“Разом і до кінця!” Олег Сенцов у російській колонії оголосив безстрокове голодування

 

Олег Сенцов

Український кінорежисер та громадський активіст із Криму Олег Сенцов, який на півночі Росії відбуває ув’язнення за обвинуваченням у тероризмі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня.

Адвокат Дмитро Дінзе відвідав Сенцова в колонії “Білий ведмідь” у Ямало-Ненецькому автономному окрузі та розповів про рішення Олега російському виданню “Медіазона“. Він оприлюднив лист від засудженого, в якому той вимагає звільнення всіх українських політв’язнів у Росії.

“Я, Олег Сенцов, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і перебуває в колонії міста Лабітнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території РФ”, — написав Сенцов у листі, переданому через адвоката.

В кінці Сенцов приписав українською: “Разом і до кінця. Слава Україні!”

За словами адвоката, його підзахисний готувався до голодування близько півтора місяця: “Він відмовився від продуктових передач, від магазину в колонії, перейшов на баланду і їв мінімальну кількість їжі, готуючи організм до голодування, яке оголосив після підготовки”.

Зазначається, що Олег Сенцов написав заяву про голодування на ім’я начальника колонії, де вказав як вимогу для її припинення звільнення 64 українських політв’язнів.

“У колонії його вмовляли припинити голодування, приїжджали представники Ради з прав людини при ФСВП (Федеральна служба виконання покарань РФ – “Н”). Він заявив у відповідь, що голодування триватиме до переможного кінця: він або загине, або його вимоги почнуть виконуватися. Власного звільнення він не вимагав. Мова йде виключно про звільнення політв’язнів”, — пояснив адвокат Дінзе позицію кримчанина.

Після початку голодування Сенцова перевели в ізольовану камеру, де стан його здоров’я контролює медик; зараз він стабільний.

Адвокат зазначив, що жодних вимог чи претензій безпосередньо до колонії “Білий ведмідь” Сенцов не висуває.

Адвокат попередив, що співробітники ФСВП часто вдаються до протидії голодуванню в’язнів шляхом направлення їх на психолого-психіатричну експертизу: там їх визнають неосудними, щоб застосовувати заходи насильницького медикаментозного лікування та годування.

При цьому в матеріалах справи Сенцова вже є результати психолого-психіатричної експертизи, яка визнала режисера повністю осудним.

Читайте також:
У Сенцова в колонії “Білий ведмідь” почалися проблеми з серцем

Лист Сенцова з російського полону:
Не треба нас витягувати
за будь-яку ціну, перемогу це не наблизить

Як інформувала “Новинарня“, невдовзі після окупації Криму, 11 травня 2014 року, співробітники російських силових структур затримали Олега Сенцова, Геннадія Афанасьєва, Олексія Чирнія та Олександра Кольченка в Сімферополі.
25 серпня 2015 року російський суд засудив Сенцова й Кольченка за сфабрикованими обвинуваченнями у скоєнні “терактів” в Криму (відповідно, до 20 та 10 років колонії) і залишив відбувати покарання в Росії.
У червні ц.р. Верховний суд Росії відмовився переглянути вирок українському режисерові.
Сенцов свою провину не визнав.

Лише 2016 року Росія визнала Сенцова та засудженого разом із ним Олександра Кольченка громадянами України, що мало б тягнути за собою передачу Сенцова і Кольченка Києву для відбування покарання на Батьківщині.

У квітні 2016 року стало відомо, що Федеральна служба виконання покарань Росії представить мін’юсту РФ пропозиції щодо передачі чотирьох засуджених у Російській Федерації громадян України (серед яких Сенцов і Кольченко) для подальшого відбування покарання на батьківщині. Але президент Путін і суд відмовили в передачі засуджених на батьківщину.

Спершу Сенцов відбував покарання в Якутську, а восени 2017 року його перевели в сумновідомому колонію у селищі Харп (Ямало-Ненецький автономний округ Тюменської області РФ, поруч із містом Лабитнангі) за Північним полярним колом.
Після перевезення в нову колонію Сенцов тривалий час утримувався у штрафному ізоляторі.

До нього не допускають українського консула.

Російський правозахисний центр “Меморіал” вніс Сенцова і Кольченка до списку політв’язнів.

Навесні 2016 року Олег Сенцов заочно був відзначений в Україні Шевченківською премією.

Читайте також:
Чийгоз та Умеров просили Ердогана про пріоритетне звільнення Сенцова

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна