“Я ж не лох якийсь”: Зеленський нахамив ветеранам, які протистоять розведенню військ. ВІДЕО

доповнено

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 25 жовтня, приїхав у селище Золоте-4 Луганської області та вступив у суперечку з ветеранами й добровольцями, які протистоять імовірному відведенню українських військ на цій ділянці та мають зареєстровану зброю.

Як передає “Новинарня“, про це повідомив телеграм-канал “Останній блок-пост #Ні_Капітуляціїї”.

“Запитали в президента, чи зустрінеться він з ветеранами, щоб проговорити наші акції по всій країні з вимогою «Ні капітуляції». Отримали хамську відповідь“, – зазначили активісти.

Під час розмови з ветераном полку “Азов” Денисом, позивний “Янтар”, Зеленський почав звертатся до нього на “ти” й заявляти, що протестувальники мають “відвести зброю”.

Цей діалог відбувався російською мовою.

“Я прийшов тобі сказав, ви зброю відведіть. Ти мені переводиш стрілки. Ти мені взагалі не можеш ніякі ультиматуми озвучувати“, – заявив Зеленський у відповідь на репліки Янтаря, який доносив до президента думку про потребу провести зустріч з учасниками кампанії “Ні капітуляції!” та обговорити позиції щодо відведення військ.

На репліку Дениса про те, щоб “люди передали президенту інформацію про акції протесту в Україні”, Володимир Зеленський відповів: “Хто мені передав? В Україні вчора пройшов дощ, ось що мені передали”.

Денис пояснив, що ветерани передали голові Миколаївської області листа з вимогою щодо зустрічі з президентом.

“Він мені передав, я прочитаю. Послухай, я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь. Я тобі прийшов і сказав – зброю прибери. А ти мене не переводь на акції”, – сказав Зеленський образливим тоном, хоча співрозмовник поводився цілком коректно.

“Я хотів побачити в очах розуміння. А побачив хлопця, який вирішив, що перед ним якийсь лопух стоїть і переводить мене на іншу тему”, – сказав Зеленський.

Під час діалогу він також запитав, чи не мають його за дурня, а на відповідь “ні” відказав: “А в мене склалося таке враження”.

Денис розповів, що їхній підрозділ у Широкиному втратив загиблими двох побратимів, і ветерани не хотіли б, щоб українські війська зазнавали втрат на інших ділянках фронту.

Надалі тон президента був приязнішим, він погодився присісти на лавку і вислухати ветеранів на блокпосту.

Володимир Зеленський заявив, що спілкувався не лише з військовими, а і з місцевими мешканцями, і вони підтримали розведення військ.

На це протестувальники з блокпосту пояснили, що місцеві жителі – не військові і не розуміють усіх обставин та наслідків розведення для ЗСУ і “сірої зони”.

Під час суперечки Зеленський, який загалом говорив не надто зв’язно й аргументовано, заявив, що для нього головне – встановити мир, і йому “пофіг, із ким буде перемир’я”.

Після від’їзду Зеленського Денис “Янтар” розповів, що “позив президента був таким, що він хотів поспілкуватися з ветеранами напередодні ймовірного розведення військ”.

“Ми розповіли, що розведення військ – це безглуздя, його (Зеленського) попередник вже робив це, і були значні втрати з нашого боку. Це не ті кроки, які повинен робити президент для врегулювання конфлікту. Не може бути швидкого шляху – має бути розумний шлях“, – сказав Денис.

За словами Янтаря, незалежно від позиції влади, вони діють у рамках закону і залишатимуться на Луганщині, поруч із лінією розмежування, поки буде зберігатися загроза відведення військ.

Читайте також:
“Не ганьба, а крок до миру”. Воїни ЗСУ отримують sms на користь розведення

Мешканці Золотого підтримують розведення сил, – міністр оборони Загороднюк

Як інформувала “Новинарня”, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.

Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році часткове розведення сил відбувалося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. Однак у 2017-му сторони повернулися на більш вигідні позиції.

У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на кілька сотень метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, і відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.

Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ. Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ. Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.
Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

На засіданні Тристоронньої контактної групи було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.
Згідно з досягнутими домовленостями, сторони одночасно мали розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

7 липня у рамках робочої поїздки президент Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську і пройшов далі нульової позиції Збройних сил України вглиб зони розведення. Разом із президентом Європейської ради Дональдом Туском Зеленський дійшов до зруйнованого мосту, через який люди перетинають лінію розмежування.
25 липня українським інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

1 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розміновувати територію біля зруйнованого мосту. За день українські сапери виявили 31 міну поблизу мосту.
22 серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що українська сторона закінчила розмінування і заявила про готовність почати ремонтні роботи, включаючи усунення фортифікаційних споруд.

2 вересня президент Зеленський оголосив про початок відновлення зруйнованого мосту у Станиці Луганській – після того, як було розібрано блокпост на непідконтрольній українським військовим частині переправи. Ремонт транслюється онлайн через вебкамеру.
Очікується, що роботи будуть завершені до 27 листопада.

Повторне рішення про розведення сил поблизу Петрівського та Золотого ухвалили 1 вересня на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Як заявив згодом командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, тривають підготовчі заходи з повного відведення військ на лінії розмежування.

Згодом розведення стало умовою Росії щодо проведення зустрічі у “нормандському форматі”.

На ТКГ в Мінську датою розведення військ у районі Золотого й Петрівського назвали 7 жовтня (день народження президента РФ Володимира Путіна).

За даними української сторони СЦКК, збройні формування РФ на початку жовтня вчиняли обстріли на ділянках розведення сил та засобів у напрямку н.п. Богданівка та Золоте-4.
Такі обстріли відбувалися зокрема 4-6 жовтня.
Для попередніх розведень умовою було щонайменше тижневе дотримання “режиму тиші” на ділянці”.

6 жовтня Нацполіція України оголосила, що посилює присутність у смт Золоте 19 своїми патрульними і що після відведення ЗСУ без їхнього захисту залишаться 122 будинки.

Того ж дня лідер партії “Національний корпус”, колишній нардеп, перший командир полку “Азов” Андрій Білецький разом з іншими ветеранами АТО/ООС прибув у Золоте та заявив про готовність захищати селище у випадку відводу військ, оскільки влада хоче залишити місцевих мешканців “без прикриття, на поталу так званим Л/ДНР”.

При цьому волонтери поширюють звернення місцевих мешканців із проханням до президента Зеленського не відводити війська.
Натомість представники влади стверджують, що місцеві жителі – “за” розведення військ.

7 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що розведення військ у Золотому й Петрівському відкладається через недотримання 7-денного “режиму тиші”.

Згодом президент Зеленський пояснив, що для розведення військ обстрілів не повинно бути принаймні сім днів на обох ділянках – і в Золотому, і в Петрівському.
Надалі такі умови не були дотримані, хоча відомо, що підготовка ОС до відведення триває.

9 жовтня в районі Золотого відбулися сутички поліції з ветеранами, які прямували в цей район, щоб влаштувати блокпости проти відведення військ.

Читайте також:
“Не відступ”: міністр оборони Загороднюк розповів деталі щодо розведення військ

Як відбуватиметься розведення військ: пояснює Міноборони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна