Справа Шеремета: слідство оприлюднило “додаткові дані” щодо Дугарь

 

Поліцейське слідство виступило із заявою, що нібито спростовує окремі тези адвокатів Яни Дугарь та оприлюднює додаткові дані досудового розслідування.

Відповідна інформація оприлюднена в середу, 12 лютого, на сайті відомства.

Зазначається, що під час судових засідань та в інтерв’ю ЗМІ Яна Дугарь і сторона її захисту свідомо і несвідомо “надавали інформацію, яка не відповідає дійсності, а відтак вдавалися до маніпуляцій для створення, зокрема, багаторівневого алібі підозрюваної”.

“Перша спроба маніпуляції інформацією відбулася під час обрання запобіжного заходу Яні Дугарь. 13 грудня 2019 року адвокати заявили, що відео з камер спостереження для комплексної комісійної експертизи з ідентифікації особи за ознаками зовнішності датоване 11.07.2019 року. А в цей час, мовляв, підозрювана перебувала за кордоном”, – йдеться у повідомленні пресслужби поліції.

Фото: пресслужба НПУ

Водночас поліцейські стверджують, що відео з камер спостереження, використане для порівняння із зображенням Дугарь, насправді датоване 7 листопада 2019 року: і в цей час підозрювана перебувала в Україні у місті Покровську. Саме з місцевого супермаркету були вилучені відеозаписи для дослідження.

Фото: пресслужба НПУ

“Ці дані підтверджуються вивченням функцій і налаштувань камер спостереження та показами свідків. Просто цифри дати зйомки було налаштовано на камері у такому режимі: спочатку місяць – 11-й, тобто листопад, а потім вже – день, тобто сьоме число. Тож інформація про перебування Дугарь за кордоном у момент запису порівняльного відео не відповідає дійсності”, – інформують у НПУ.

Другою спробою маніпуляції у відомстві назвали те, що сторона захисту і сама підозрювана неодноразово вказували про неможливість Дугарь здійснювати розвідку в Києві 15 та 18 липня 2016 року, оскільки вона не була у відпустці і не могла покинути місце проходження служби.

“Однак лише за період чотирьох місяців документування у 2019 році встановлено 22 доби самовільного залишення місця проходження служби. При цьому за цей час Яна Дугарь виїжджала до Києва, Львова, Кіровоградської та Миколаївської областей”, – вказують у НПУ.

Фото: пресслужба НПУ

Також слідчі встановили, що впродовж 2019 року підозрювана офіційно тричі перебувала у відпустці:

  • з 01.07 по 13.07,
  • з 31.08 по 29.09
  • з 09.12 по 13.12.

Фото: пресслужба НПУ

Також у поліції заявили, що нині вперше публікують результати комплексної судової психологічної та портретної експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України від 21.11.2019 року.

“Жінка-розвідниця, зображена на записах відеокамер, не схожа на Яну Дугарь”: щоразу і під час судових засідань, і під час виступів у ЗМІ і підозрювана, і адвокати озвучували цю тезу. Однак у висновку офіційно проведеного дослідження зазначено: жінка-розвідниця, зображена на відео з камер спостереження, та Яна Дугарь – це одна і та ж особа”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час проведення експертизи використовувався, зокрема, метод візуального зіставлення ознак зовнішності, в ході якого встановлено збіг наступних загальних та окремих ознак:

  • форма та ступінь нахилу лоба,
  • форма перенісся,
  • форма верхньої губи,
  • форма контуру вільного краю правої (видимої) частини червоної кайми верхньої губ,
  • форма підборіддя,
  • довжина носа.

Фото: пресслужба НПУ

У поліції запевняють, що “висновок експертів підтверджує: жінка-розвідниця на відео – це Яна Дугарь”.

Фото: пресслужба НПУ

Читайте також:
“Бійцям, які свідчать за Яну Дугарь, уже надходять погрози”. Репортаж із зали суду

Як писала “Новинарня“, у справі вбивства журналіста Павла Шеремета прокурори офісу генерального прокурора надали письмові вказівки слідчим поліції, які проведуть “додаткові розшукові дії”.

Нагадаємо, 12 грудня слідчі поліції повідомили, що підозрюють у підриві авто з Павлом Шереметом п’ятьох людей: дитячу лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта з гурту “Ріффмастер”, добровольця Андрія Антоненка, медсестру 25 опдбр Яну Дугарь, добровольців Владислава Грищенка “Бучу” (раніше судимого) та його дружину Інну Грищенко “Пуму”.

Ці оголошення керівники МВС і Нацполіції зробили на брифінгу за участі президента Зеленського.

За версією правоохоронців, 20 липня 2016 року закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, допомагав їй Антоненко, а Дугарь здійснювала розвідку. Грищенко ж нібито виготовляв вибухівку.

Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом вбивства Шеремета була спроба “дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні”.

Сержант Сил спецоперацій ЗСУ Андрій Антоненко – киянин, 1971 р.н., відомий також як музикант, лідер гурту Riffmaster, автор неофіційного гімну ССО “Тихо прийшов…”

Лікар Юлія Кузьменко “Лиса” – 40 років, походженням із Бахмута на Донеччині. Вона відомий дитячий кардіохірург (ендоваскулярний хірург) та військовий волонтер. Працює в дитячій лікарні Охматдит, також працювала в Інституті Амосова.

Яна Дугарь – військова медсестра, військовослужбовець за контрактом у 25-й повітряно-десантній бригаді ДШВ ЗСУ.

13 грудня суддя Печерського районного суду міста Києва Сергій Вовк відправив Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка – у СІЗО без права застави на два місяці.

Юлія Кузьменко заявила про порушення керівниками МВС і Нацполіції презумпції її невинуватості.

Спершу 23 грудня Київський апеляційний не задовольнив клопотання захисту та не змінив міру запобіжного заходу для фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка “Ріффмастера”, згодом цей же суд  відхилив апеляцію захисту, тому Антоненко залишається у СІЗО до 8 лютого.

24 грудня Київський апеляційний суд залишив у силі міру запобіжного заходу й для Юлії Кузьменко: вона залишається у слідчому ізоляторі.

2 січня 2020 року на столичних вулицях Івана Франка, В’ячеслава Липинського та Бульварно-Кудрявській провели слідчий експеримент у справі вбивства журналіста Павла Шеремета за участі підозрюваної лікарки й волонтерки Юлії Кузьменко.

15 січня адвокати підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Яни Дугарь заявили, що вона не відмовлялася від слідчого експерименту.

24 січня суд пом’якшив запобіжний захід Яні Дугарь на нічний домашній арешт із 20:00 по 7:00.

4 лютого суд продовжив термін дії запобіжного заходу – тримання в СІЗО – для Юлії Кузьменко ще на два місяці.

5 лютого Печерський районний суд Києва залишив під вартою до 3 квітня Андрія Антоненка. 

5 лютого Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід до 4 квітня Яні Дугарь. 

Читайте також:
У справі Шеремета експерти використовували методику “генпрокурати ДНР”, – адвокат

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна