Командири з “Азовсталі” можуть зустрітися зі своїми рідними до різдвяно-новорічних свят, – ОПУ

Влада працює над тим, щоб звільнені з полону командири з «Азовсталі» могли зустрітися зі своїми рідними до різдвяно-новорічних свят.

Про це повідомив голова офісу президента Андрій Єрмак у коментарі “Суспільному” у п’ятницю, 9 грудня .

За його словами, зараз командири у гарних умовах та проходять лікування і відновлення. Єрмак згадав, що одного разу родини вже приїжджали до звільнених захисників.

“Ми працюємо над тим, щоб родини потрапили до них ще до новорічних і різдвяних свят”, — сказав керівник ОП.

Він додав, що командири допомагають владі зі списками людей, яких повертають із полону. «Тому, що безпосередньо вони найкраще обізнані щодо людей, які перебували на “Азовсталі”. Тому на постійному контакті», — зазначив Єрмак. 

Нагадаємо, командир полку Нацгвардії «Азов» Денис Прокопенко («Редіс»), його заступник Святослав Паламар («Калина»), в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський («Волина»), старший офіцер «Азову» Олег Хоменко та командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Шлега перебувають у Туреччині за умовами обміну під особистими гарантіями захисту президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Їх
обміняли на 55 російських військових, які «не становлять для нас жодного інтересу».

Читайте також:
Всі інтерновані командири з “Азовсталі” отримали в Туреччині “Золоті зірки” Героїв України

Передісторія

Нагадаємо, в межах великого обміну полоненими, що відбувся ввечері 21 вересня, Україна повернула з російського полону загалом 215 людей, серед яких – 205 захисників Маріуполя та “Азовсталі”, включно з п’ятьма командирами, та 10 іноземців.
200 осіб були передані Україні з території Білорусі на Чернігівщині, 10 іноземців полетіли до Саудівської Аравії, п’ять командирів – інтерновані в Туреччину.

Президент Володимир Зеленський розповів: “Україна домовилася з Туреччиною, я говорив з президентом Ердоганом, що п’ятеро наших командирів, які звільняють з полону, перебуватимуть у повній безпеці в комфортних умовах і під особистою протекцією президента Туреччини на час до кінця війни. Але ми забезпечимо їхнім родинам можливість із ними бачитися”.

Захисники “Азовсталі” ще з квітня, перебуваючи в оточенні на заводі в Маріуполі, зверталися до світу з проханням про ексфільтрацію на територію третьої держави. Втім, тоді процедуру ексфільтрації до захисників “Азовсталі” задіяно так і не було.

Після 21 вересня “азовці” визнали, що за домовленістю задіяно відкладену екстракцію.

3 жовтня з визволеними командирами в Туреччині зустрілися їхні рідні.

Процедура ексфільтрації (екстракції) – це тактичний прийом, заснований на процесі негайного виведення військових (цивільних, підрозділу тощо) з місця ведення бойових дій у безпечну зону, коли ситуація має всі загрозливі ознаки втрати контролю й може призвести до знищення особового складу. При цьому за умовами ексфільтрації виведений підрозділ чи підрозділи зобов’язуються не брати участі у бойових діях до завершення війни.

Читайте також:
Омбудсмен розповів про умови перебування командирів з “Азовсталі” в Туреччині

Дружина “Редіса” Катерина Прокопенко:
Теракт в Оленівці – це кров на руках тих організацій, які виступали гарантами для захисників “Азовсталі”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна