ВАКС іще раз зменшив розмір застави ексголові Верховного Суду Князєву

Вищий антикорупційний суд зменшив колишньому голові Верховного Суду Всеволоду Князєву суму застави з 75 млн грн до 55 млн грн та залишив його під вартою.

Про це йдеться в ухвалі суду.

ВАКС задовольнив клопотання адвоката Князєва тільки щодо розміру застави, а в іншій частині – відмовив.

“Зменшити розмір застави, визначений підозрюваному (Князєву – ред.) ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 11 липня 2023 року у справі № 991/6032/23, як альтернативний запобіжний захід з 75 000 000 (семидесяти п’яти мільйонів) гривень до 55 000 000 (п’ятдесяти п’яти мільйонів) гривень”, – йдеться в ухвалі.

Ухвала набрала законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає. Заперечення можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Повний текст ухвали зʼявиться ввечері 5 вересня.

Передісторія: справа про хабар Князєву

15 травня НАБУ затримало голову Верховного Суду Князєва на хабарі в розмірі 2,7 млн доларів.

16 травня Бюро оголосило про підозру Князєву  та його спільникові–адвокату у справі щодо отримання хабаря за рішення ВСУ на користь олігарха Костянтина Жеваго.

Князєву інкримінується вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України – отримання неправомірної вигоди і пропозиція та обіцянка надання такої вигоди.

Це найбільша в історії України справа про хабарництво представника судової влади.

Голова Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос пояснив: “Зафіксували низку контактів власника групи “Фінанси та кредит” (олігарха-втікача Жеваго) з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності… Вони домовилися про передачу хабаря високопосадовцям суду за ухвалення потрібного для Жеваго рішення. За кілька днів після цієї розмови – 15 березня – мало відбутися засідання по цій справі, але його перенесли, щоб відтягнути час для акумулювання коштів та досягнення “домовленостей”.
Паралельно відбувалася передача коштів від бізнесмена до адвоката. І вже 19 квітня Верховним Судом було ухвалене рішення. І вже після цього, на початку травня, адвокат отримав від керівництва Верховного Суду вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників цього угруповання суддів”.
3 травня було передано першу частину хабаря, 15 травня – другу, під час чого вже й було “на гарячому” викрито керівництво ВСУ.

Адвокатом, який працював із ВСУ, виявився Олег Горецький.

Операція НАБУ проводилася “департаментом агентів під прикриттям”, або “агентів Катерин“, тобто знову в довіру до корупціонерів втерлася жінка.

Надалі значна частина коштів із цього хабаря “загубилася”.

Також НАБУ оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВСУ Князєву та достроково позбавив його статусу голови суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 107 млн гривень. Горецькому – тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів. Адвокати подали апеляцію.

Читайте також:
Суд змінив запобіжний захід ексголові Верховного суду Князєву: заставу зменшено

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.