Президент України Петро Порошенко наголосив, що він, як ніхто, зацікавлений у тому, щоб убивство громадської активістки Катерини Гандзюк було розкрито, а вбивці та замовники цього злочину понесли належну відповідальність.
Як передає УНІАН, про це він сказав на зустрічі в Києві зі студентською та науковою молоддю з нагоди заснування Фонду президента України з підтримки освітніх і наукових програм для молоді.
“Хочу наголосити, що навряд чи хтось більше за президента зацікавлений у тому, щоб цей злочин було розкрито, щоб розслідування було проведено і щоб вбивці, організатори та замовники понесли необхідну відповідальність”, − заявив президент.
“Після того, як справа перекваліфікована на вбивство, їм загрожує, абсолютно справедливо та об’єктивно, пожиттєве [ув’язнення]− найвища форма покарання», – додав Порошенко.
Як писала “Новинарня“, 31 липня громадську діячку, радницю міського голови Херсона, друга й автора “Новинарні” Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля будинку в Херсоні.
Після майже трьох місяців боротьби за життя вона померла в Києві 4 листопада.
У Каті були хімічні опіки ІІІ-ІІ ступеня майже 40% тіла – рук, тулуба, шиї, частини обличчя й правого ока, волосяного покриву голови. Зловмисник вилив на жінку близько літра сірчаної кислоти.
Херсонські правоохоронці спершу кваліфікували злочин лише як “хуліганство”, згодом перекваліфікували на тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування. А після того, як 1 серпня праві активісти влаштували пікети ГУ Нацполіції і прокуратури Херсонщини з піротехнікою, напад ще раз перекваліфікували – як замах на вбивство.
3 серпня генпрокурор Юрій Луценко провідав Гандзюк у лікарні і після розмови з нею вирішив передати розслідування від поліції в СБУ. Катерина висловила свої версії щодо можливої причетності правоохоронців і місцевих керівників до замаху.
Однак надалі слідство залишалося в херсонському ГУ Нацполіції – паралельно з провадженням центрального апарату СБУ, який припускає, що замах на Гандзюк замовили херсонські силовики.
Увечері 3 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що поліція затримала підозрюваного в замаху на Гандзюк.
6 серпня цього чоловіка – херсонця Миколу Новикова з кримінальним минулим – суд арештував на два місяці.
Невдовзі журналісти знайшли людей, які підтвердили алібі Новикова (у час скоєння замаху на Гандзюк він відпочивав на морі і не міг встигнути приїхати до місця замаху на Катерину; в нього на руках і ногах не було слідів від кислоти).
7 серпня в поліції заявили про розшук по фото другого підозрюваного в нападі, який нібито купував сірчану кислоту. Його затримали й арештували на два місяці – це був Віктор Горбунов.
Голова НПУ Сергій Князєв 22 серпня заявив загалом про шістьох затриманих за підозрою в причетності до організації злочину.
Того ж дня стало відомо, що поліція закрила провадження щодо першого підозрюваного – Новикова, визнавши, що він до злочину не причетний.
Як з’ясувалося, п’ятеро затриманих і заарештованих у справі про напад на Гандзюк – Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Сергій Торбін, Микита Грабчук, В’ячеслав Вишневський – херсонські добровольці Української добровольчої армії (УДА), ветерани АТО, з них двоє – орденоносці.
У день смерті Катерини поліція перекваліфікувала справу про замах на Гандзюк – на закінчений злочин – за пунктами 4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, скоєне групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, на замовлення).
5 листопада Генпрокуратура заявила про передачу всього розслідування в СБУ, щоб там встановили замовників.
Друзі Катерини Гандзюк видали заяву, в якій сказано, що їм відомо про посередника між виконавцями і замовником убивства – це Ігор Павловський на прізвисько “Собака”, раніше судимий помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука, “смотрящого” за МВС у Херсонській області.
6 листопада Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію, яка займатиметься перевіркою відомостей та з’ясування стану розслідування щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.
Читайте також:
Справа Гандзюк: Луценко подає у відставку з посади генпрокурора
Парламентська коаліція не підтримала відставку Луценка
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!