Будуть провокації – повернемося, інші розведення не плануються, – заст. командувача ОС

 

У разі поновлення обстрілів на ділянці в районі сіл Богданівка і Петрівське (Волноваський/Старобешівський район Донецької області) українські війська можуть повернутися на попередні позиції.

Як передає “Новинарня“, про це після розведення в суботу, 9 листопада, заявив заступник командувача об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар.

“У 2016 році вже було відведення на цій ділянці. Але противник рухався вперед, і українська сторона знову зайняла ці позиції. Це підтвердження, що ми вже маємо досвід і повернемося у випадку провокацій назад. Якщо будуть обстріли противником, чи провокації, то командир підрозділу на ділянці, за погодженням командира бригади, приймають рішення на повернення на попередні позиції”, – сказав генерал Бондар.

“Інші ділянки ні в мінському, ні в нормандському форматі для процесу розведення не обговорювалися”, – зазначив він.

Як інформувала “Новинарня“, 9 листопада за присутності СММ ОБСЄ відбулося дзеркальне розведення сил і засобів на ділянці №3 в районі Богданівка-Вікторівка-Новопетрівське.

Розведення сил у районі Богданівка-Петрівське стало можливим після дотримання на цій ділянці “режиму тиші” протягом більш як семи діб.

Раніше начальник Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак анонсував, що розведення військ у районі Петрівського розпочнеться у п’ятницю, 8 листопада, о 12:00.
Однак розведення було перенесене на 9 листопада, про що оголосили представники ОБСЄ. Таким чином противник вкотре порушив міжнародні домовленості, заявили у пресцентрі штабу ООС.

Як писала “Новинарня”, вперше угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського – було підписано на переговорах ТКГ в Мінську ще 21 вересня 2016 року. Угода передбачає відведення по 1 кілометру з кожної зі сторін.

У 2016 році часткове розведення сил відбувалося в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. Однак у 2017-му сторони повернулися на більш вигідні позиції.

Повторне рішення про розведення сил поблизу Петрівського та Золотого ухвалили 1 вересня на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Розведення військ у Золотому й Петрівському стало однією з умов Росії щодо проведення зустрічі у “нормандському форматі”.

На ТКГ в Мінську датою розведення військ у районі Золотого й Петрівського назвали 7 жовтня (день народження президента РФ Володимира Путіна).

За даними української сторони СЦКК, збройні формування РФ на початку жовтня вчиняли обстріли на ділянках розведення сил та засобів у напрямку н.п. Богданівка та Золоте-4. Такі обстріли відбувалися зокрема 4-6 жовтня.

Нова влада України вважає, що розведення військ у Станиці Луганській 26 червня було першим етапом, другий – розведення в Золотому і Петрівському, а надалі планується розведення військ і припинення обстрілів по всій довжині лінії розмежування.

7 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що розведення військ у Золотому й Петрівському відкладається через недотримання 7-денного “режиму тиші”.
Тож протягом тижня бойовики “ЛНР” і “ДНР” марно влаштовували запуски білих ракет (у три різні дні), сигналізуючи про готовність до відведення сил і засобів.

Згодом президент Зеленський пояснив, що для розведення військ обстрілів не повинно бути принаймні сім днів на обох ділянках – і в Золотому, і в Петрівському.
Надалі такі умови не були дотримані.

9 жовтня в районі Золотого відбулися сутички поліції з ветеранами, які прямували в цей район, щоб влаштувати блокпости проти відведення військ.

26 жовтня президент Володимир Зеленський на “блокпосту” у Золотому-4 зустрівся  з ветеранами, які протистоять імовірному відведенню українських військ на цій ділянці та мають із собою зареєстровану зброю.
Ветерани назвали поведінку Зеленського на блокпосту “хамською”.
Після цього штаб ОС заявив, що “надає належну правову оцінку” ветеранам у Золотому, які говорили із Зеленським зі зброєю. Для нейтралізації протестувальників у Золотому на кілька днів було оголошено безпековий спецрежим “жовтий”.
28 жовтня в поліції заявили, що учасники акції “Ні капітуляції” в супроводі правоохоронців вивезли із Золотого-4 свою зброю.

Офіс президента поширив у ФБ і на ТБ пропагандистський фільм “За крок до миру” за підсумками поїздки Володимира Зеленського в Золоте, зустрічей із військовими, місцевими жителями та протестувальниками.

Розведення військ у районі Золотого почалося о 12:00 29 жовтня.

У штабі ООС початок відведення військ пояснили тим, що протягом семи днів обстрілів не було саме в межах ділянки розведення.
Водночас раніше штаб ООС повідомляв про обстріли в межах ділянок розведення як у районі Золотого-4 (26 жовтня та 28 жовтня), так і біля Богданівки з боку Петрівського (24 жовтня).

Після хвилі критики пресцентр штабу ООС пояснив проблеми з верифікацією обстрілів.

30 жовтня українська сторона СЦКК документально підтвердила факт обстрілів з боку бойовиків 28 жовтня в Золотому-4.

Штаб ООС 1 листопада заявив про завершення розведення біля Золотого. Наступні заходи з розмінування і розбирання фортифікаційних споруд триватимуть 30 днів.

Як відомо, після розведення військ на ділянці №2 українські війська залишили село Катеринівка.

При цьому на ділянці №3 біля Богданівки відступ ЗСУ не охопить населені пункти, тоді як бойовики мають піти із села Петрівське.

Читайте також:
“Приниження нашої армії”: ОБСЄ при розведенні переписує номери автоматів ЗСУ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна