних, ситуацій”, – розповів заступник міністра.

Він запевнив, що Збройні сили України планово переходять на нову якісну систему харчування за каталогом продуктів, і про повернення до старих “схем” не може бути мови.

“Дійсно, не всі частини Збройних сил перейшли на харчування за каталогом, як планувалося, у зв’язку з необхідністю введення не менше 4000 додаткових небойових посад, що утруднено через завищену штатну чисельність ЗСУ. Проте з 1 березня всі без винятку бойові військові частини Збройних сил України харчуються за каталогом продуктів. Мова йде про більше ніж 30 частин, що перейшли на каталог в цьому році, та приблизно 70 частин, що вже харчувались за каталогом раніше. Разом це близько 70% тих військовослужбовців, що мають право на безоплатне харчування”, – заявив Олексій Марценюк.

За його словами, небойові частини, до яких належать, наприклад, склади й арсенали боєприпасів, переходитимуть на комбіновану систему харчування, де постачальник надає і асортимент продуктів за каталогом, і послугу з організації харчування.

Така комбінована система перебуває в процесі розробки і вимагає внесення змін в підзаконні акти, це триватиме приблизно до кінця літа, сказав заступник міністра.

“Починаючи з осені, Міноборони прогнозує, що всі військові частини (бойові та небойові) будуть харчуватись за каталогом. Відмінність між ними буде лише в тому, хто готує їжу та обслуговує в їдальні”, – зазначив Марценюк.

Читайте також:
Як армія переходить на нову систему харчування, – інтерв’ю Діани Петрені

Що їдять “сонечка”: як змінилося харчування в ЗСУ. ФОТО

Як інформувала “Новинарня“, Збройні сили України почали інтенсивний перехід на нову систему харчування за каталогом у 2018 році, що дозволило збільшити набір продуктів з 30 до 400 одиниць та значно покращити рівень і якість харчування військовослужбовців.
У 2018 році на нову систему харчування загалом перейшли  близько 90 військових частин ЗС України. Станом на липень 2019 року – загалом близько 50% військовослужбовців ЗСУ. Планувалося до кінця 2019 року перевести 100% особового складу.

Однак ухвалою Окружного адмінсуду Києва від 16 липня 2019 року було визнано нечинним наказ Міністерства оборони, який передбачає проведення реформи харчування в Збройних силах України. Суддя Альона Мазур ухвалила це рішення за позовом підприємця, залученого до старих схем продовольчого забезпечення ЗСУ.
Радник міністра оборони Юрій Бірюков у коментарі “Новинарні” зазначив, що через цю ухвалу друга половина бригад у 2019 році не перейде на якісно нове харчування за каталогом, як було заплановано.

МОУ подавало апеляцію на рішення скандального Окружного адмінсуду столиці.

Вирішення питання затягувалося. Зокрема, 4 вересня засідання ОАСК 4 вересня не відбулося через те, що суддя у відпустку.

За інформацією військових на той час, у 73 військових частинах Збройних сил України й далі харчувалися за новою системою, ще 285 чекали законних рішень про переведення на каталог.

Колишній волонтер, екскерівник проєктного офісу реформ МОУ Андрій Загороднюк був призначений новим міністром оборони 29 серпня.

В інтерв’ю “Новинарні” генерал-майор Дмитро Марченко, начальник Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ, перехід наступних частин ЗС України на нову систему харчування – за каталогом – буде розблоковано незалежно від рішень суду, через доручення нового міністра оборони Андрія Загороднюка.
Однак питання було не розв’язане до кінця 2019 року.

25 грудня міністр оборони Андрій Загороднюк підписав документ щодо оголошення конкурсу на закупівлю харчування за каталогом, зазначивши, що на нове харчування перейдуть усі частини Збройних сил України. Однак цього не сталося.

При цьому з 1 березня усі бойові частини Збройних сил перейшли на нову систему харчування за каталогом продуктів.

В умовах карантину компанії-аутсорсери, які частково забезпечують харчування військових ЗСУ, почали відмовлятися від контрактів. При цьому з’явилися оцінки щодо повернення тіньових схем у харчуванні цього секменту ЗСУ.

Читайте також:
Щоб вирішити кризу харчування ЗСУ, Банкова дала розпорядження ОДА, – Бірюков. ДОКУМЕНТ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна