“Золоте – це Україна”. Місцеві мешканці звертаються до Зеленського, аби не відводив ЗСУ

 

Мешканці селища Золоте-4 в Луганській області звертаються до президента Володимира Зеленського із закликом не відводити підрозділи Збройних сил України із позицій, які вони нині займають, захищаючи населений пункт.

Звернення оприлюднила в соцмережі волонтерка Наталя Воронкова, яка перебуває в Золотому.

Жителі селища, яке адміністративно є частиною міста Золоте Попаснянського району, вважають такі дії “капітуляцією” та наголошують, що “такі відведення підрозділів ЗСУ призводили лише до погіршення становища місцевих мешканців: місце проживання перетворюється у «сіру зону», де життя людини нічого не варте”.

“ЗС України – гарантія безпеки нашого життя”, – сказано у відозві.

Підписи на фото відсутні.

Текст звернення підписали понад 50 людей (із загальної чисельності близько півтисячі), збір підписів триває, зазначає “УМП”.

Воронкова пише у ФБ, що привезла з Києва у прифронтові селища Луганщини 500 синьо-жовтих прапорців і ще кілька десятків великих Державних Прапорів.

Фото: ФБ Наталія Воронкова

Громадський активіст і блогер Тім Златкін, який також перебуває в Золотому, пише, що мешканці Золотого-4 чекають на своїх вулицях за 500 метрів від позиції бойовиків президента Зеленського, адже той давав особисті гарантії безпеки після відведення підрозділів ЗСУ.

За його словами, Золоте-4 – небезпечна територія близько від сепарських позицій, це майже не буває українська поліція, і місцеві мешканці там виходять на вулиці, протестуючи проти відведення ЗСУ.

“Золоте-4 – це віддалена частина селища Золоте аж за КПВВ, максимально наближена до лінії фронту. Щоб ви розуміли, тут живе мати одного з бійців ЗСУ в будинку на відстані менше ста (!) метрів від найближчої позиції сепарів.
Сюди не пропускають просто так навіть волонтерів і особливо журналістів. А панове ОБСЄшники стоять на пагорбі, прагнучи підійти до шлагбаума…
Тут не їздять ночами поліцейські патрулі. Вночі сюди поліція взагалі боїться поткнутися. А слідчі лише доїжджають до КПВВ і чекають там, поки військові не привезуть для оформлення труп місцевого жителя, який повісився три дні тому від безнадії. Або померлої бабусі, труп якої таксист за подвійну ціну везе їм, щоб родичам видали свідоцтво про смерть.
Але коли люди виходять мітингувати проти відводу українських військ, відразу ж вимальовується заст. начальника Наполіції пан Троян з одним борзим полковником і на пару ламають комедію, активно втираючи у вуха аборигенів втішну казку: “ми вас захистимо, посиливши патрулі та привізши аж цілий взвод ГШР”

“Тут над БК і частково зруйнованою школою висить поки ще український прапор, але єдиний магазин, який ми знайшли, готовий у будь-який ранок почати приймати рублі замість гривень”, – зазначив також Златкін.

“Мирні мешканці сусідньої Катеринівки теж хочуть, щоб наші військові не відходили. Вони не хочуть опинитись в «сірій», нічийній, небезпечній зоні… Їх там 248 людей!!! І більшість похилого віку. 14 дітей!!! Треба буде – теж лист напишуть”, – додала волонтерка Наталія Воронкова.

Читайте також:
Українські керівники відвідають населені пункти, де заплановано розведення військ

Як інформувала “Новинарня”, на переговорах ТКГ в Мінську 21 вересня 2016 року було підписано угоду про відведення військ і озброєнь у трьох зонах безпеки – біля Станиці Луганської, Золотого і Петрівського.
Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожної зі сторін.

Представник України в ТКГ Євген Марчук пояснював, що перші три ділянки “важливі не з військової, а з гуманітарної точки зору”: наприклад, у Станиці Луганській є підірваний міст біля КПВВ, і літнім людям дуже складно ходити по цьому мосту.

У 2016 році часткове розведення сил відбувалося тільки в районах Золотого і Петрівського на Донеччині. У Станиці Луганській відведення було багаторазово зірване через незгоду сторін здавати вигідні позиції і, формально, через щотижневі поодинокі обстріли.

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма на початку червня 2019 року повідомив, що в Мінську на засіданні ТКГ досягнуто домовленості про “режим тиші” в Станиці Луганській з 10 червня і наступне розведення сил.

26 червня опівдні розпочалося відведення військ: українські військові відійшли з однієї з позицій перед КПВВ “Станиця Луганська” на кілька сотень метрів.
У пресцентрі штабу ООС зазначили: українською стороною вжито усіх необхідних заходів, і відведення сил і засобів не послаблює оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці.

Відтак українські війська закріпились на південній околиці Станиці поблизу КПВВ. Бойовики також відвели свої війська, що засвідчила місія ОБСЄ. Якщо раніше ЗСУ і російських окупантів розділяли 380 метрів, то тепер дистанція зросла до понад двох кілометрів.
Водночас, за даними ЗМІ, бойовики де-факто залишаються на підходах до мосту, лише надягли жилети “СЦКК”.

На засіданні Тристоронньої контактної групи було заплановано ремонт мостового переходу на КПВВ.
Згідно з досягнутими домовленостями, сторони одночасно мали розпочати ремонт мосту: українська сторона відновить завалений проліт, а ОРЛО — покриття та огородження.

7 липня у рамках робочої поїздки президент Володимир Зеленський відвідав Станицю Луганську і пройшов далі нульової позиції Збройних сил України вглиб зони розведення. Разом із президентом Європейської ради Дональдом Туском Зеленський дійшов до зруйнованого мосту, через який люди перетинають лінію розмежування.
25 липня українським інженерам вдалось обстежити міст у Станиці Луганській з третьої спроби.

1 серпня Державна служба з надзвичайних ситуацій України почала розміновувати територію біля зруйнованого мосту. За день українські сапери виявили 31 міну поблизу мосту.
22 серпня спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що українська сторона закінчила розмінування і заявила про готовність почати ремонтні роботи, включаючи усунення фортифікаційних споруд.

2 вересня президент Зеленський оголосив про початок відновлення зруйнованого мосту у Станиці Луганській – після того, як було розібрано блокпост на непідконтрольній українським військовим частині переправи. Ремонт транслюється онлайн через вебкамеру.
Очікується, що роботи будуть завершені до 15 листопада.

Повторне рішення про розведення сил поблизу Петрівського та Золотого ухвалили 1 вересня на зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську.
Як заявив згодом командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, тривають підготовчі заходи з повного відведення військ на лінії розмежування.

Згодом розведення стало умовою Росії щодо проведення зустрічі у “нормандському форматі”.

На ТКГ в Мінську датою розведення військ у районі Золотого й Петрівського назвали 7 жовтня (день народження президента РФ Володимира Путіна).

За даними української сторони СЦКК, збройні формування РФ на початку жовтня вчиняли обстріли на ділянках розведення сил та засобів у напрямку н.п. Богданівка та Золоте-4.
Такі обстріли відбувалися зокрема 4-6 жовтня.

Для попередніх розведень умовою було щонайменше тижневе дотримання “режиму тиші” на ділянці”.

6 жовтня Нацполіція України оголосила, що посилює присутність у смт Золоте 19 своїми патрульними і що після відведення ЗСУ без їхнього захисту залишаться 122 будинки.

Того ж дня лідер партії “Національний корпусу”, колишній нардеп, перший командир полку “Азов” Андрій Білецький разом з іншими ветеранами АТО/ООС прибув у Золоте та заявив про готовність захищати селище у випадку відводу військ, оскільки влада хоче залишити місцевих мешканців “без прикриття, на поталу так званим Л/ДНР”.

7 жовтня міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що розведення військ у Золотому й Петрівському відкладається через недотримання 7-денного “режиму тиші”.

Читайте також:
“Не відступ”: міністр оборони Загороднюк розповів деталі щодо розведення військ

Як відбуватиметься розведення військ: пояснює Міноборони

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна