Суд змінив запобіжний захід ексголові Верховного суду Князєву: заставу зменшено

Антикорупційний суд відмовився відпускати з-під варти ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва, підозрюваного в отриманні хабара, але зменшив альтернативну заставу зі 107,3 до 75 мільйонів гривень.

Таке рішення ухвалили в середу, 31 травня, під час засідання Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, передає “Українська правда”.

Захист просив відпустити суддю, наприклад, під домашній арешт. Прокурор виступив проти, стверджуючи, що підозрюваний може переховуватись і впливати на слідство.

Князєв і його адвокати стверджували, що він не може заплатити заставу в 107,3 мільйона гривень. Ця сума дорівнює його зарплаті за 35 років.

Крім того, суддя наполягав, що взагалі не має доступу до своїх грошей, оскільки підозрює, що його рахунки арештували. Прокурор підтвердив арешт всіх рахунків і майна Князєва.

На запитання Антикорупційного суду, яким чином підозрюваний має внести заставу, якщо всі його статки арештовані, прокурор відповів, що той, за даними слідства, має “запас”.

Під час засідання з’ясувалось, що у списку майна, яким прокуратура обгрунтовує статки підозрюваного, значиться нерухомість, яка насправді не належить його родині. Зокрема, орендований дружиною офіс та земельні ділянки в Бахмуті, власниками яких, ймовірно, є тезка Князєвої.

Колишній керівник ВС стверджує, що взагалі голосував проти рішення, за яке нібито передавали хабар. Він каже, що був незгодний з рішенням, мав окрему думку, однак не встиг її виписати і зареєструвати через затримання.

Князєв заявляв окрему думку на нараді суддів, таємниця якої захищена законом. Тому докази цього захист показав Антикорупційному суду у закритій частині засідання, без преси.

Пізніше, коли продовжився публічний розгляд, прокурор підтвердив, що Князєв заявляв окрему думку. Проте її зміст наразі невідомий.

Передісторія: справа про хабар Князєву

15 травня НАБУ затримало голову Верховного Суду Князєва на хабарі в розмірі 2,7 млн доларів.

16 травня Бюро оголосило про підозру Князєву  та його спільникові–адвокату у справі щодо отримання хабаря за рішення ВСУ на користь олігарха Костянтина Жеваго.

Князєву інкримінується вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України – отримання неправомірної вигоди і пропозиція та обіцянка надання такої вигоди.

Це найбільша в історії України справа про хабарництво представника судової влади.

Голова Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос пояснив: “Зафіксували низку контактів власника групи “Фінанси та кредит” (олігарха-втікача Жеваго) з одним із власників адвокатського об’єднання, яке використовувалося для прикриття злочинної діяльності… Вони домовилися про передачу хабаря високопосадовцям суду за ухвалення потрібного для Жеваго рішення. За кілька днів після цієї розмови – 15 березня – мало відбутися засідання по цій справі, але його перенесли, щоб відтягнути час для акумулювання коштів та досягнення “домовленостей”.
Паралельно відбувалася передача коштів від бізнесмена до адвоката. І вже 19 квітня Верховним Судом було ухвалене рішення. І вже після цього, на початку травня, адвокат отримав від керівництва Верховного Суду вказівку щодо розподілу цієї неправомірної вигоди серед учасників цього угруповання суддів”.
3 травня було передано першу частину хабаря, 15 травня – другу, під час чого вже й було “на гарячому” викрито керівництво ВСУ.

Адвокатом, який працював із ВСУ, виявився Олег Горецький.

Операція НАБУ проводилася “департаментом агентів під прикриттям”, або “агентів Катерин“, тобто знову в довіру до корупціонерів втерлася жінка.

Надалі значна частина коштів із цього хабаря “загубилася”.

Також НАБУ оприлюднило записи прослуховування голови Верховного Суду у справі щодо отримання ним хабаря.

16 травня пленум Верховного Суду висловив недовіру голові ВСУ Князєву та достроково позбавив його статусу голови суду.

18 травня Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід Князєву у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 107 млн гривень. Горецькому – тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 80 мільйонів. Адвокати подали апеляцію.

Читайте також:
НАБУ та САП розповіли подробиці корупційної схеми з Жеваго у Верховному Суді

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна