У суд передали справу про державну зраду ексначальника СБУ в Криму Кулініча

Офіс Генпрокурора скерував до суду обвинувальний акт щодо колишнього начальника Головного управління СБУ в Криму Олега Кулініча.

Про це повідомляють у понеділок, 3 липня, офіс генпрокурора та Державне бюро розслідувань.

Олега Кулініча затримали ще 16 липня 2022 року під час спецоперації ДБР та Служби безпеки України. З того часу він перебуває під вартою.

За даними слідства, Олег Кулініч (на той час чинний офіцер з особливих доручень І категорії групи помічників та консультантів керівництва СБУ) співпрацював із ФСБ рф під оперативним псевдонімом «Котигорошко».

За даними СБУ, його діяльність курував так званий «політичний офіс» у Москві, який організували за завданням ФСБ ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович і колишній голова Адміністрації президента України Андрій Клюєв.

Кулініч виконував вказівки кураторів для проведення розвідувально-підривної діяльності проти України, шпигунства, розстановки «своїх людей» у різні державні та правоохоронні органи, підбурювання громадян до державної зради.

За даними слідства, Кулініч також заздалегідь знав про плани росії здійснити напад з окупованого Криму на материкову частину України, але умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив відправляти будь-яку документацію з цього приводу до ЦУ СБУ.

У перші години повномасштабного вторгнення він свідомо блокував будь-які спроби повідомити керівництво СБУ і суспільство про реальну ситуацію у регіоні, не вжив жодних заходів задля захисту державного суверенітету, наказав особовому складу покинути місце служби, а пізніше видав штатну зброю людям, які не мали відношення до СБУ.

Окрім цього Кулініч сам покинув місце постійної дислокації та вже 24 лютого виїхав до Києва. На одній із квартир, де він жив, слідчі знайшли схрон зі зброєю та його документи часів проходження служби в КДБ СРСР.

Одразу після затримання Кулінічу повідомили про підозру за статтями Кримінального Кодексу: державна зрада (ст. 111), створення злочинної організації (ст. 255), самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану (ст. 407), заволодіння зброєю та її незаконне зберігання (ст. 410 та 263).

Правоохоронці зазначають, що завершили розслідування щодо держзради Кулініча ще у квітні 2023 року, але той свідомо затягував ознайомлення з матеріалами справи, тому слідчі були змушені звернутись до суду щодо обмеження відповідних термінів. Наразі матеріали справи вже передані до суду.

Передісторія

Президент Володимир Зеленський у березні 2022 року звільнив Олега Кулініча з посади начальника УСБУ в АР Крим на тлі розбирань зі швидкою втратою Херсонської області під час вторгнення військ Росії.

Олег Кулініч був призначений на посаду 21 жовтня 2020 року. Це кадрове рішення антикорупційні громадські активісти вважали “зрадою”, адже за ним тягнувся шлейф корупційних скандалів ще з періоду Деркача-Кучми. Також у соцмережах зазначають, що Кулініч на початку 1990-х років проходив навчання в академії ФСБ Росії, а потім працював в контррозвідці Федеральної служби РФ.

31 березня Зеленський позбавив звання генералів колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України та ексначальника Управління СБУ на Херсонщині.

16 липня Кулініч був затриманий співробітниками ДБР і СБУ.

Читайте також:
Затриманий СБУшник Кулініч передавав росіянам розвідувальну інформацію, – ДБР

Силовики оприлюднили нові докази співпраці з ФСБ екс-керівника СБУ по Криму Кулініча

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.