Корупція в ОАСК: Зонтова звільнили із військової служби

 

Затриманого Національним антикорупційним бюро співробітника Служби зовнішньої розвідки України Юрія Зонтова звільнили з військової служби.

Про це у середу, 21 квітня, інформує пресслужба СЗР.

“Дотримуючись демократичних принципів і стандартів інформування суспільства про діяльність розвідоргану, Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що проведене службове розслідування виявило факти порушення Юрієм Зонтовим військової дисципліни та умов проходження військової служби. У рамках превалювання принципів доброчесності в діяльності співробітників СЗРУ підполковника Зонтова притягнуто до дисциплінарної відповідальності та звільнено з військової служби”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 6 квітня Національне антикорупційне бюро викрило на одержанні 100 тисяч доларів неправомірної вигоди Юрія Зонтова – брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка. Гроші спільники ймовірно мали передати самому керівнику ОАСК.
Правоохоронці затримали Зонтова й провели низку обшуків, зокрема в будівлі суду.

Згодом у НАБУ повідомили, що правоохоронці затримали двох адвокатів-посередників, викритих “на гарячому” при отриманні хабаря для подальшої її передачі суддям ОАСК.

Під час обшуків у квартирі-сховищі, яку використовувала родина Вовка, виявили велику кількість валюти готівкою – понад 3,7 млн доларів, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів, а також чимало предметів антикваріату.

За даними журналіста Юрія Бутусова, суддя Вовк облаштував секретний сховок готівки в конспіративній квартирі у звичайному будинку за адресою вул. Джона Маккейна, 22 на Печерську. Також він застосовував жорсткі заходи безпеки, тому сховище вдалося викрити тільки під час передавання хабаря.

9 квітня суд відправив Юрія Зонтова під варту до 4 червня (з альтернативою застави – 35 млн 185 тисяч гривень).

Самому же голові ОАСК Павлові Вовку інкримінують створення злочинної організації з метою захоплення державної влади, перешкоджання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, втручання у діяльність державних діячів – членів ВККСУ.
За словами правоохоронців, у цій організації брали участь судді Окружного адміністративного суду Києва. У межах цього провадження розслідується також можливе прийняття пропозиції та одержання неправомірної вигоди головою Державної судової адміністрації України.

5 січня ВАКС відмовив у примусовому приводі Вовка до суду для обрання йому запобіжного заходу, як просила сторона обвинувачення. Детективи НАБУ особисто вручили голові ОАСК повістку про виклик до ВАКС на це засідання.

3 лютого ВАКС задовольнив клопотання детективів НАБУ щодо примусово доставлення Павла Вовка до Вищого антикорупційного суду. Однак голова ОАСК заявив, що не збирається виконувати “незаконне” рішення.

Читайте також:
Зеленський вніс до Ради законопроєкт про ліквідацію ОАСК

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна