Київський апеляційний не задовольнив клопотання захисту та не змінив міру запобіжного заходу для фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета сержанта ССО ЗСУ Андрія Антоненка “Ріффмастера”.
Як повідомляє “Новинарня“, таке рішення в понеділок, 23 грудня, ухвалив суддя Київського апеляційного суду.
Так, суд залишив у силі ухвалу суду першої інстанції про тримання Антоненка в слідчому ізоляторі без права внесення застави.
Присутні на засіданні зустріли таке рішення суду вигуками “Ганьба!”
Захисники у залі суду казали, що підозра Антоненку ґрунтується на припущеннях, до того ж заявляють, що у підзахисного двоє неповнолітніх дітей та хвора мати похилого віку.
Адвокат Костянтин Татарченко в апеляційній скарзі вказував, що не має даних про те, щоб Антоненко комусь погрожував. Також підозрюваний раніше не притягався до кримінальної відповідальності.
Прокуратура проти апеляції заперечувала.
Адвокати Антоненка також попросили долучити додаткові характеристики. Йдеться зокрема про заяву громадськості щодо порушення прав підозрюваних: хто підписав заяву, Кулик не сказав, але уточнив, що це люди, які мають повагу в суспільстві. Також адвокат просив долучити довідку Київського університету культури, що Антоненко — студент цього вишу, заочної форми навчання.
Також адвокат просить долучити характеристики на дітей Антоненка.
Крім цього, за підозрюваного готові були поручитися народні депутати України попереднього скликання, зокрема Андрій Левус та Іван Савко.
Читайте також:
Апеляція у справі Антоненка: суд обмежив кількість присутніх у залі засідань. УХВАЛА
Справа Шеремета: Антоненко подав до суду на Зеленського, Авакова й Рябошапку
Як інформувала “Новинарня“, 12 грудня слідчі поліції повідомили, що підозрюють у підриві авто з Павлом Шереметом п’ятьох людей: дитячу лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта з гурту “Ріффмастер”, добровольця Андрія Антоненка, медсестру 25 опдбр Яну Дугарь, добровольців Владислава та Інну Грищенків.
Ці оголошення керівники МВС і Нацполіції зробили на брифінгу за участі президента Зеленського.
За версією правоохоронців, 20 липня 2016 року закладала вибухівку під авто Шеремета Кузьменко, допомагав їй Антоненко, а Дугарь здійснювала розвідку. Грищенко ж нібито виготовляв вибухівку.
Заступник голови Національної поліції, начальник кримінальної поліції Євген Коваль заявив, що основним мотивом вбивства Шеремета була спроба “дестабілізувати соціально-політичну ситуацію в країні”.
Сержант Сил спецоперацій ЗСУ Андрій Антоненко – киянин, 1971 р.н., відомий також як музикант, лідер гурту Riffmaster, автор неофіційного гімну ССО “Тихо прийшов…”
Лікар Юлія Кузьменко “Лиса” – 40 років, походженням із Бахмута на Донеччині. Вона відомий дитячий кардіохірург (ендоваскулярний хірург) та військовий волонтер. Працює в дитячій лікарні Охматдит, також працювала в Інституті Амосова.
Яна Дугарь – військова медсестра, військовослужбовець за контрактом у 25-й повітряно-десантній бригаді ДШВ ЗСУ.
13 грудня суддя Печерського районного суду міста Києва Сергій Вовк відправив Яну Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Юлію Кузьменко та Андрія Антоненка – у СІЗО без права застави на два місяці.
Юлія Кузьменко заявила про порушення керівниками МВС і Нацполіції презумпції її невинуватості.
Читайте також:
Справа Шеремета: підозрювана Кузьменко написала листа матері загиблого
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!