Сенцова виписали з медчастини колонії й рекомендували “залучати до праці”

 

Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов не збирається працювати в російській колонії.

Про це його адвокат Дмитро Дінзе повідомив виданню Крим.Реалії, коментуючи інформацію Федеральної служби виконання покарань Росії про те, що Сенцов уже в задовільному стані і «може залучатися до праці».

«Він не збирається трудитися і не бажає бути [притягнутий] до жодного виробництва. Може, він і може залучатися до праці, але це поняття відносне: легка, важка [праця]. Може це праця в бібліотеці», – сказав Дінзе.

Також адвокат зазначив, що не може «ні підтвердити, ні спростувати» інформацію про виписку українського Сенцова з медичної частини виправної колонії в Лабитнангі.

«Зараз я не можу ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію. Я буду в нього тільки в середині січня і дізнаюся про це вже безпосередньо на місці», – сказав Дінзе.

21 грудня у регіональному управлінні ФСВП повідомили, що Олег Сенцов виписаний з медичної частини колонії в місті Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

«У відповідності до рекомендацій лікаря він [Сенцов] переведений з медичної частини закладу в загін для подальшого відбування покарання. Стан Сенцова оцінюється як задовільний.
Засуджений Сенцов може залучатися до праці згідно зі ст. 103 Кримінально-виконавчого кодексу РФ», – зазначалося в повідомленні відомства.

Читайте також:
“Маю надію – ще встигну щось зробити”.
Сенцов відреагував на вручення премії Сахарова

Українського режисера, активіста “Автомайдану” Олега Сенцова затримали в окупованому РФ Криму 10 травня 2014 року. Російські силовики звинуватили його в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі. Його соратник Олександр Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

14 травня 2018 року в колонії ВК-8 “Білий ведмідь” у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького округу РФ Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів Кремля. Він заявив, що йтиме до кінця.

У червні російська влада двічі не пустила на побачення з Сенцовим українську уповноважену з прав людини Людмилу Денисову.

12-13 липня в інтернеті з’явилися перші за два з половиною роки кадри відео, на яких можна побачити українця Олега Сенцова в російській тюрмі.
9 серпня російська омбудсманка оприлюднила його фото з колонії.

19 липня адвокат розповів, що після другої кризи фізичного стану Олег почав приймати дві ложки поживної суміші на день.

Мати Сенцова подала президенту РФ прохання про помилування сина.
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до президента Росії Володимира Путіна помилувати Сенцова, але Кремль відмовив.

Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе розповідав, що в ув’язненого українського режисера погіршився стан здоров’я, та він відмовляється припиняти голодування.

11 серпня у ФСІН Росії цинічно порахували, скільки витрачають у колонії в Лабитнангі на лікарське забезпечення та медичний супровід Сенцова.

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.
Міська рада Парижа зробила Сенцова почесним громадянином міста

Наприкінці вересня через погіршення здоров’я Олега вивозили із зони до цивільної лікарні Лабитнангі та показали фото його обстеження.

5 жовтня заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенанта Валерій Максименко заявив, що Сенцов припиняє голодувати з 6 жовтня, і його виводитимуть із голодування московські дієтологи.

Олег підтвердив це в листі, зазначивши, що альтернативою було його примусове годування. Після 145-денного голодування він вибачився перед тими, “кого підвів”.

7 жовтня речниця зовнішньополітичної служби ЄС оголосила вимогу до Росії надати Сенцову лікування та випустити його і всіх українських політв’язнів.

Під час голодування Сенцова зробили почесним громадянином Парижа, присудили йому премію імені Магнітського та премію “За людську гідність” МЗС Польщі.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна